Sari la conținut

Poze Accident


Postări Recomandate

Scuze ca intreb, dar in ce o dat cu roata aia de parca o facut-o elice de avion ?

Daca janta s-o indoit in halu' ala io-mi imaginez ca sudurile alea nu s-au rupt ci s-au zmuls (roata comprimata pana peste masura, loveste in ceva deasupra ei, se blocheaza... blah blah blah...).

 

Nu dau cu paru' da' intreb si eu. E totusi (doar) aluminiu.

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 14:20 -------------

Accident? Ce accident? :cheers:

 

Acu' cateva zile (in alt topic ne intreba daca putem crede ca o bascula de CBR600 parca din 2000 poate ceda cauzand un accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica asta sa imprastiat cu el un prieten.carenele is distruse,geanta spate si motoru sa spart pe partea stanga.il are de o saptamana.pacat ca arata bine.

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 14:31 -------------
a spus ca a plecat de pe loc, a apucat sai dea viteza doua cand a inceput sa joace spatele,ia dat drumu si motoru a zburat intrun sant,acolo sa zdrobit .drumul a fost bun fara gropi sau denivelari.se poate sa fi fost o fisura mai veche. :cheers: e tipu are motor de ani buni.

Editat de cs-marius-b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SE POTE SA FI AVUT SUDURA PE EL!!!!!!!!!LA VERIVICAT CAND LA CUMPARAT?si un amic de al meu a cumparat un ATVcu bascula sudata si la fel a patit bafta la reparat

ce sa mai repare la ea? de ce sa o mai repare? sa mai dea si altu cu ea pe jos?fier de aruncat sau ce piese mai sunt bune, la vanzare cu ele...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo nu e ceva in regula. s-au facut experimente pe motorul ala. nu cumva Bin Laden si-a bagat nsul sub sa?

un atentat ceva...o honda veche din 70 trantita de copaci nu a vrut sa se rupa...apai sa pleci de pe loc pe asfalt cu ea... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteai sa pui pozele pe celalalt topic pe care l-ai facut... Da, acolo unde ti-ai varsat nervii pe Honda, si nu pe posibilitatea ca amicul tau sa fii luat o mare teapa cand a adus motoru din afara, deja "aranjat"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de sudat nu a fost sudat,e cumparata pe firma cu factura garantie si toate cele,adusa din gremania,pret 4500 euro[asta verificat de mine].a ramas 2 variante 1 :cheers: a fost fisurata inainte de a o loa[o are de o saptamana] 2.meseriasu a trantito si sa rupt dupa impact. :cheers: oricum motoru e tot spart,a comandat toate piesele noi,iar el e tot belit :wave: hai salut :wave:pozele azi leam facut

Editat de cs-marius-b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de sudat nu a fost sudat,e cumparata pe firma cu factura garantie si toate cele,adusa din gremania,pret 4500 euro[asta verificat de mine].a ramas 2 variante 1 :cheers: a fost fisurata inainte de a o loa[o are de o saptamana] 2.meseriasu a trantito si sa rupt dupa impact. :cheers: oricum motoru e tot spart,a comandat toate piesele noi,iar el e tot belit :wave: hai salut :wave:pozele azi leam facut

E clar, trebuie sa-mi vand Kawasaki si sa-mi cumpar un IJ sau un Ural ca kkturile astea japoneze nu fac doi bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A plecat de pe loc. .i-a pendulat spatele. .deci prea mult gaz + guma de cacao (lemn sau fier) pe spate. . .a ajuns motorul in shantz. .dupa ce probabil a lovit ceva betoane-fiare. .si acuma hai sa comentam cat de fiabile sunt motoretele. .Honda, si restul. . .hai sa nu mai speculam pe alte teme ca e destul de clar. Parca pozele sunt facute noaptea nu? Si ce cauta poza cu filtru aer aici? O fi filtrul de vina? dooooh. . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUMPARATI MOTOARE SH ADUSE DE AFARA

 

MERGETI TOTI SI LUATI MOTOARE DE AFARA IEFTINE DE LA "BABE " PLICTISITE SAU "MOSI" FRUSTRATI

 

SI VA BUCURATI LA 1000 - 2000 DE EURO CAND ZIUA DE SPITALIZARE AJUNGE SI LA 200 DE EURO

 

O MULTIME DE ACCIDENTE SUNT DIN CAUZA MOTOCILETEI SI A STARII IN CARE SE AFLA ACEASTA

DAR ROMANUL E SARAC SI SE UITA LA BANI SI NU SE GANDESTE SA MEARGA LA REPREZENTANTA SA FACA MACAR O VERIFICARE

 

INSA VIATA CONTEAZA CEL MAI MULT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUMPARATI MOTOARE SH ADUSE DE AFARA

 

