Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

in primul rind trebuie gasita o locatie corespunzatoare,in al doilea rind trebuie implicata administratia locala foarte mult,in al treilea rind asociatia tre sprijinita de cit mai multe cluburi,atit la organizare cit si financiar.

 

ziua motociclistului este dezbatuta numai aici si de atitia ani,nu criticam ci ne exprimam un punct de vedere,tre sa fie ultima intrunire sau adunare a anului si sa se poata transforma usor in fenomenul DAYTONA sa tina o saptamina lumea sa-si doreasca sa petreaca o sapt de concediu si cea mai buna luna este luna august.

ultima zi a sapt respective sa fie ziua motociclistului pe cit posibil. ginditiva un orasi cu toate facilitatile de cazare,restaurante ,circiumi locuri de campare , pot concerta mai multe trupe in dif locuri din orasi pot participa delari de sdv si moto chiar firmele in sine.pentru asta este bine sa fie un orasi mic care prin acest eveniment sa aibe de cistigat economic sa-si doreasca prezenta noastra a motociclistilor an de an sau macar la 2 ani odata.

 

propunem asociatie ca la sf luni sept sa convoace la discuti cit mai multe cluburi legal constituite din rominia si sa dezbatem tema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CATRE ADMIN!!!!!!!!!!

 

Toate post-urile despre campanii, fluturasi, ziua motociclistului bla, bla, bla trebuie puse la un loc!!

 

Dupa ce ca este o mare dezorganizare intre noi toti si aici e o varza!!!!! Nici nu mai stii unde sa postezi ceva pe tema asta!!

 

:)

Buna Purghi, tu ai vointa si dorinta , asa ca iti doresc succes si sa auzim de bine. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred, dupa umila mea parere, ca trebuie sa fie acceptata de Guvernanti!!!

E vorba de ziua motociclistilor din Romania!

Va fi ziua noastra!

Nu cred ca trebuia aprobata de guven.. asha cum exista ZIUA SIDERURGISTULUI, asha va putea fi shi ziua asta!

Asta, repet, E PAREREA MEA!

 

o fi cum spui tu, dar siderurgistii nu ies la parada (meeting, marsh, etc...) pe strada ca sa aiba nevoie de autorizatie de la autoritati....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak este sa fie vara se poate organiza pe litoral, toti vor sa ajunga vara la mare, astfel motociclistii vor sti knd sa isi ia concediu si vor fi siguri k il vor petrece intr.un mod placut cu mare, concerte, motare, prieteni si ce se va mai organiza...ideea Dacilor cu un orasel mic, kre sa poata profita este super, astfel intrunirea poate avea loc intr.una din statiunile mai sarace gen 2 mai, vama veche, venus, saturn....:)...parerea mea :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ca sa concluzionam, din cate imi aduc aminte pe data de 01 Iunie la comemorarea din 2004 ne-am hotarat cei 6-7 motocicliscti care am organizat evenimentul, impresionati de reusita acestuia, sa ramana impamantenit ca 01 Iunie sa fie ziua motociclistilor din Romania. Dap, este si ziua copiilor ... cam ciudat.

 

E, eu ma aflu in fata unui memoriu in care pot sa introduc un astfel de text:

 

 

Noi, Comunitatea Motociclistilor din Romania dorim ca data de ........ sa fie recunoscuta ca "Ziua Motociclistilor din Romania"

 

Va fi o zi fixa nu "primul we din ..." pentru ca asa se memoreza mai bine, pentru ca in we-uri sunt de obicei intruniri moto, botezuri, nunti, etc.

 

Din cat am inteles citind printre randuri am ramas cu 2 posibilitati:

 

01 Iulie

 

 

sau

 

 

13 Iunie

 

 

Se va vota cu o majoritate simpla pe acest forum intre cele 2 zile pana maine la ora 13:00 ... ce data are 50%+1 vot castiga.

 

Sincer m-am saturat de acest topic interminabil, aveti 24 de ore sa va hotarati

 

 

dati reply doar cu optiunea voastra.

 

 

 

PS: cu privire la o saptamana motociclistica ... il rog pe Bebe sa nu mai dezvaluie proiectele DAC MOTORS. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 iulie e cam aiurea ca or sa fie toti plecati pe la mari si tari... e exact in mijlocul verii si sansa de a prinde foarte multi motociclisti plecati e foarte mare. eu am votat 13 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform rezultatului exprimat de motociclisti prin sondaj ( Sondaj )in Memoriul catre prefectura si ministere (inmanat cu ocazia marsului din 20 Septembrie 2007) a fost introdusa ca propunere data de 01 Iulie - Ziua motociclistului roman.

 

Nu o sa multumim pe toti cu aceasta zi dar decat sa mai avem ani de discutii interminabile mai bine ne indreptam eforturile pentru a oficializa aceasta zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform rezultatului exprimat de motociclisti prin sondaj ( Sondaj )in Memoriul catre prefectura si ministere (inmanat cu ocazia marsului din 20 Septembrie 2007) a fost introdusa ca propunere data de 01 Iulie - Ziua motociclistului roman.

 

Nu o sa multumim pe toti cu aceasta zi dar decat sa mai avem ani de discutii interminabile mai bine ne indreptam eforturile pentru a oficializa aceasta zi.

 

...ce naiba se intampla...am scris si eu cava aici azi,si....nu gasesc post-ul...am fost radiat???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Conform rezultatului exprimat de motociclisti prin sondaj ( Sondaj )in Memoriul catre prefectura si ministere (inmanat cu ocazia marsului din 20 Septembrie 2007) a fost introdusa ca propunere data de 01 Iulie - Ziua motociclistului roman.

 

Nu o sa multumim pe toti cu aceasta zi dar decat sa mai avem ani de discutii interminabile mai bine ne indreptam eforturile pentru a oficializa aceasta zi.

 

 

ramane 1 iunie?

 

cum ai dedus tu 1 iunie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

O idee foarte tare!!! :hug: Toti au o zi a lor hai s-o facem si noi pe-a noastra!!! Daca se stabileste ceva, va rog sa ma anuntati si pe mine! :D

Daca e pe 1 Iulie e super! :)

Editat de free3rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

sa fie 3 iulie, ca atunci e si ziua mea! :bigstar:

 

 

just joking!

daca s-a hotarat sa fie 1 iulie, atunci sa fie!

si sa fie oficiala, tre' sa semnam undeva ca sa devina oficiala?

 

si, eventual, in ziua aia, sa se dea zi libera de la servici motociclistilor :bigstar:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir ca nu e deja o zi a motociclistilor...oare in alte tari nu exista deja acest obicei? Daca se vrea o zi anume pentru "MOTOCICLISTI"...atunci trebuie sa se stabileasca si niste inceputuri de traditii...ce sa se faca in acea zi? Poate dupa aceea se poate si fixa o data sau o perioada in care acele "traditii", "festivitati" sa aiba loc...in functie de amploare.

 

Misto ideea..sa vedem cum se dezvolta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...