Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

ravenitza. la vara nu scapi neumblata pe forestiere montane, cort, foc de tabara etc. asta ca sa stii. cel putin gasca nu o sa prea stea la sfarsit de saptamana in bucuresti, asa ca ai grija ce ganduri(rele sau bune) ai pui motorasului.personal am de gand sa al inec pe swich in bere(pentru casca uvex-stie el :smoke: )

Super! Sper din suflet sa nu uiti asta pana in primavara-vara! Anul asta eu nu prea am avut ocazia de drumuri de genu, pt ca majoritatea prietenilor au vitezane sau choppere. Dar tot am depasit 10.000 km :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

harciogu= vezi ca ai inceput sa chiulesti de la sedintele de joi si te taxam. stim ca ai timpul limitat cu medicina si motorul zace pe butuci de lemn(cica e la ihibernat-ernat), dar o bere cu amici nu strica, nu?

 

 

:D joi vin la sedinta. ce pot sa zic... pana acum am absente motivate :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ravenitza. la vara nu scapi neumblata pe forestiere montane, cort, foc de tabara etc. asta ca sa stii. cel putin gasca nu o sa prea stea la sfarsit de saptamana in bucuresti, asa ca ai grija ce ganduri(rele sau bune) ai pui motorasului.personal am de gand sa al inec pe swich in bere(pentru casca uvex-stie el )

Buun, deci e clar: la vara voi dormiti la cort si eu in butoiu cu bere, da? :smoke:

 

Super! Sper din suflet sa nu uiti asta pana in primavara-vara! Anul asta eu nu prea am avut ocazia de drumuri de genu, pt ca majoritatea prietenilor au vitezane sau choppere. Dar tot am depasit 10.000 km

Sa nu uiti tu si sa iti faci alte planuri in weekenduri! Ca 10000 km ii faci usor daca nu umblii hai-hui pe carari de munte :D

 

Pana la vara vreau si eu sa ies cu voi la o bere un mic ceva:D sa ne cunoastem.

Pai hai vedem cand strangem gasca, desi acuma la gratarel cam dardaie toti in afara de grataragiu' sef :D

 

:P joi vin la sedinta. ce pot sa zic... pana acum am absente motivate

Nu stiu cine ti le-a motivat ca eu am numarat trei din alea cu punctuletz de nu poa' sa ti le motiveze decat pe beri! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uiti tu si sa iti faci alte planuri in weekenduri! Ca 10000 km ii faci usor daca nu umblii hai-hui pe carari de munte :smoke:

Daca ma anuntati din timp nu am sa imi fac planuri in weekend.

Pana in primavara vreau sa o cosmetizez pe Honditza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca veni vorba de cosmetizarea Honditzei tale: iote ce gasii pe ebay.de :D

Interesant, multumesc. Insa eu vreau sa schimb cu tot cu far, nu imi place deloc rotund. Iar masca aia de am pus-o eu acum cateva posturi e perfecta. Astept sa iau salariu si merg la o reprezentanta ATV sa vad daca se si potriveste/se poate adapta.

Tre sa duc si saua la vopsit, caci eu am vopsit-o insa in unele locuri (si anume intre picioarele mele) s-a luat pe pantalonii mei :smoke: Am gasit un loc unde vopsesc piele, sa vad daca chiar fac asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, multumesc. Insa eu vreau sa schimb cu tot cu far, nu imi place deloc rotund. Iar masca aia de am pus-o eu acum cateva posturi e perfecta. Astept sa iau salariu si merg la o reprezentanta ATV sa vad daca se si potriveste/se poate adapta.

Tre sa duc si saua la vopsit, caci eu am vopsit-o insa in unele locuri (si anume intre picioarele mele) s-a luat pe pantalonii mei :smoke: Am gasit un loc unde vopsesc piele, sa vad daca chiar fac asta.

Eh, macar am gasit ceva pt SLRul tau :D

 

Deci tu vrei sa iti patratzesti Honditza. Pe ea ai intrebat-o? :D Oricum daca iti iese figura cu faru' de ATV, stiu pe cineva de pe aci care o sa aibe un motor foarte asemanator cu al tau. :D Seeebiii! Tre sa vorbim!

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, macar am gasit ceva pt SLRul tau :P

 

Deci tu vrei sa iti patratzesti Honditza. Pe ea ai intrebat-o? :D Oricum daca iti iese figura cu faru' de ATV, stiu pe cineva de pe aci care o sa aibe un motor foarte asemanator cu al tau. :D Seeebiii! Tre sa vorbim!

Nu e far de ATV, e de enduro. Siteul e www.atvrom.ro parca :D

Da Honditza e de acord, mereu a fost. Cine si ce motor asemanator?! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ravenitzo, da' tu ai saua de piele. Ca nu cred ca merge. Mai bine o mai tocesti netel, se strica si iti faci alta imbracaminte la sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ravenitzo, da' tu ai saua de piele. Ca nu cred ca merge. Mai bine o mai tocesti netel, se strica si iti faci alta imbracaminte la sa.

