Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu zic sa cautam o data care are o baza istorica in ceea ce priveste motociclismul. Ex. Primul concurs cu motociclete, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23 August? Sa vibreze comunistele de placere?

 

 

Mai copii hai sa nu ne mai sucim si sa stim sigur o data fixa la care sa ne mobilizam toti

Apropo de semnificatia zile de 1 iulie ,eu nu stiam de ce dar am aflat citind TOATE paginile acestui topic despre ce este vb si mi se pare ok

Eu zic sa nu mai o lungim cu tot felul de propuneri,si sa facem pe 1 iule -IMPORTANT ESTE SA FACEM CEVA

Ptr semnificatia zilei de 1 iulie va urez LECTURA PLACUTA B) hai sa va dau un indiciu;este undeva intre paginile 1 si 10 :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ziua motociclistului din Romania, adica pe 1 IULIE, va fi intrunire la Targoviste si sarbatoare motociclistica in toata tara!!!!!!! B) :blink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI INTELES GRESIT.A RAMAS CA SE VA SARBATORI ACEASTA ZI IN FIECARE ORAS,IN ACEIASI ZI.EU AM ANUNTAT LA COMUNITATI MOTO REGIONALE-TARGOVISTE,CA IN TGV SE VA SARBATORI ACEASTA ZI LA NIVEL LOCAL

NU AM ANUNTAT O INTRUNIRE

NU VA FII INTRUNIRE

MOTOCICLISTII TARGOVISTENI VOR SERBA ZIUA MOTOCICLISTULUI

ASTA NU INSEAMNA CA NU POT VENI SI PRIETENI DIN ALTE ORASE IN CARE NU SE SERBEAZA ACEASTA ZI,DAR REPET NU VA FI INTRUNIRE

SA NU INDUCEM LUMEA IN EROARE

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, deci ideea principala ramane asta: Ziua Motociclistului din Romania va fi sarbatorita pe plan local, acolo unde sunt comunitati inchegate, fie ca este vorba de intalniri, parade si impartiri de fluturase educative sau de simple iesiri la iarba verde, pe doua roti.

 

Deci, se asteapta:

- formarea unor "cheaguri" in principalele orase pe care sa le anuntati aici sau la Comunitati Regionale

- un pic de mediatizare in presa si pe forumurile/revistele/emisiunile de profil ca sa se stie ce si cum

 

Targoviste deja se gandeste la ceva, acolo, la ei. Voi ce mai stati?

 

Da Doamne sa fie uscat asfaltul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXACT B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta (dez)ordine de idei care ramane denumirea: Ziua Nationala a Motociclistului sau Ziua Motociclistilor din Romania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta (dez)ordine de idei care ramane denumirea: Ziua Nationala a Motociclistului sau Ziua Motociclistilor din Romania?

Ziua natioanala a motocicllistului are un aer comunist(parearea mea)mai bineZIUA MOTOCICLISTULI DIN(IN)ROMANIA B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao,

 

Ma bag si eu, va suparati ? ( si ce daca ) B)

 

Daca e sa fie ziua noastra, atunci trebuie sa sarbatorim ca existam si cu atat mai mult sa ne cunoastem la nivel national. Meetinguri contra tembelilor avem timp sa facem in fiecare week-end, la Ziua noastra se impune sampanie ( de fructe bineinteles ) voie buna, speachuri ale liderilor de cluburi sau reviste, poze multe si nu in ultimul rand artificii.

Mediatizarea e simpla, trimitem invitatii la toate televiziunile si revistele, eventual ai mai destepti pot face declaratii de presa.

Strangem mana de la mana si dam cateva anunturi in ziarele de mare tiraj, ca sa afle lumea ca e mare bal mare, unde ? Eu zic undeva in centrul tarii ( Brasov poate avem cluburi acolo care pot ajuta cu logistica ) sa poate venii tot romanul oriunde s-ar afla el .......

