Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

O intrebare: de ce guma mea de pe fatza e uzata inegal (mai mult pe stanga decat pe dreapta!? :friends: O fi oare posibil sa am ceva inegal pe la directie?

daca e tocita pe o parte, teoretic, inseamna ca roata ta a ajuns sa stea pe drum inclinata pe partea aiaadica axul rotii nu e paralel cu drumul ci e inclinat pe partea aia. Cauta-te de jambe torsionate. Care ziceai ca iti stau suporti de la ghidon cish de la o cazatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca e tocita pe o parte, teoretic, inseamna ca roata ta a ajuns sa stea pe drum inclinata pe partea aiaadica axul rotii nu e paralel cu drumul ci e inclinat pe partea aia. Cauta-te de jambe torsionate. Care ziceai ca iti stau suporti de la ghidon cish de la o cazatura?

eu :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare: de ce guma mea de pe fatza e uzata inegal (mai mult pe stanga decat pe dreapta!? :friends: O fi oare posibil sa am ceva inegal pe la directie?

 

 

io cred ca ai luat curbe mai multe la stanga :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e tocita pe o parte, teoretic, inseamna ca roata ta a ajuns sa stea pe drum inclinata pe partea aiaadica axul rotii nu e paralel cu drumul ci e inclinat pe partea aia. Cauta-te de jambe torsionate. Care ziceai ca iti stau suporti de la ghidon cish de la o cazatura?

 

 

eu :-L

 

 

tu ce? :friends:

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita-te si pe spate cum este. daca spatele este uniform, inseamna ca e ceva stramb. daca e uzat cauciucul de tine si nu il ai de pe alta mobra.

daca nu e nicio varianta de mai sus plauzibila,ambele amortizoare au cantitati egale de ulei si cadrul nu e avariat, atunci tine limba drept in gura cand te dai cu mobra :bounce:

 

O intrebare: de ce guma mea de pe fatza e uzata inegal (mai mult pe stanga decat pe dreapta!? :friends: O fi oare posibil sa am ceva inegal pe la directie?

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut pentru un dominator din 97 jugul din fata de la roata (unde se prinde aripa), sau daca imi poate spune cineva cum se numeste in engleza sa il caut pe ebay ?!?

si disc de frana fata,

 

iar altele mai putin urgente:

aripa fata tip cros (orice model)

maneta de frana (dar asta sa fie ieftina ca imi trebuie tocmai la toamna pentru itm :friends:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A veniiit a veniit primavaraaa :rolleyes:

 

In concluzie sa dam liber la asfalt cald si uscat si sa ne dezmortim si noi cilindru :) Cand ne sincronizam carburatoarele la un gratarel si-un suc fiert? :cheers:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A veniiit a veniit primavaraaa :cheers:

 

In concluzie sa dam liber la asfalt cald si uscat si sa ne dezmortim si noi cilindru :) Cand ne sincronizam carburatoarele la un gratarel si-un suc fiert? :)

A venit primavaraaaa! E momentul sa ne incarcam bateriile si sa colindam muntii, padurile si campiile :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit primavaraaaa! E momentul sa ne incarcam bateriile si sa colindam muntii, padurile si campiile :rolleyes:

 

unde-i primavara asta ?ca io numa zapada vad de m-am saturat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic k e momentul sa ne punem far si pe urma sa mai zicem de colindat :cheers:

Crezi ca e momentul sa-mi dai si mie niste plastice sa iau mulajul? :)

 

 

unde-i primavara asta ?ca io numa zapada vad de m-am saturat

Hai pe la noi sa vezi ca nu vorbim prostii! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cdi-ul si galeria de admisie din cauciuc (dintre carb si motor) :cheers:

 

 

io despre astea nu prea am auzit

 

doar de axul la cutia de viteze cu putin joc. asa e traditia la majoritatea hondelor pana prin 2000

in rest da-i sa mearga :)

 

nu am mai auzit de probleme specifice la dominator. sa vedem poate mai stie cineva ceva

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema specifica la cutie... daca e foarte uata 'sare' dintr-a treia ori intr-a doua ori direct in neutru.

 

apai numai alea facute in italia de dupa 94 fac ''tumbe'' :rolleyes: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E aceeasi cutie :cheers:

 

 

:rolleyes:

 

 

era baiatul ala care si a luat dominator rosu prin iarna. parca nu mai intra pe aici. ii merge motorul? care ati mai vb cu el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...