Sari la conținut

Cu Ce Se Desfac Amortizoarele?


elm
 Share

Postări Recomandate

Salutari!

 

Domnilor, cu se desfac amortizoarele fata? Ca tre sa caut simeringuri si e preferabil sa am martoru' la mine :bow:

Acuma, evident ar trebui o cheie speciala, intrebarea este, unde se gasesc de achizitionat astfel de chei?

 

PS: simeringuri pt Ij se gasesc noi? la cine? ;)

 

Toate bune, :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:bow: se desfac cam greu , si nu iti trebuie neaparat cheie speciala sa le desfaci :bow: mai greu le pui la loc...

 

CHEAMA UN PRIETEN SI LE RACORESTI , CU SCULE "NORMALE" :bow:

 

SA NU UITI DE BEREA "REGULAMENTARA" :bow:

 

--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 14:59 -------------
sau iti comanzi amortizoare NOI de la gaspar , sau de pe LOUIS! :bow: simeringuri nu cred ca gasesti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!eu am gasit la Gashpar simeringuri ptr amortizoarele de fatza dar ptr voshod.nu vad dc nu ar gasi si ptr ij ca tot ruseasca e.iar de desfacut si strans exista o cheie speciala care la ij se potriveshte si la olenderele de la tobe.eu la voshod le-am strans cu foarte mare grija cu shtirzonul si carpa...si i-am facut zgarieturi minime.cheie nu am gasit ptr mn si daca nu umblu prea des acolo nu stau sa imi fac acum...deokamdata fac altele la ea.multa bafta! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai chieie incearca cu acele banale chiei de bicicleta posibil sa reusesti,dar nu uita ca mai ai de desfacut capacul de sus de la arc si surubul de jos de la pistonul hidraulic Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cheia parca e de 36..recomand una mare inelara...arcurile sunt tinute de cate un surub m6,iti trebuie o tubulara de 10 subtire in carne(ai acces in partea de jos a amortizorului)...spor la desfacut!

cheia pe care o folosesc eu e mostenire de familie,inelara de 36-42,strangea volanta la trabant...acu face acelasi lucru si la nepra! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu cheie dinaia. poti folosi si un mops cu o carpa sa nu zgarii

 

 

 

 

dacaa iti curg amortizoarele aproape sigur trebuie schimbate si bucsile de teflon dinauntru, eventual si alea de bronz de jos.

 

 

 

ai grija - sunt 2 tipuri de pahare cu semeringuri - la unele poti schimba doar semeringul, la altele tre sa schimbi tot paharul

 

 

gaspar are semeringuri noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...