Sari la conținut

Accident 03.03.2008 - Jud Alba


Bum_Bum
 Share

Postări Recomandate

tocmai ce am auzit de accident, mi-a zis un prieten ca s-a stins unul dintre noi :cheers:

nu a inceput deloc bine sezonul asta :cheers:

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si cu 2 zile in urma, ne-am adaugat ca prieteni pe hi5... acesta era prietenul nostru:

 

http://hi5.com/friend/profile/displayProfi...userid=79972566

 

R.I.P. :cheers:

 

ATENTIE LA VITEZA, TUTUROR!

 

nu au fost 200 m ci vreo 50. dar mai conteaza?

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai luati atata de viteza omului ca si la 90 daca se izbea de indicator si apoi de pom poate murea , ca doar nu si-o cumparat omu motor sa mearga cu 60 i oras si 90 afara ca atunci isi lua de 125 si toti care avem motoare mergem cu viteza mare in afara orasului uneori si in oras da na ghinionu omului o fost soseaua umeda sau mizerile praf nisip sau din ce cauza o fi derapat, astia de la drumuri si poduri si primaria ne omoara ca nu au grija deloc de starea drumurilor nu le curata si nici nu astupa gropile.Pacat de saracu baiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai luati atata de viteza omului ca si la 90 daca se izbea de indicator si apoi de pom poate murea , ca doar nu si-o cumparat omu motor sa mearga cu 60 i oras si 90 afara ca atunci isi lua de 125 si toti care avem motoare mergem cu viteza mare in afara orasului uneori si in oras da na ghinionu omului o fost soseaua umeda sau mizerile praf nisip sau din ce cauza o fi derapat, astia de la drumuri si poduri si primaria ne omoara ca nu au grija deloc de starea drumurilor nu le curata si nici nu astupa gropile.Pacat de saracu baiat

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auuuuuuuu!!!!! acuma mam uitat mai bine cine se ia de viteza omului uni care au in dotare Gsxr 1000 si altu cu un r6 , pai voi si in treapta 1-a depasiti viteza legala in oras pai voi ar trebui sa va sudati schimbatoru sa mereti legal ca nu cred ca ii posibil sa mergi cu un gsxr 1000 si sa nui dai cel putin 150 ca doar pt aia ii facut , adica ii facut sa mergi peste 200 si sa nu mai vb de r6 ca nu cred ca dureaza mai mult de 5 sec sa ai suta . va doresc la amandoi sa nu aveti incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pune acolo niste posturi , cmc`i , cai , kilometri , ani , bun simt (importanta creste catre urma listei) , si poti dupa aia sa te angajezi in discutii , pana atunci iti reamintesc ca esti pe topic de RIP si nu de cine da mai repede in taste . asta am incercat sa subliniez si mai inainte , dar cred ca am fost prea subtil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca trebuie sa existe si cate un chițoflencher in fiecare topic cu rip, care sa comenteze vrute si nevrute.....Dumnezeu sa-l ierte...Reast In Peace :cheers:

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu esti pregatit sa mori :cheers: cu toate ca nu toti motociclistii din Romania sunt pe drum ,sunt multe accidente.De ce? Pai sa vedem: starea drumurilor(varza dupa iarna ca de obicei),material antiderapant(nisip,griblura,etc) cat vrei si nu numai pe margine,temperatura scazuta,dorul mult prea mare de a iesi macar o ora cu motorul,amorteala reflexelor si abilitatilor dupa pauza facuta in iarna,soferii care s-au dezobisnuit de prezenta motociclistilor(nu ca ar fi ei prea constienti in general) s.a.m.d. Trebuie sa avem grija mare fratilor,ochii-n 4 :cheers:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava domnului ca pasagerul e ok. Cat despre rider, eroare de pilotaj, asta e.

Sunt unii pe aici care dau vina pe drumuri proaste, soferi, motoare prea puternice...

Oameni buni, conduceti cu ochii inchisi sau ce ? Vedeti nisip, apa sau gheata pe drum si trageti de acceleratie ?

Invatati ceva de aici ..nu zic sa mergi tot timpul cu 60 in oras, dar ajustati-va condusul la conditiile date. Chiar daca aveti motoare super sport de sute de CP, sa stiti ca nu e o rusine sa o lasi mai moale pe suprafete suspecte (mazaga, apa, gheata, zapada, pietris, nisip,balega, ulei, samd ), pe stradute dintre blocuri, prin intersectii. Cea mai simpla chestie pe care o poate face si o maimuta, este sa deschida gazul la maxim si sa mearga cu viteza. Nu e mare vitejie, sau cine stie ce filozofie: te urci pe motor si rotesti spre tine de mansonul din dreapta-> motorul incepe sa mearga din ce in ce mai repede...te ia valul, nu esti atent la ce se intampla..si deodata BUFF! Te trezesti ca dau prietenii RIP-uri ptr tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: De ce toata lumea povesteste "lemne" daca nici macar nu stiu care a fost treaba...???

Nu a derapat!!!! sa fie clar.... si a fost poate printre cei mai buni din tara!!! A lovit un semn de circulatie pus in mijlocul drumului cere era atat de ruginit de nici cu farurile de la masina nu il vedeai!!!

 

Pretend to see the world through the unique eyes of a speeding bike...and try to imagine the imposible!!! R.I.P. Aspy "always on the fast lane"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava domnului ca pasagerul e ok. Cat despre rider, eroare de pilotaj, asta e.

Sunt unii pe aici care dau vina pe drumuri proaste, soferi, motoare prea puternice...

Oameni buni, conduceti cu ochii inchisi sau ce ? Vedeti nisip, apa sau gheata pe drum si trageti de acceleratie ?

Invatati ceva de aici ..nu zic sa mergi tot timpul cu 60 in oras, dar ajustati-va condusul la conditiile date. Chiar daca aveti motoare super sport de sute de CP, sa stiti ca nu e o rusine sa o lasi mai moale pe suprafete suspecte (mazaga, apa, gheata, zapada, pietris, nisip,balega, ulei, samd ), pe stradute dintre blocuri, prin intersectii. Cea mai simpla chestie pe care o poate face si o maimuta, este sa deschida gazul la maxim si sa mearga cu viteza. Nu e mare vitejie, sau cine stie ce filozofie: te urci pe motor si rotesti spre tine de mansonul din dreapta-> motorul incepe sa mearga din ce in ce mai repede...te ia valul, nu esti atent la ce se intampla..si deodata BUFF! Te trezesti ca dau prietenii RIP-uri ptr tine.

 

 

Vorbiti numai cacaturi ... habar nu aveti ce sa intamplat, dar deja judecati omul ... bag mana in foc ca toti care suntem aici am exagerat cu moto si nu odata... Daca ati scapat de fiecare data, aia nu inseamna ca sunteti buni .. ati avut doar noroc.. si la un semn aflat in MIJLOCUL drumului de vreo 20-30 Kg care cand a dat in el i sa intors in cap si ia spart casca, care e smecherul care ar fi rezistat ??? Cine la cunoscut pe Aspy stie cine era si cum conducea... si va rog nu va apucati cu certuri intre voi aici ... daca vreti sa va certati, certativa in alta parte ... La faza cu viteza sa nu va aud ... si cu scuterul depasesti viteza ...

Motocicleta Suzuki GSX-R 600 ...

 

 

R.I.P. Aspy, nu te vom uita niciodata ... Asfalt uscat ..... .

post-20725-1204732870_thumb.jpg

post-20725-1204732899_thumb.jpg

post-20725-1204732945_thumb.jpg

post-20725-1204733010_thumb.jpg

post-20725-1204733048_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...