Ba da, dar merge vopsit la ceva profi sau imbracata iar in piele neagra.

 

Dac Motors, Chopper Academy si Apasu Bar va invita

 

Sambata 20 Decembrie la JUCARIA PARTY!!!!

 

Intrarea se face pe baza de JUCARIE si DULCE. Aduceti cat mai multe ca sa le dam la COPII fara jucarii!

 

Cu acesta ocazie vor fi decernate si Premiile Concursului PHOTOSHOPEAZA-MA, premii acordate de catre URBAN RIDERS.

 

Concert LIVE: formatia PREA TARZIU

 

Parteneri: Gradinita TARA COPILARIEI si URBAN RIDERS

 

Poate nu veniti, dragii mei colegi din Honda Touring Adventure ca nu mai vin cu voi la nici o plimbare!

post-7727-1229498856_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Santaj ;)

 

 

Am si eu o intrebare foarte... neobisnuita: se poate lua una bucata Honda FMX 650 (2005) si converti la enduro? El la mama lui e supermoto cu roti de strada de 17/17. Pentru enduro ar trebui roatele de domi, ceva modificari la suspensiile fata (mai precis, ce?) si eventual schimbat una-alta pe la transmisie (disc si/sau foaie k lantul banuiesc k nu tre schimbat) pentru ceva mai multi cai si mai putini Nm. E posibil asa ceva?

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator trotinet
Santaj ;)

 

 

Am si eu o intrebare foarte... neobisnuita: se poate lua una bucata Honda FMX 650 (2005) si converti la enduro? El la mama lui e supermoto cu roti de strada de 17/17. Pentru enduro ar trebui roatele de domi, ceva modificari la suspensiile fata (mai precis, ce?) si eventual schimbat una-alta pe la transmisie (disc si/sau foaie k lantul banuiesc k nu tre schimbat) pentru ceva mai multi cai si mai putini Nm. E posibil asa ceva?

 

se poate de enduro sigur. de domi nu stiu roata fata cum se comporta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si eu imi bag unghia in gat... :laugh:

 

Momentan imi trebe gume ca sa ma mai plimb...

 

EDIT: @rvn - De ce nu pui tu numerele alea de tel pe orizontala, grupate, etc? Sa fie semnatura mai compacta :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si eu imi bag unghia in gat... :laugh:

 

Momentan imi trebe gume ca sa ma mai plimb...

 

EDIT: @rvn - De ce nu pui tu numerele alea de tel pe orizontala, grupate, etc? Sa fie semnatura mai compacta :D

pt ca asa se vede mai bine. stiu ca e cam lung si mare dar asta e...

si eu am cauciucul pe spate cam najpa si incep sa o simt cum fuge. Dar...nu-i bai, sper sa o pot stapani :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat in sfirsit crasbar-ul. Ma BIIIIIIIIIip in ea de firma ca m-a obosit montajul mai rau ca o noapte de sex. Daca neamtul s-a gindit ca piesele alea doua trebuie montate cu chingi de tensionare, folosind intreaga masa a montatorului si sa-ti mai si ramia piese insemna a nici nemtii nu mai sunt ce-au fost odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat in sfirsit crasbar-ul. Ma BIIIIIIIIIip in ea de firma ca m-a obosit montajul mai rau ca o noapte de sex. Daca neamtul s-a gindit ca piesele alea doua trebuie montate cu chingi de tensionare, folosind intreaga masa a montatorului si sa-ti mai si ramia piese insemna a nici nemtii nu mai sunt ce-au fost odata.

:D Mai degraba cred ca sunt alte doua variante la mijloc: ori crashbar-ul a fost facut in China pentru o firma din Germania, ori tu ti-ai pierdut calmul inainte sa ajungi la jumatatea montajului :( (Ar mai fi si a treia varianta, in care ai primit crashbar pentru alta motoreta :D)

 

Oricum, felicitari! Abia asteptam sa-l vedem live, in timp ce tu-l uzi cum se cuvine, ca sa nu crape vopseaua pe el :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa! Intotdeauna daca iti raman piese, baga-le cu farasu la motor. :( Asa se face la masini (la mine la masina se alearga suruburile jos in scut la fiecare curba) :D Nu prea mi-e clar cum am putea face la Domi.... :laugh:

 

 

Oricum, acuma daca tot le-ai montat, sa nu mai ai nevoie de ele! Eu insa am o mare curiozitate: cu ele puse, pe ce se sprijina dominatoru' cand e la orizontala? Din ce ma gandesc ar trebui sa stea pe crash-uri plus ghidon... far' sa atinga cu carenele... nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...