Sari la conținut

Zx10r Vs Gsxr 1000 Vs R1


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

In curand voi cumpara una dintre aceste modele..

 

 

ZX10 l-am gasit la un pret bun, gsxr-ul si cu r1 sunt mai scumpe , care din ele vi se pare ok ?

 

In sensul : Ciclistica, frane, stabilitate, HP... fiabiliatea nu cred ca are rost sa o pun, de ceva ani incoace toate sunt fiabile..

 

 

Astept raspunsuri si argumente!

 

Thanks ,

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa spui ceva important : anul fabricatiei.

 

eu mi-as lua Honda 1000RR sau Kawa ZX10R 2005+...mai pe gustul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-as lua zx10, mai pe gustul meu si esti mai diferit.Pe toate strazile vezi gixxer si r1, zx10 mai rar.ca performante toate bat pe aproape, orcum pe strada nu poti sa alergi la capacitatea ei maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Praslea hai sa iti explic.. :D

 

1. deja 600 e prea mic pentru tine nu? ai in plan sa ajungi la 100 de kile ca sa justifici upgrade? nu cred.

2. ai stat si ai facut o medie si majoritatea "prietenilor" tai cu motoare mari te intreaba "ce faci ba nu iti iei si tu o mie? hai ba ce mergi pe 600, ca ai experienta, gata, ia si tu o mie sa fi smeker" etc..

3. nu te-am vazut sa mergi cu pasager foarte des deci si varianta asta de explicatie pica.

4. mergi cel putin 70% numai in oras.. 1000..? in oras..? DE CE?

5. daca vrei sa schimbi ceva si sa vrei a fi un pic altfel decat ceilalti.. mai pune bani si ia 1098, kawa nu consider ca te baga in categoria.. "celor altfel", Ducati.. DA.

6. don't be stupid asshole.. i care about you. :D :lol:

 

baftes... (cuvant jignitor). :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Praslea hai sa iti explic.. :D

 

1. deja 600 e prea mic pentru tine nu? ai in plan sa ajungi la 100 de kile ca sa justifici upgrade? nu cred.

2. ai stat si ai facut o medie si majoritatea "prietenilor" tai cu motoare mari te intreaba "ce faci ba nu iti iei si tu o mie? hai ba ce mergi pe 600, ca ai experienta, gata, ia si tu o mie sa fi smeker" etc..

3. nu te-am vazut sa mergi cu pasager foarte des deci si varianta asta de explicatie pica.

4. mergi cel putin 70% numai in oras.. 1000..? in oras..? DE CE?

5. daca vrei sa schimbi ceva si sa vrei a fi un pic altfel decat ceilalti.. mai pune bani si ia 1098, kawa nu consider ca te baga in categoria.. "celor altfel", Ducati.. DA.

6. don't be stupid asshole.. i care about you. :P :lol:

 

baftes... (cuvant jignitor). :D

 

TI-am explicat pe messenger cum sta treaba..

 

hai sa zic si aici ca sa evit eventualele comentarii :

 

1. Nu e prea mic pentru mine, vreau ceva mai nou iar daca tot schimb motocicleta am zis sa fie miar.

2. Prietenii mei cu motoare "mari" nu se baga in ceea ce vreau iar daca vreau ceva mai mare imi respecta decizia.

3. Cu pasager am mers 80% din timp..

4. Din cei 29.000 km facuti, 20.000 sunt facuti in afara

5. N-am bani de ducati..

 

6. Si eu te iubbesc fa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man fa o piscina (pool) cu modelele adorate de tine si altele :D

ar mai fi :

suzuki tlr 1000 (ve 2 :D ai 2 gese-uri :D )

ducati 749/999 1098 :P

sau bmw (vazusem in ct un sport turing frumos :rose: full carenat )

 

mie personal imi place zx10-le la design desi nici restu nu sunt urate :rose: oricum ducati e altceva :lol:)

