Sari la conținut

Ce ziceti de un meeting de scuteristi ? :)


Midnight_Caller
 Share

Postări Recomandate

Salutare, natziune...

 

Ce-ati zice voi de o intalnire si a moped-istilor si / sau scuteristilor cu motorase mai firave si mai putzin "potente" ? Nu de alta, dar ma gandeam ca si voi aveti ca si mine "probleme de tupeu" in ceea ce priveste abordarea unui posesor de "monstruletz" cu peste 125cmc si peste 60km/h viteza maxima :laugh:

Evident, nu vreau sa sune a discriminare fata de "golanii de pe viteziste" :laugh: dar poate unora chiar le e rusinica sau teama de vreun raspuns mai "de sus" (doamne fereste) la o intalnire de Miercuri...

Sper ca nu am jignit pe nimeni... :huh:

 

 

Asfalt uscat tuturor (ca eu n-am avut parte si am "gustat" dintr-o balta Sambata trecuta...dehh, frana fatza eficienta, suspensie model tampit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehehe... ar fi de raspuns la mai multe intrebari...

 

1). N-am de gand sa fac acrobatii pe motociucleta, ca inca n-am casca si merg batraneste cu 25-30. Suspensia nu este telescopica, ci pe niste "manutze" sau mini-bascule, care fac cadrul sa se inalte de fata la fiecare frana, iar la o franare mai violenta, in loc sa se duca tarash, roata tzopaie pe strada... FOARTE instabil !!!

 

2 + 3). Unde si cand ? ORICAND SI ORIUNDE ! Propun pentru maine, daca tot se tzine intalnirea motoristilor, la Arc. Eventual ne va introduce dead_man_walking in "atmosfera" :laugh:

 

Am inteles ca lumea se aduna cam incepand cu ora 18:30. Eu scap de la munca pe la 16:30-17:00, si stau la 200 de metri de Arc, asa ca nu e problema.

Va astept p-acolo ? Daca veniti careva, sunt cu o geaca de motor si cu un moped argintiu... facand asha : :huh:

 

Asfalt uscat si soferi atenti va doresc ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate la arc nu pot sa ajung niciodata

dar suntetzi barbatzi :huh: :laugh: in toata firea :laugh: :laugh: va descurcatzi voi cumva!!!

 

mergetzi vreo 10-20 de scutere ca sa ocupatzi cat mai mult loc shi sa impresionatzi lumea :lol: :( :)

 

 

oricat de batraneshte ai merge, itzi trebuie casca!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Promit solemn mie si restul celor care stiu ce inseamna sa cazi si riscurile implicate sa-mi iau casca :laugh: cu primii banuti de care o sa fac rost. :laugh:

 

Imi pare rau ca nu poti ajunge la Arc niciodata :laugh: Macar mai tarziu ? Poate in alta zi ? Sau daca nu vine Mahomed la munte, vine muntele la Mahomed, facem un trip pana la tine in zona :lol: Si poate si :huh:

 

Toate buneee !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai putetzi sa facetzi ca muncesc pe strada Londra, aproape de Arc!!!

 

 

potzi sa cazi shi la 30 km/h shi sa te loveshti rau sau poate sa intre o mashina in tine care are mult mai mult la ora!!!

 

ai girja!!! ochii-n toate directziile!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, dar ca orice copil mic care este orice baiat, mai intai isi ia mashinutza si dupa aia isi ia si bateriile :huh: Am zis ca promit ca primii banuti ii investesc in echipament (in cazul meu casca)

Ies foarte putin prin oras, si merg mai mult pe trotuar pe Kiseleff, sau prin zona oricum. So... ce zici de maine ? Apari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia casca, macar un brain cap. am avut si eu moped si am facut un accident cu el (frontal 40 la ora in bot la tico) si am scapat doar datorita norocului si reflexelor formate la oaresce sporturi :huh: .

