Sari la conținut

Kavarna - Kaliakra - Ferma De Midii, Aprilie, 5 - 6


foxbat
 Share

Postări Recomandate

lasa adi ca facem noi organizarea daca se pleaca si we.asta :ok:

din pacate si in ultima clipa, vremea nu tine cu noi :(

 

asa ca eu ..aman ( dar nu renunt ) pana pe weekendul viitor daca ne lasa Doamne Doamne

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg io! + moni

 

 

sigur?!ca te ai mai "sucit" :?

 

1. Foxbat + su ( 1 mot, 1 camera)

2.ray + moni ( 1 mot , 1 camera )

 

 

ok, plecarea sambata dimineata , ce ziceti , pe unde o luam ?

 

 

 

Locatie - Kavarna ( langa capului Kaliakra, la ~ 30 Km de Vama Veche si ~ 70 Km de Varna )

 

Este o ferma de scoici cu papa bun, pe malul marii.

 

nu am detalii acum , dupa ce se face" grupa" anunt preturi, etc. Intentionez sa raman peste noapte prin zona.

 

ca idee, sunt aproximativ 283 Km de Bucuresti .

 

Tot ca idee, trasee - Bucuresti - Varna - KAvarna,

Bucuresti - Calarasi ( trecere cu bac ) - Kavarna

Bucuresti - Constana - Vama Veche - Kavarna.

 

 

Evindent, vom merge la dus pe un drum , la intors pe altul.

camera dubla - 50 leva ~ 25 e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene foxbat,dupa cum stii pe 12 incercam sa ne adunam cit mai multi ca sa aratam lumii ca existam.Dupa aia seara se lasa cu petrecere la Bikers din Otopeni.Daca s-ar merge duminica dintr-o bucata cred ca suntem mai multi care ne-am lipi la grup.Ce zici?Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene foxbat,dupa cum stii pe 12 incercam sa ne adunam cit mai multi ca sa aratam lumii ca existam.Dupa aia seara se lasa cu petrecere la Bikers din Otopeni.Daca s-ar merge duminica dintr-o bucata cred ca suntem mai multi care ne-am lipi la grup.Ce zici?Salutare.

iti multumesc fain..dar..e un dar

 

:burnout:

 

din pacate timpul meu "liber" nu prea exista si chiar am nevoie de "iesirea " asta

 

si alergatul de duminica nu i un sport pentur mine

 

daca va surade sa veniti duminica , ne putem intoarce impreuna

 

inca odata multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc fain..dar..e un dar

 

:burnout:

 

din pacate timpul meu "liber" nu prea exista si chiar am nevoie de "iesirea " asta

 

si alergatul de duminica nu i un sport pentur mine

 

daca va surade sa veniti duminica , ne putem intoarce impreuna

 

inca odata multumesc pentru intelegere

De acord cu propunerea.0731832103 e nr. meu.Eventual poti sa-l pui pe al tau sau stabilim aici unde si cind na intilnim in Bulgaria.Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu propunerea.0731832103 e nr. meu.Eventual poti sa-l pui pe al tau sau stabilim aici unde si cind na intilnim in Bulgaria.Salutare.

respecte .al meu este 0724 34 32 94

 

cum va este la indemana

eu propun sa ajugeti si voi acolo)( Kavarna) si sa plecam impreuna spre casa

 

dupa cum ai vauzt, sutn 3 trasee, ideea ar fi sa nu ma duc si sa ma intorc pe acelasi

 

eu as pleca sambata dimineata pe calarasi , bacul , si apoi kavarna si m -as intoarce pe varna , ruse

 

ce ziceiti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare duminica da si promisiunea cu pozele le vreau Pompi

bate ma, sunt un ticalos, mi a iesit din minte:)

 

 

--- Mesaj completat în 10 Apr 2008 13:44 -------------

bate ma, sunt un ticalos, mi a iesit din minte:)

plecarea de la inceputul Autostrazii Soarelui, la "MOL " ul de acolo

.

ora 8:30 decolarea:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou.Azi dimineata am plecat pe urmele voastre la Kavarna.Nu am reusit sa ne vedem.Am plecat pe la 9 AM si dintr-o toana am luat-o pe la Calarasi .Am trecut Dunarea cu bacul si pe la 12 erem la 135 km de Constanta.La 4PM eram la restaurant la Kavarna.Nu avea midii natur ,nu avea rechin,nu avea multe.Da am mincat ceva de pui cu cascaval excelent.Am mai luat si midii pane si niste stavrizi ,o bere doi cafele.Per total 38 leva.ieftin si bun.La5 si jumate am luat-o la sanatoasa de se mirau si vamasii de ce am stat asa putin.La 9 PM punt am fost acasa.s-au adunat 700 km batuti pe muchie.Astept si rela tarile voastre despre Kavarna si Kaliakra.Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou.Azi dimineata am plecat pe urmele voastre la Kavarna.Nu am reusit sa ne vedem.Am plecat pe la 9 AM si dintr-o toana am luat-o pe la Calarasi .Am trecut Dunarea cu bacul si pe la 12 erem la 135 km de Constanta.La 4PM eram la restaurant la Kavarna.Nu avea midii natur ,nu avea rechin,nu avea multe.Da am mincat ceva de pui cu cascaval excelent.Am mai luat si midii pane si niste stavrizi ,o bere doi cafele.Per total 38 leva.ieftin si bun.La5 si jumate am luat-o la sanatoasa de se mirau si vamasii de ce am stat asa putin.La 9 PM punt am fost acasa.s-au adunat 700 km batuti pe muchie.Astept si rela tarile voastre despre Kavarna si Kaliakra.Salutare.

 

 

pai nu prea aveam cum sa ne vedem daca nu ne am auzit telefonic :angryfire:

eu am dormit cu tel sub perna sa nu va"ratez" .asta e , bine ca toate au fost ok in rest

n am inteles exact traseul

noi am plecat prin Calarasi, bac, Silistra,Balcik, , Kavarna

papa bun, plimbat, seara baita la Sf Constanin sI elena ( langa Nisipuri ) . A II a zi , vizitat capul Kaliakra + plimbare locala, plecat spre Varna, Ruse, Bucuresti , ajuns seara pe la 7 - 8.

Km peste 800.

 

asfalt uscat ca e nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca nu aveam cum sa ne intilnim.Am plecat Calarasi ,BAC,constanta,Kavarna,Constanta ,Bucuresti pe autostrada.Daca nu ma duceam la mars as fi mers cu voi.Oricum ne intilnim in Tasos.Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca nu aveam cum sa ne intilnim.Am plecat Calarasi ,BAC,constanta,Kavarna,Constanta ,Bucuresti pe autostrada.Daca nu ma duceam la mars as fi mers cu voi.Oricum ne intilnim in Tasos.Salutare.

 

 

:)mai e un pic mic

 

respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...