Sari la conținut

Super bila alba pentru medici


machedonu'
 Share

Postări Recomandate

...accidentul asta nenorocit de pe DN1 si ceea ce spunea unul dintre primii care au ajuns la fata locului despre medicii de pe Salvare imi aduce aminte de recenta si neplacuta experienta personala pe care am avut-o si eu. pe scurt: un (cuvant urat) a intrat brusc pe directia mea de mers si ocupand ambele benzi cu o rabla de dacie... accident, cazatura, picior, cot si umar belite etc => spital.

 

surpriza deosebita a fost produsa de comportamentul ireprosabil al medicilor de la spitalul municipal (bucuresti) care mai aveau putin si ma infiau :huh:. superatenti, politicosi si incercand cu adevarat sa vada ce ti s-a intamplat...mai ales atunci cand au vazut ca e vorba de un motociclist. cel mai tare a fost unul de la chirurgie care m-a intrebat ce motor am si care cred ca ma ruga sa il dau o tura de incantat ce era...da' nu prea eram in the mood :laugh:).

 

cat despre politisti...unul dintre ei mai avea putin si ma pleznea cand i-am spus ca nu am vazut care dintre cei doi din masina era la volan...i s-a parut penibila scuza mea ca atunci cand ai un accident nu mai retii chiar toate detaliile...ca sa nu mai zic de faza "geniala" cand au incercat sa ma faca sa semnez niste acte in alb, ca sa le scrie ei pe urma "sa mearga mai repede"...vezi Doamne de grija mea, plus altele: detalii netrecute in procesul verbal ca "oricum nu or sa iasa in poze, ca a plouat"

 

asa incat atentie mare (desi va urez din toata inima sa nu aveti ocazia) si multe multumiri medicilor!

 

Take care and see you soon!

:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spaga din cate stiu se da la inceput de examen :laugh: , dupa daca l-ai luat il pupi odata. Asa ca omu nu cred ca in momentu cazaturii umbla cu spagi la el :huh:

wiski-ane , lovele etc.

Iar de politie... nu o sa se schimbe niciodata.

L-am intrebat pe unu in anu cand se anuntau punctele cu suspendare.Mi-a raspuns ca tot ei o sa fie. Intelegiti dumneavostra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Medicii de la Municipal sunt intr-adevar medici. Pot sa confirme si cei care au avut de-a face cu ei. Acum cativa ani era dezastru... dar uite ca Tata-Oprescu a facut curatenie.

 

Iar Politia ? => :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm ambele chestii. medicii de la municipal mi-au facut inapoi picior din chifteaua cu care am ajuns la urgenta, iar politistii de la fata locului niste cacati de oameni. mi-au luat carnetul pe motiv de vatamare de persoana, in care persoana eram chiar eu. carnet pe care evident l-am recuperat legal imediat. puneti doua bile de la mine pentru spitalul municipal, unde tot personalul, inclusiv infirmierele, sunt de o rabdare si un profesionalism extraordinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm cele spuse de Zahei despre profesionalismul medicilor de acolo. Si eu am ajuns cu piciorul stang in buzunar - demontat de masina Politiei pe trecerea de pietoni, pe verde :huh:. Despre personalul asistent nu prea am amintiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta povestita de zahei mi se pare "geniala" :huh: :laugh:....daca nu ar fi si extrem de trista...cam ai rezistat frate sa nu le spargi capul?!

PS: sunt curios daca a avut cineva de-a face cu politistii de pe motociclete cum erau; adica sunt mai mult politisti sau mai mult motociclisti ca impreuna nu prea merg :laugh:

 

keep on riding!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile albe pentru medici pot sa dau shi io la greu pentru cei de pe Ambulanta de la spitalul Clinicile Noi din Timisoara. La accidentul unui prieten d-al meu (am povestit o tzara despre el intr-un topic acum vreo luna shi ceva - /index.php?...830&hl=accident ), ambulantza o aparut foarte repede. Deshi accidentul n-am fost foarte grav (thank God!), ei au fost foarte atentzi la toate detaliile (vorbesc de guler pentru gat, targi, analize, radiografii, tot ce trebuie) shi shi-or facut treaba foarte bine shi cu profesionalism. Jos palaria pentru ei...

 

Despre politzie, in skimb, fatza de cei de care zicetzi voi, ashtia care au fost la acest accident, or fost tot de nota 10. Adica fara jigniri, urlaturi, amenintzari shi alte cele... Shi-or facut treaba ca la carte, shi totul cu un calm shi o politetze care pe mine, sincer m-a uimit. Deci la faza aia, pot sa zic jos palaria shi pentru politzishti. Kiar daca pana la urma prietenul meu o ramas fara permis shi cu o amenda cat kina. Adevaru' o fost ca accidentu' o fost din vina lui. Deci pana la urma exista shi politzishti de treaba.. .deshi cam putzini... :huh:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 2 expeiente diferite cu gaborii. Prima nefericita. Am oprit pe un colt de intersectie, lucru interzis da pot sa spun ca nu am incurcat pe absolut nimeni (pietoni sau masini), ca sa rasp la tel. Si vine un domn cu BMW si ma ia cu texte de genu "Domnu motociclist ce ati facut" la care ii spun ca plec imediat ca am terminat de vb. si el zice "Pai "vorbim" si dupaia plecati" si il vad ca isi da jos manusile si scoate chitantieru sa ma amendeze :laugh: . Io ii zic ca nu "vb" nimic :huh: imi pun casca si plec si el urla "ba sa nu se mai repete".

In al doilea caz cautam o strada si eram in Victoriei. Il vad pe unu (gabor pe motor) chiar in mijlocu pietei. intru pana langa el in spatiu interzis taind rondu si il intreb de strada. Imi explica pe unde ajung si imi si ureaza Drive safe! :laugh:

Acuma depinde cum iti e norocu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pentru medici,cat pentru politisti...cand o sa schimbe Politia Romana ?? Auzi tu ce tupeu sa te puna sa semnezi un document in alb :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...