 

vorba unora toate motocicletele vor sa se faca ducati cand or sa ajunge mari

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mane mai bine faceam schimb :D mie nu-mi trebuie 900 (ca mi se pare prea mare, greu de manevrat si consuma mult )si tie iti trebuie 1000? nebunule :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idem sinneru :D si eu am avut 1000 e bun ce-i drept afara ca nu mai stai sa mesteci la viteze dar pt tine ... nu prea cred bafta :D dar in orash sincer prefer scuterul sau un enduro usor nu mai mare de 400 este mult mai odihnitor dar acum depinde ce preferi sa te dai mare sau sa te simnti bine .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ZX10 , dpdv financiar vorbind este mai "ieftin" de intrentinut decat gsxr ca sa nu mai spun de r1 , consumabile mai ieftine , piese mai usor de gasit , diferentele nu sunt enorme dar pe termen lung (2 ani de ex) se vor face simtite considerabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ai probleme de fiabilitate cu zx10.

 

Ia zi de unde ai ajuns tu la concluzia asta, ai citit undeva sau ti-a soptit o pasarica de pe alt site ?

 

Referitor la alegerea ta : Ia un K5 si nu mai ai nevoie de nimic... :D !

 

 

 

--- Mesaj completat în 11 Mar 2008 00:38 -------------

ia ZX10 , dpdv financiar vorbind este mai "ieftin" de intrentinut decat gsxr ca sa nu mai spun de r1 , consumabile mai ieftine , piese mai usor de gasit , diferentele nu sunt enorme dar pe termen lung (2 ani de ex) se vor face simtite considerabil

 

Alt destept, ia fa-mi si mie un calcul poate e mai scump uleiul pe care il pui in alt motor.

 

Cat pot sa difere consumabilele nu stiu, insa nu conteaza asta, conteaza cum te intelegi cu motocicleta respectiva si cat de multumit esti de ea !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi de unde ai ajuns tu la concluzia asta, ai citit undeva sau ti-a soptit o pasarica de pe alt site ?

 

in primul rand nu te mai baga in seama cu mine. cat despre soptitu de pe alt site, eu am cunostiinte carora li s-au bulit kawasakiuri, probabil aia despre care citesti tu pe forumuri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu te mai baga in seama cu mine. cat despre soptitu de pe alt site, eu am cunostiinte carora li s-au bulit kawasakiuri, probabil aia despre care citesti tu pe forumuri :D

se vede ca ai dormit bine , ca ai visat ceva ... ciudat,eu stiam de niste cunostinte carora le patineaza ambreaju la 3000 km pe gixxer k7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu te mai baga in seama cu mine. cat despre soptitu de pe alt site, eu am cunostiinte carora li s-au bulit kawasakiuri, probabil aia despre care citesti tu pe forumuri :D

 

Poftimmm, cine s-a bagat in seama cu tine, doar am raspuns la prostiile care le-ai debitat mai sus. Si mai usor cu figurile ca nu iti merge cu mine, atat iti spun mai "racheta", daca ai avea putin bun simt s-ar vedea insa vad ca esti tare-n taste dupa juma de an de mers pe moto !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva intreaba ceva, se gasesc doi sa se certe, cineva deschide un topic alti doi se cearta, cineva inchide un topic, altii se cearta pe un altul. WTF?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu cearta mha..

 

Reverse, sa sti totusi ca suzuki-urile chiar sunt bune, eu am motorul de ceva kilometrii si nici acum nu mi-a patinat ambreiajul..

 

 

Am vazut azi un zx10r, dragut dar totusi cam mult vroia, o ssa vreau sa vad si un r1..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cati mia multi km cu ce ti-oi lua ...oricum gsxr ala al tau de prindea bine sper si ce iti iei acuma sa te prinda la fel de bine ...as opta pt zx10 r... nu de alta da sa mi-l dai si mie 100 de metri sa merg cu el sa vaz cum e. Da la Respsol de ce nu te gandesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...