cu motorul am cazut la 30 la ora fara casca si am dat cu dovleacul de pietris, aceleasi reflexe m-au ferit de ceva mai rau dar dupa 3 zile de dureri de cap l-am lasat pe wizzie fara casca neagra :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, m-ati convins. Ideea era ca decat sa dau 500.000 pe un cacao de casca d-aia gen "nuca" care nu stiu cum imi zboara de pe cap (scuzatzi cacofonia) si cat ma protejeaza, preferam sa mai pun un mil. si sa-mi iau o casca si cu viziera, ceva second depuricata :laugh: ca sa evit si mushtele (mai degraba cad din cauza unei insecte care-mi intra cu nerusinare in oki decat dintr-o pata de ulei sincer :huh: ) O sa rezolv totusi cu o casca de ciclist si niste ochelari tot de ciclist, d-aceia mulatzi pe oki. Da' cum dreq mai port eu geaca de motor shi casca de ciclist, a ? :laugh:)

Multumesc de sfaturi ! Apropo, apari maine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de ochelari:

pe vremea cu mopedul :huh: am luat o musca in ochi :laugh: la 50 km/h = stele verzi. si instant a crescut pe mutra mea o pereche de ochelari.

p.s. aia de soare nu merg , intra praful in ochi fix pe sub ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu, am purtat si ochelari de soare pe bicicleta, si chiar si la 30-35 la ora, iti intra tot vantul EXACT printre rama de jos si obraz, direct in ochi, si "plangeam" de sareau lacrimile din mine :laugh:)

Nu, am zis de niste ochelari care depasesc ochii si stau lipitzi de obraji si de sprancene, si se curbeaza pe undeva pana aproape de tample.

Apropo, mi-atzi bagat frica in oase, fratilor, azi-noapte am visat ca mi-a dat politzistul o amenda, ca mi-a luat ultimii bani, ca am mai gasit niste monezi de 5000 de lei in niste cutii de procesoare. Obsesiiiiiii !!!! :huh:

 

Pana la urma ne vedem astazi scuteristii ? Nu de alta, dar ploua in scarba o mocaneasca d-aia de o sa tina toata ziua. Mie nu mi-e greu sa ajung, ca v-am zis ca stau aproape, dar nu cred ca o sa aveti chef voi sa iesiti din casa cu motorashu'.

Ne mai auzim (citim) daca e !!

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut doua moped-uri, unul era un First Bike, celalalt nu l-am vazut, ca am cam trecut "repede" p-acolo. Eram copleshit de cate motoare erau :laugh: Nu, e clar, daca nu mai merg cu cineva chiar ma simt aiurea rau de tot sa intru in vorba cu cineva... Poate ne adunam totusi catziva si ne vedem la un moment dat.

...DUPA ce inceteaza ploaia asta stupida ! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da eu am fost cu scuterul, din cate am vazut eu singurul scuter de acolo in rest vreo 2 mopede si o chestie mica gen "harley" care paraia ca dracii :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin eu data viitoare! :lol:

Cand mai e?

Eu pe 17 mai am examenul... cat mai dureaza pana imi dau sticletii permisul? max o saptamana... sa va tineti atunci ca vin direct de la munca in costum si cu cravata pe scuter :huh:

:laugh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere, eu zic, din partea tuturor ! Initial am propus miercurea trecuta, dar a fost o vreme de cacao, si cand am trecut pe-acolo, erau doar 2 cu moped-uri, si (din cate am inteles, vale46) un scuter.

Poate miercurea asta ? Eu am niscaiva probleme cu compresia de la parpareatza mea, dar sper sa o rezolv pana atunci.

 

Asfalt uscat si sa stapanesti sanatos (la propriu) noul scooter !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri e din nou zi. Nu va faceti probleme ca e innorat, lumea e la datorie. Numai sa nu ploua rau de tot.

Nu e dat nimeni afara, cu 2 roti sau cu ghidon. Ca sa cuprinda si ATV-urile.

P.S. Miercuri se vor stabili mai multe si despre Motorrock de la Ploiesti. dead_man_walking zicea ca vine cu scooterul, faceti si voi o echipa si veniti si voi, ca merita, e doar la 60km departare.

Editat de ipman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci din cate am inteles, in fiecare miercuri se intalneste lumea la arc, da? :huh:

daca marti iau examenul imi zice vre-un politist ceva daca conduc fara permis miercuri? :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...