Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

A pus Solo. Lant de la 'Fierarie' legat cu sirma, infasurat pur si simplu pe roata. El zice ca nu a stricat nimic. /index.php?...st&p=646792

Pentru moto exista doar niste chestii "de gheatza" (niste placi care sa prind de cauciuc cu chinga ca antiderapantele pe talpa de la cizme.

 

Mersi mult,nu prea stiu sa caut pe forum...am dat search -lanturi,lanturi antiderapanate- si mi-a gasit numa balarii.O sa-mi pun in top case 2 m de lant si niste sarma oricum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

probabil o sa zgarii jentile. doar s-au zgariat si cand am schimbat guma cu leviere. domi e vaca prea mare pentru noroaie sau pante abrupte cu iarba uda. just my 0.02$ .

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil o sa zgarii jentile. doar s-au zgariat si cand am schimbat guma cu leviere. domi e vaca prea mare pentru noroaie sau pante abrupte cu iarba uda. just my 0.02$ .

 

Corect,nu prea merge prin noroi...prima data cand am nimerit intrunul am si cazut.... usor :D .Totusi,pun pariu ca se schimba mult situatia cand ai lantu' infasurat pe roata.Sper sa-l incerc weekendul asta si revin cu amanunte.

 

PS. -Am o propunere de tura pt uichendul asta,nu intereseaza pe nimeni sa-si scoata mobra pe coclau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. -Am o propunere de tura pt uichendul asta,nu intereseaza pe nimeni sa-si scoata mobra pe coclau?[/b]

In momentul asta mi-as lua cimpii pentru ca trebuie sa refac din vina altuia un proiect la care prima data am muncit 2 saptamini (ore suplimentare si we lucrate) si acuma il vrea pina luni (dimineatza evident). nemaivorbind de un drum pina la Brasov pe care s pare ca iar il amin si il reprogramez peste vreo 3-4 we (din cauza de SMAEB si Paste) si o vizita la o fosta colega de servici (cea din semnatura) care acuma e "in stare vegetativa" (dupa o coma).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect,nu prea merge prin noroi...prima data cand am nimerit intrunul am si cazut.... usor :D .Totusi,pun pariu ca se schimba mult situatia cand ai lantu' infasurat pe roata.Sper sa-l incerc weekendul asta si revin cu amanunte.

 

PS. -Am o propunere de tura pt uichendul asta,nu intereseaza pe nimeni sa-si scoata mobra pe coclau?

Nu weekendul asta, am de invatat pt niste examene, dar celalalt vin si eu daca mergeti pe undeva soft offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine si-a pus pe mobra lanturi antiderapante...isi fac treaba?pot strica ceva pe la spite,janta etc?exista pe piata ceva special pt moto?

 

Am folosit odata la masina ca sa trec de niste noroaie si am ramas uimit pe unde am putut trece cu masina apoi.Ma gandeam ca ar putea fi un compromis bun,mai ales ca nu stii cand dai peste un noroi si plus de asta ocupa si putin spatiu pe mobra.

 

 

Solo a pus lanturi la moto ca sa iasa dintr-o situatie de urgenta. Si era vorba de gheata, nu de noroi. Si a pus lant doar pe spate. Fata oricum facea ce vrea ea. Pt fata ar trebui lant longitudinal.

La masina e altceva. Te ajuta lanturile pe noroaie. La moto o sa ai o mare dezamagire. Te pasioneaza drumuri prin noroi - pune-ti cauciucuri de offroad. Lant la moto in noroi va fi un mare fiasco.

PS Bagi motoreta la noroaie si te temi sa nu zgarii jentile? Asta e grija cea mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Eu recomand ca noroaiele si ierburile prin care intra domiul sa fie uscate. Altfel plangi dupa carene si alte piese. Una peste alta imi pare rau ca nu ma pot inscrie pentru o tura, data fiind conditia piciorului meu. Asta e :D

 

In alta ordine de idei, stiti careva vreun service (nu mecanic) la care sa ma pot duce sa-mi rezolv mobra (julituri la greu)? Imi trebuie service pentru ca se va face pe RCA totul. Eu ma gandeam la mymoto, insa nu stiu in ce masura ma pot intelege cu oamenii de acolo... orice sfat ar fi binevenit.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine si-a pus pe mobra lanturi antiderapante...isi fac treaba?pot strica ceva pe la spite,janta etc?exista pe piata ceva special pt moto?