 

Concluzii ale randurilor mele:

 

Locatie: Centru tarii

Media: anunturi in ziare

Scopul: Sarbatoare si nu uaaaa !

Data: in week-end oricum

Fonduri: Facem invitatii si cumparam fiecare una, s-ar putea ocupa una din organizatii

 

 

LA MULTI ANI MOTOCICLISTI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao,

 

Ma bag si eu, va suparati ? ( si ce daca ) :lol:

 

Daca e sa fie ziua noastra, atunci trebuie sa sarbatorim ca existam si cu atat mai mult sa ne cunoastem la nivel national. Meetinguri contra tembelilor avem timp sa facem in fiecare week-end, la Ziua noastra se impune sampanie ( de fructe bineinteles ) voie buna, speachuri ale liderilor de cluburi sau reviste, poze multe si nu in ultimul rand artificii.

Mediatizarea e simpla, trimitem invitatii la toate televiziunile si revistele, eventual ai mai destepti pot face declaratii de presa.

Strangem mana de la mana si dam cateva anunturi in ziarele de mare tiraj, ca sa afle lumea ca e mare bal mare, unde ? Eu zic undeva in centrul tarii ( Brasov poate avem cluburi acolo care pot ajuta cu logistica ) sa poate venii tot romanul oriunde s-ar afla el .......

 

Concluzii ale randurilor mele:

 

Locatie: Centru tarii

Media: anunturi in ziare

Scopul: Sarbatoare si nu uaaaa !

Data: in week-end oricum

Fonduri: Facem invitatii si cumparam fiecare una, s-ar putea ocupa una din organizatii

LA MULTI ANI MOTOCICLISTI !

 

Sunt de-acord cu danieltase. Ar avea un impact mai mare daca ne-am strange toti. Putem mediatiza inainte cu o luna evenimentul impartind pliante si dand anunturi in ziare. Cum nu vrem sa fie doar o alta intalnire intre motocilisti ar fi potrivita o petrecere(disco , concerte in aer liber), concursuri moto, cascadorii si alte evenimente care sa atraga si alti oameni in afara de motocilisti. Locul cel mai potrivit ar fi o zona turistica si daca va fi bine mediatizat evenimentul eu zic ca o sa fie lume. B)

P.S. Ce ziceti de un targ de motociclete ? :blink: Exista asa ceva in Romania ? :lol:

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice mama Omida: miscarea va fi foarte slabuta pentru ca e prima data dar lasa ca ne facem noi mari! B)

 

Intalniri moto mai sunt si alea se pare pe cale de disparitie (vezi Brasov) asa ca fiecare va sarbatori acasa la el, asa cum stie. Exista sectiune pe forum pentru COmunitatile Locale asa ca ACTIVATI ACOLO cat mai mult cu idei, planuri etc.!!

 

Eu propun pt. Bucuresti si imprejurimi sa mergem la Snagov dupa ce impartim niste fluturasi prin oras. Se poate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice mama Omida: miscarea va fi foarte slabuta pentru ca e prima data dar lasa ca ne facem noi mari! :blink:

 

Intalniri moto mai sunt si alea se pare pe cale de disparitie (vezi Brasov) asa ca fiecare va sarbatori acasa la el, asa cum stie. Exista sectiune pe forum pentru COmunitatile Locale asa ca ACTIVATI ACOLO cat mai mult cu idei, planuri etc.!!

 

Eu propun pt. Bucuresti si imprejurimi sa mergem la Snagov dupa ce impartim niste fluturasi prin oras. Se poate?

 

Atunci ce atatea discutii, va fi ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN BUCURESTI !

 

Sa traiasca !!!!

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce atatea discutii, va fi ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN BUCURESTI !

 

Sa traiasca !!!!