MERGETI TOTI SI LUATI MOTOARE DE AFARA IEFTINE DE LA "BABE " PLICTISITE SAU "MOSI" FRUSTRATI

 

SI VA BUCURATI LA 1000 - 2000 DE EURO CAND ZIUA DE SPITALIZARE AJUNGE SI LA 200 DE EURO

 

O MULTIME DE ACCIDENTE SUNT DIN CAUZA MOTOCILETEI SI A STARII IN CARE SE AFLA ACEASTA

DAR ROMANUL E SARAC SI SE UITA LA BANI SI NU SE GANDESTE SA MEARGA LA REPREZENTANTA SA FACA MACAR O VERIFICARE

 

INSA VIATA CONTEAZA CEL MAI MULT

:cheers: get a life...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba zici asta, in mare parte are dreptate.. de ce in romania un gsxr il gasesti cu 3500 euro, din 2001 iar in afara tot la acesti bani ?

 

uite d-asta.. http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1503673

Poi... nu tare are dreptate... peste tot sunt heciuri aici...cat si acolo...si oameni care le cumpara ca nu au 8k sa dea pe un motor nou... sau cel putin 100 euro la reprezentanta la o verificare...sa fim seriosi...

Un cbr nou de 125cc e 3300 euro, acu incepatorul si-l ia pe asta sau un gsxr de 600cc la 3000 epuroi deci... :cheers:

 

Cu spitalizarea...exista asigurari de sanatate, de aia-mi trag astia din salar bani pentru spitalizare... :cheers:

 

Asta e economia de piatza, uita-te la mashini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti, care este faza cu verificarea la reprezentanta? vreau sa-mi iau si eu un motor in curand si nu prea am incredere in ce vad pe piata...ce implica verificarea asta mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine nu crede , k sa rupt sa se convinga ! face o plimbare si il vede pana nu il repar

oricum se vede k a fost fisurata, si ganditziva k la o lovitura de 40 km la ora , nu e normal sa se rupa, si mai sunt si 2 martori credibili, oameni la 45 respectiv 50 de anii, kre au vazut cum facea roata pe spate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine nu crede , k sa rupt sa se convinga ! face o plimbare si il vede pana nu il repar

oricum se vede k a fost fisurata, si ganditziva k la o lovitura de 40 km la ora , nu e normal sa se rupa, si mai sunt si 2 martori credibili, oameni la 45 respectiv 50 de anii, kre au vazut cum facea roata pe spate!

Mah, da tu vezi ce lovita e roata spate(ce curbura are) ? Cum beteshig numa 40 km/h :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ne intzalegem k nu vb pt a impresiona sau mai stiu eu ce credetzi voi, eu doar am vrut sa va fak mai prudentzi knd cumparatzi ceva!!

euam scapat doar zgariat la mana stanga si la piciorul stang! si nu aveam casca, ce d-zeu e greu sa crezi k se poate intampla si imposibilul!!

 

--- Mesaj completat în 05 Mar 2008 12:00 -------------

precis e adusa din italia ...hahahhaha (mai nou se duc carpacii nostrii si le mesteresc direct acolo si le aduc aici "impecabile")

da e adusa din italia, cred k ai dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... eu ma retrag...

Nu ma cert cu nimeni dar sa-mi fooot una daca pricep ce ti s-a intamplat :cheers:

 

In mers s-a rupt? Ai avut accident si s-a rupt...? :cheers:

 

Pentru ca in poza se vede clar(pe roata spate) ca ai dat in ceva cu roata(destul de bine/tare) si nu la 40 km/h... :D

 

Asa ca bafta in continuare, spor la reparatie si cat mai multi km fara alte incidente :D

 

Numai bine,

Raul :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A plecat de pe loc. .i-a pendulat spatele. .deci prea mult gaz + guma de cacao (lemn sau fier) pe spate. . .a ajuns motorul in shantz. .dupa ce probabil a lovit ceva betoane-fiare. .si acuma hai sa comentam cat de fiabile sunt motoretele. .Honda, si restul. . .hai sa nu mai speculam pe alte teme ca e destul de clar. Parca pozele sunt facute noaptea nu? Si ce cauta poza cu filtru aer aici? O fi filtrul de vina? dooooh. . .

ce destept esti, poi tu crezi k daca era asa cum zici u mai vb k sa rupt din mers, eu doar atentzionez sa fie mai vigilentzii, knd cumpara !! sa fak un test k sa nu le para rau! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce destept esti, poi tu crezi k daca era asa cum zici u mai vb k sa rupt din mers, eu doar atentzionez sa fie mai vigilentzii, knd cumpara !! sa fak un test k sa nu le para rau! :cheers:

 

mirc-ul asta strica ortografia si asa greu inteleasa a limbii romane.. am skris asta k sa vezi kum arata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...