Sari la conținut

Bobber Meserias Pe Bikernet


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Aparitie noua pe Bikernet. Un Trumpy bobberit ca in anii `60-`70. O chestie super este felul in care constructorul a gandit racirea cu ulei (imagini in detaliu in articol).

 

Link: --> http://www.bikernet.com/bikebarn/PageViewer.asp?PageID=2062

post-7907-1206005470_thumb.jpg

post-7907-1206005483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la triumph-ul pe care l-am avut eu, din 1972, tiger t100, solutia pentru racirea uleiului era un rezervor mare de ulei(4l), motorul avand carter uscat :rusinica:

 

rezervorul de ulei e pe partea dreapta in spate la partea inferioara a cadrului rigid?

frumos lucrat!

prin simplitatea constructiei am fost atras de la bun inceput si sunt in continuare de acest "soi"de motociclete.

triumphurile in mod special! au o linie caracteristica si dau foarte bine,mai era un triumph tot pe bikernet cu apehanger si ala superb din cale afara, tot cadru rigid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezervorul de ulei e pe partea dreapta in spate la partea inferioara a cadrului rigid?

frumos lucrat!

prin simplitatea constructiei am fost atras de la bun inceput si sunt in continuare de acest "soi"de motociclete.

triumphurile in mod special! au o linie caracteristica si dau foarte bine,mai era un triumph tot pe bikernet cu apehanger si ala superb din cale afara, tot cadru rigid.

si pe mine m-a uimit simplitatea solutiilor gasite... sa vezi ce pompa de ulei are, pe atat de mica si simpla, pe atat de eficienta.... ce m-au enervat la triumph-ul meu... comenzile, frana la piciorul stang si schimbatorul la dreptul :rusinica: ... in rest, o motocicleta enervant de robusta si potenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine m-a uimit simplitatea solutiilor gasite... sa vezi ce pompa de ulei are, pe atat de mica si simpla, pe atat de eficienta.... ce m-au enervat la triumph-ul meu... comenzile, frana la piciorul stang si schimbatorul la dreptul :rusinica: ... in rest, o motocicleta enervant de robusta si potenta.

am bagat de seama ca, comenzile sunt inverse, tipic englezesc !! totul invers fata de restul lumi!

tare mi-ar place sa ma dau pe una, se spune si vorbeste mult de ea ca e "potenta" sa te citez, avind in vedere virsta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la triumph-ul pe care l-am avut eu, din 1972, tiger t100, solutia pentru racirea uleiului era un rezervor mare de ulei(4l), motorul avand carter uscat :rusinica:

 

 

Nu ti sa rupt inima cand ai dat Triumfu', sa mor daca ar fi plecat de la mine vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...