Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

origano?sau origami?

sau ceva de genul asta

 

Depinde ce ai vrut sa spui ;) origano (sau oregano) este un condiment iar origami este din japoneza arta de a indoi hartia in diverse forme

:blink:

Mesaj completat

Despre kit-urile de lant NG stie cineva ceva? Am gasit pt domi disc de fata cu 320 ron.

Mesaj completat

mno una gandesc si alta scriu :)) nu kituri de lant ci discuri de frana :)

Editat de phreak_or
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pirelli Trailmax? Cred ca guma ta e Pirelli MT40 Trail; fara max. Dunlop Trailmax sunt gumele stock (OEM) de domi, care nu sunt cea mai fericita alegere pe ud sau in off. Merg dar nu-s stabile. Tin vreo 12-15k km. Spre 17k km daca mergi cu ele slick (ca mine).

 

Vezi poate gasesti depozite de gume moto s-h. In general poti face astfel de schimburi la ei. Fostul proprietar al mobrei mele facea asta ca sa treaca de la gume de strada la gume enduro.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am primit un raspuns: tot harnasamentul de ABS de la un F650GS Dakar ma costa ~12 milioane, livrat la domiciliu. Deja suna interesant.

 

Deci in vara vedem un domi cu abs ? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Antrebare adresata pentru toata lumea an special pentru Switch.Sepoate pune bord de Transalp pe Dominator?

 

Teoretic s-ar putea. Kilometrajul este similar (in ceea ce priveste angrenajele), roata fata are aceeasi dimensiune, turometrul nu stiu cum functioneaza exact, dar un electrician probabil l-ar stii rezolva (sau si tu daca studiezi un pic problema).

Nu stiu daca nu cumva nu e prea mare (ca volum) bordul de TA ca sa fie pus pe un DOMI.

 

Intrebarea mea este: De ce vrei sa pui bord de TA pe DOMI? Daca melcul de km e dus, nu prea ai rezolvat nimic.

Editat de phreak_or
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci in vara vedem un domi cu abs ? :blink:

Daca o sa fac rost de 20 mil de bagat in Domi, da.

 

Toata povestea cu ABS costa:

12 milioane instalatia

2 milioane senzorii

5 milioane bateria Litiu-Fier (ultra-compacta)

1-4 milioane manopera retusuri (inclusiv sudura pe furca/suport etrier spate)

1 milion piese adaptoare pt senzori

-------------------

21 - 25 milioane

 

 

...chestii precum soricei, cabluri electrice si manopera la modificarea instalatiei ies din discutie - astea le am/fac eu fara costuri suplimentare.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa fac rost de 20 mil de bagat in Domi, da.

 

Toata povestea cu ABS costa:

12 milioane instalatia

2 milioane senzorii

5 milioane bateria Litiu-Fier (ultra-compacta)

1-4 milioane manopera retusuri (inclusiv sudura pe furca/suport etrier spate)

1 milion piese adaptoare pt senzori

-------------------

21 - 25 milioane

 

 

...chestii precum soricei, cabluri electrice si manopera la modificarea instalatiei ies din discutie - astea le am/fac eu fara costuri suplimentare.

 

E nashpa cu ABS, mai ales in cazul lui Switch :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre swich, nu crezi ca e mai ieftin sa iei toata fata de f650 si sa sachimbi doar niste prapaditi de rulmenti de jug eventual??? :blink:

Da-mi 2000 de euro pe tot domi al meu cu tot ce am eu pe el si pentru el... si ma jur ca asa fac.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu mai baga 200 :blink:

Nuuu, nu de asta. Dar cum tu este ca un magnet pentru masini, daca te mai da vreunu jos (fie el si pasager care coboara aiurea de motor)... iti dai seama ca paguba e mai mare, ca motoreta nu e chiar tanara etc... De fapt, tu stii mai bine, ca ai trecut prin asta de vreo doua ori ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe cale sa fac o revizie generala a hondinei, si vreau sa schimb si ulei + simeringuri la furca. Intrebarea este:

Ulei de furca 10w? sau ATF? Care e diferenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere sa bagi ulei recomandat pentru furca.ATF cred ca este cu totul altceva sa nu ai surpriza sa ati manance semeringurile

 

Tocmai asta este. In manualul de domi scrie clar sa se foloseasca ATF

Mesaj completat

post-51492-1299311451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt Switch:

Salutare. Nu am nici nr tau de telefon, nici adresa de mail, asa ca trimit aici raspunsul cu CDI-ul, am spus ca azi, azi e :laugh:

 

 

 

acum ma apuc sa desfac tot tot CDI-ul, sa-l carpesc pe tot, azi a facut figuri... de abea il astept pe cel nou.. azi tot uitandu-ma la ea.. parca parca as mai tine-o... oare ma mai seduce si acest sezon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ma apuc sa desfac tot tot CDI-ul, sa-l carpesc pe tot, azi a facut figuri... de abea il astept pe cel nou.. azi tot uitandu-ma la ea.. parca parca as mai tine-o... oare ma mai seduce si acest sezon?

daca nu ai facut rost de CDI inca vezi

poate te ajuta cu ceva.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...