 

Am folosit odata la masina ca sa trec de niste noroaie si am ramas uimit pe unde am putut trece cu masina apoi.Ma gandeam ca ar putea fi un compromis bun,mai ales ca nu stii cand dai peste un noroi si plus de asta ocupa si putin spatiu pe mobra.

 

Eu am pus lanturi la motorul meu ala micu' A mers perfect pe zapada. Incerc sa atasez o fotografie.

post-18407-1238743471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca-ti dai seama ca vrem si noi sa stim de unde ai lanturile alea si ce dimensiuni au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca-ti dai seama ca vrem si noi sa stim de unde ai lanturile alea si ce dimensiuni au.

 

Da, cred ca-mi dau seama...

Daca faci un zoom pe foto se va vedea clar ca sunt niste lantzuri de auto transformate. Trebuie doar un pic de rabdare si iese perfect

Pe noroi nu le-am incercat, dar pe zapada si gheata functioneaza perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca-mi dau seama...

Daca faci un zoom pe foto se va vedea clar ca sunt niste lantzuri de auto transformate. Trebuie doar un pic de rabdare si iese perfect

Pe noroi nu le-am incercat, dar pe zapada si gheata functioneaza perfect.

Recunosc ca nu am vazut prea multe lanturi de masina la viatza mea dar sesizasem ca sunt de la ceva de genul. Daca sunt modificate chiar nu ma prind ce anume e modificat. Speram sa fie standard, de la un bemve (sa zicem)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi mi-am montat un far "universal" (+ masca) - genul care se prinde direct pe telescoape, semnale noi pe fata, am reparat suportul de numar (respectiv am ansamblat cele doua bucati cu niste tabla si pop-nituri) si... vrum, vruuuum :blink: Aproape ca uitasem cum e (cu al meu) :blink:

 

Serban, ti-a spus Domi al tau ca astazi l-am studiat indeaproape si pe toate partile? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serban, ti-a spus Domi al tau ca astazi l-am studiat indeaproape si pe toate partile? :blink:

AAAAAAAA, deci tu mi-ai strimbat oglindaaaaaa :unsure: :blink: Las ca te gasesc eu pe camera de supravegheat.......:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine'ai revenit pe strazi... pe domi-ul tau :D Sa faci bine sa-l speli in weekend ca luni avem sedinta foto cu fratioru julit si fratioru reparat :blink:

Multam :lol: He, he, cat despre spalat, afla ca l-am spalat de azi-noapte :blink:

 

AAAAAAAA, deci tu mi-ai strimbat oglindaaaaaa. Las ca te gasesc eu pe camera de supravegheat.......

Sorry, dar deja era stramba cand l-am vazut eu. Nu mi-am permis sa o indrept, ca m-am gandit ca ma vezi pe camera de supraveghere si iesi cu vreun ciomag la mine ("ca de ce-mi strambi domne' oglinda") :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca-mi dau seama...

Daca faci un zoom pe foto se va vedea clar ca sunt niste lantzuri de auto transformate. Trebuie doar un pic de rabdare si iese perfect

Pe noroi nu le-am incercat, dar pe zapada si gheata functioneaza perfect.

 

Suuuuper faine omule....nu am timp sa le fac pentru tura de maine dar cu siguranta imi trag si eu un set.Inca sunt increzator in performantele lor ,nu pentru a le folosi in mod excesiv ci pentru a te scoate din cacao la nevoie. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stop joc, am nevoie de putin ajutor, are idee cineva de vre-un service sau om care face carene? Am o cunostinta care vrea sa isi faca carene pentru un Dominator 1992 model RD002. Plsss help me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stop joc, am nevoie de putin ajutor, are idee cineva de vre-un service sau om care face carene? Am o cunostinta care vrea sa isi faca carene pentru un Dominator 1992 model RD002. Plsss help me!

Pt modelul respectiv se gasesc SH, la preturi foarte bune (pe net). E mult mai simplu (si mai ieftin) asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ca nu a gasit! :unsure: majoritatea care sunt la dezmembrari au carenele praf

ebay.de sau ebay.it

 

De cand caut eu pt a mea (model 96), am gasit numai modele anterioare...

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...