Sari la conținut

Accident pe poligon in BT


TomCat
 Share

Postări Recomandate

Ieri, pe poligonul ACR din Botosani, un tip incerca sa-si invete prietena sa mearga pe motocicleta. Din cite am inteles in momentul producerii accidentului erau amindoi pe motor. Fata conducea, cred ca avea ceva viteza, a pierdut controlul motocicletei si au cazut amindoi de la cca. 4 metri. Pentru ca purta casca, fata n-a patit mare lucru; doar citeva rani usoare. Tipul insa, care n-avea casca, e ranit destul de grav: are fractura de craniu (!!).

Eu am auzit la un radio local stirea, nu stiu mai multe amanunte deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasoala faza... sa speram ca se va insanatosi repede...

 

cum dreq a cazut de la 4m??? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite stiu in jurul poligonului sunt ceva ripe. Probabili au iesit din poligon din cauza vitezei si au cazut intr-o ripa. Sau poate au urcat pe rampa si au cazut de acolo. :huh: Habar n-am, stirea a fost scurta, fara prea multe detalii, s-ar putea sa nu fie totul exact. Voi lua un ziar local, daca aflu mai multe am sa postez info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit intr-un ziar, cei 2 coborau o serpentina din poligon. La un moment dat au luat-o pe de-a dreptul, fiind in coborire motocicleta a mers cam 4 m prin aer iar cind a atins solul, fata si pasagerul au cazut. O tanti care a vazut faza, declara ca nu au avut viteza mare. S-ar parea ca desi e vorba de o fractura craniana, nu f. grav pt. ca baiatul nu a fost transferat la IS la Clinica de neurochirurgie, ci a ramas internat in Spitalul Municipal BT.

Sa-i uram colegului insanatosire grabnica si.... bani pentru inca o casca.

Editat de TomCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa i uram colegului nostru un pic mai mult cap(no offense) si un pic mai putin orgoliu. nu tre sa faci pe zmeu cu prietena ta mestere...ca vezi ca ti ai julit teasta...

ai grija mare si luati va echipament de protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e orgoliu de vina. Omu' o fi avind doar o casca si i-a dat-o prietenei. In urma cu citeva minute au anuntat la radio ca starea baiatului s-a inrautatit: isi pierde cunostinta des, are greturi, motive pt care l-au transferat la Iasi, pentru investigatii cu tomograful.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum se numeste baiatul?

azi mi-a uitat telefonul acasa si nu am cum sa sun sa vad cine este .

cat despre poligon...nu este nici o rapa de 4 metri...doar daca au ajuns pana la strada veche care intradevar are un perete de vreo 2 metri ...doar daca au sarit in strada veche ca altfel nu imi explic..dar ca sa ajunga acolo trebuia sa taie poligonul pentru ca bucata de poligon de langa strada veche e paralela cu aceasta ian in capat are curba de 180 grade in directie opusa rapei ....stie careva ce motor era?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai Alupei il cheama pe baiatul in cauza. Motocicleta e o japoneza, dupa cite mi-am dat seama vazind poza din ziar: Suzuki/Kawasaki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de grava situatia... :huh: sa speram totusi ca baiaul isi va reveni si fara repercursiuni.Multa bafta si aveti grija de voi in orice moment ca nu se stie niciodata ce se poate intampla chiar si intr-un moment care pare banal ca acesta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda..cica e naspa...era pe un gs de 1000 sau 750...nu stiu exact :huh:

ce o fi in capul unora care dau pe mana unor incepatori asemenea motoare :laugh: ?

in fine..fapta ii comisa ...insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stupid accidentul...dar cum sa dai un gs din ala pe mana unei fete shi mai ales incepatoare :huh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cele citite imi imaginez poligonul ala ca un poligon de cross pt profesionisti. :huh:

La voi se invatza mersul pe motor pe(lînga) rîpe si dealuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentele de genul asta sunt cele mai naspa... ma refer la tip. Se numesc accidente "talk and die", adica personajul vorbeste, e constient, are semne vitale normale, dar dupa doua zile moare... Am facut de-a stagii la Neuro in Iasi de mi-a venit acru si stiu ce spun..

Sanatate lu' baiatu' si BAFTA, ca are nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cele citite imi imaginez poligonul ala ca un poligon de cross pt profesionisti. :huh:

La voi se invatza mersul pe motor pe(lînga) rîpe si dealuri?

uite niste poze...ala cu mobra venea de pe strada veche (fost starda care mergea spre suceava)

post-14-1115656292_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentele de genul asta sunt cele mai naspa... ma refer la tip. Se numesc accidente "talk and die", adica personajul vorbeste, e constient, are semne vitale normale, dar dupa doua zile moare... Am facut de-a stagii la Neuro in Iasi de mi-a venit acru si stiu ce spun..

Sanatate lu' baiatu' si BAFTA, ca are nevoie!

ai dreptate..pe toti care i-am vazut cu accidente de genul asta ...s-au dus in 3-4 zile. Droghy din iasi tot asa a sa dus , Dumnezeu sa-l ierte

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...