:blink:

Mda...va fi o intalnire moto, probabil in Bucuresti si in alte cateva parti B)

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc ptr unii romania= Bucuresti asta e ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu zic ca in fiecare localitate sa se faca cate ceva, adik sa se adune toti motociclistii si sa sarbatoreasca aceasta zi. Nu este o zi doar a bucurestenilor, este a tuturor motociclistilor. Daca e asfaltul uscat ne putem intalnii toti undeva si de acolo sa plecam... poate pe la o padure....snagov.....sinaia....nu stiu ce sa zic, oricum undeva la mijloc, sa nu fie departe nici de unii, nici de altii. ;)

 

LA MULTI ANI MOTOCICLISTI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm..., dupa umila mea parere un asemenea eveniment nu are acelasi farmec daca e sarbatorit separat...oricum, nu e usor sa pui pe picioare o asemenea miscare. Sper ca totusi ziua motoristilor din ro sa se nasca cat mai curand. Asadar, votez pt o manifestare unica, intr-o locatie accesibila motoristilor din toate colturile patriei-una si buna-(gen zilele Harley)........Rock hard, ride free!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA VRETI SA FACETI (FACEM) CEVA .... SA VORBIM MAI PUTIN

SI SA FACEM MAI MULT.....

 

Eu cred ca ar trebui sa se numeasca <SARBATOAREA TUTUROR

MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA>.....sa va explic de ce:

- nu se poate respecta in fiecare an aceeasi zi.

- e bine sa vina cati mai multi motociclisti din

toata tara.

- locatia trebuie sa se afle undeva cat mai in

centrul tarii.

- in mod sigur la sfarsit de saptamana.

- etc.

 

ACUM AVEM O MARE OCAZIE....DACA TOT NU SE MAI ORGANIZEAZA

<INTRUNIREA DE LA BRASOV>....AI SA PROFITAM....SI SA ORGANIZAM

IN PERIOADA 23-25 IUNIE sau 24-25 IUNIE.

 

.....eu cunosc cativa baieti inimosi de la BRASOV si cu ajutorul lor si

al nostru CRED CA SE POATE

 

....cei ce vor sa se IMPLICE CU ADEVARAT .....veniti cu propuneri

 

P.S. NICI PASTELE NU CADE IN FIECARE AN LA ACEIASI DATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru organizarea in fiecare oras. Imi motivez alegerea spunand ca nu toti (din motive personale, de serviciu, financiare etc.) pot parasi domiciliul pentru a se duce in nu stiu ce zona a tarii. Bucurestiul nu e buricul pamantului, noi putem sa ne organizam pe plan local, la fel si ceilalti. Daca vor aradenii sa faca treaba asta la un loc cu timisorenii, asta e treaba lor. Ideea e ca tre sa se vada unitate. Cam cum a fost cand i-a executat guvernul pe legionari. O multime au fost omorati intr-o singura noapte si in Tighina, si in Arad, si in Suceava, si in Brasov, peste tot, intr-o singura noapte.

 

In cazul in care se stabilieste la BV, de exemplu, e foarte posibil sa nu pot ajunge, chiar si w-end daca ar fi. Ca mine sunt si altii, presupun, care muncesc w-endurile. E adevarat, nu suntem majoritari. Dar ia faceti voi o socoteala:

 

Pe 32 iulie (am scris o data la misto), la ora 6.30-7, in toata tara ies motociclistii la miting. NU credeti ca ar avea mai mare impact? sa se vada ca ne putem organiza si ca nu este un fenomen pe plan local, numai in Bucuresti. Efortul celor veniti din zonele cele mai indepartate a fost minimalizat... Unii au mers 10 ore ca sa participe la un miting de 2 ore...

 

 

PROPUN UN SONDAJ. Admini, aveti legatura...

 

 

PS: mai este un topic pe tema asta. Acolo am scris cu ce as putea ajuta eu. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, eu nu stiu sa fac poll ca as face. Asta a fost si intentia mea, sa supunem la vot daca facem intalniri in mai multe orase sau una mare. O sa incerc sa incropesc unul, sa vad ce iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...