Sari la conținut

Curs De Legislatie Pt Scuter


Razvan-dida
 Share

Postări Recomandate

Imi poate spune si mie CAT costa sa faci cusurile de legilatie de care este necesar acum pt. a merge cu un scuter de 49 cmc .. ? ...

 

Si cam cat tine acest curs ? .... cat dureaza pana intri in posesia acelui act doveditor .. Multumesc :

 

 

eu cand lam facut a costat 70 lei....acuma nu stiu exact cat ii :blbl: si dupa 20 de ore dai acel examen pt absolvire :D :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astazi m-am interesat la o scoala de soferi din oras si am aflat ca primesc acea adeverinta in schimbul sumei de 70 RON fara a da niciun examen. :X

Sa le fie rusine instructorilor ca sunt destui nebuni pe drum si asa , si sa dea numai bani si gata ia fara sa dea chestionarul :rusinica: Acuma nu zic de tine m888 eu tie iti doresc asfalt uscat si cati mai multi kilometri fara probleme si bine ai venit pe forum :crack:

Dar totusi ce ieftin e la voi la mine e 150 ron :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca cel mai important lucru este costul cursurilor, ci este important ca in schimbul acelor bani sa ai parte de o examinare reala pe baza propriilor tale cunostinte. Intr-un fel ne bucura faptul ca putem dobandi adeverinta fara prea mari sacrificii, poate chiar fara niciun sacrificiu inafara de cel financiar dar pe dealta parte ar trebui sa ne gandim la siguranta noastra si a celorlalti participanti la trafic. Parerea mea este ca vor mai trece destui ani pana aceste lucruri vor fi puse la punct ... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca cel mai important lucru este costul cursurilor, ci este important ca in schimbul acelor bani sa ai parte de o examinare reala pe baza propriilor tale cunostinte. Intr-un fel ne bucura faptul ca putem dobandi adeverinta fara prea mari sacrificii, poate chiar fara niciun sacrificiu inafara de cel financiar dar pe dealta parte ar trebui sa ne gandim la siguranta noastra si a celorlalti participanti la trafic. Parerea mea este ca vor mai trece destui ani pana aceste lucruri vor fi puse la punct ... :rusinica:

 

Eu pt A1 imi trebuie ore de legislatie! La minim 5 sedinte a cate 3 ore sedinta, poti sa dai examenu sau poti sa mai faci sedinte! Eu maine il dau si trebuie sa fac 22 pcte! Scoala o fac la "batranii" de la Autogeneral! Si s-a meritat! Chiar imi face placere sa particip la acele cursuri! Plus ca ne arata scheme, semne, etc etc pe proiector! Instructorul e de treaba... ne explica, ne ajuta, ne pune intrebari, ne incurajeaza! Chiar imi place! Se merita sa stai 3 ore!

 

Va recomand sa faceti si voi cursurile fara shpagi! O sa va fie de folos!

 

Bafta! :crack:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ma sperie ce vad pe aici. Se pare ca multi cred ca acea hartie e doar o foaie.Din pacate ar trebuii sa fie mai mult. Asa ca sa nu ne intrebam prea mult de ce vedem in continuare destepti fara casca care se cred cool sau care trec pe rosu ca nu au rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pt A1 imi trebuie ore de legislatie! La minim 5 sedinte a cate 3 ore sedinta, poti sa dai examenu sau poti sa mai faci sedinte! Eu maine il dau si trebuie sa fac 22 pcte! Scoala o fac la "batranii" de la Autogeneral! Si s-a meritat! Chiar imi face placere sa particip la acele cursuri! Plus ca ne arata scheme, semne, etc etc pe proiector! Instructorul e de treaba... ne explica, ne ajuta, ne pune intrebari, ne incurajeaza! Chiar imi place! Se merita sa stai 3 ore!

 

Va recomand sa faceti si voi cursurile fara shpagi! O sa va fie de folos!

 

Bafta! :rusinica:

 

da aici iti dau dreptate si la noi face pe tabla si pe proiector ... e foarte msito ... mie chiar mi-a placut ... si la noi erau 2 ore ... care nu stia , nu intelegea cv il intreba ... instructoru ii raspundea frumos ... si intreba ... ce vreti sa facem azi? ce nu a-ti inteles? e foarte misto si de treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am fost numa 2 sedinte

nu am mai rezistat

instructorul rage ca un leu inchis in cusca si cand mai pusca una cu batul ala iti sare inima din piept, cel putin mie :rusinica:

ce era funny era ca instructorul purta o camasa si pantaloni scurti tip hawaii :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

de acum 2 ore vin de la scoala de soferi la care sunt inscris de joia trecuta si azi am luat legislatia cu 22 de puncte :angryfire: la prima sedinta am fost marti si am zis sami incerc norocul am dat chestionarul si am luat 18 puncte la care mi sa spus ca sunt picat :angryfire: si imi trebe 22 :baldy: .e oricum trebuia sa mai invat pentru A1 asa ca in loc sa ma iau la tranta am zis ca invat si astazi iaca cele 22 de puncte miraculoase :angryfire: si inca o veste buna am gasit cu 80 ron fata de 150 :baldy: eu sincer sper ca de acum incolo trebe 22 de puncte si ca nu le dau pe ochi frumosi punctele astea. oricum acuma trebuie sa sarbatoresc :baldy: :angryfire: asfalt uscat si salutari cu farul si daca treceti prin medias si vedeti un moped albastru aveti grija ca eu sunt ala :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut azi scoala de soferi :angryfire: :bigstar:de la 4.15 la 6.15:)

 

--- Mesaj completat în 10 Apr 2008 22:44 -------------

150 de ron si mi-a facut hartia pe loc :angryfire:

 

la ce te referi?nu ai dat examene si chestii?daca da meriti bicuit daca nu ai tot respectul;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

eu as vrea sa o respect, dar odata ce nu am numai 15 ani nu am prilejul...dar incerc sa ma feresc de garcea si sa respect legile de circulatie pe care le-am invatat eu acasa din cartea de legislatie rutiera....sa vedeti sitemul: nu-ti face nimic daca nu ai 16 ani dar iei amenda daca nu ai cursul de legislatie rutiera(pe care nu il poti face decat la 16 ani) :blink: nu ar fi mai bine sa te lase sa iti faci cursul si sa iti dea amenda ptr ca nu ai 16 ani????ar fi o lume mai sigura dar...asta e :blink: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi mai bine sa te lase sa iti faci cursul si sa iti dea amenda ptr ca nu ai 16 ani????

:blink: :blink:

Pai nu ar fi mai bine sa ne lase sa dam de carnet la 15 ani ? luam B-u frumos si mergem cu masina

Ne da amenda doar ca nu avem 18 ani

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...