Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Mai un pic plecam! Dupa cate vad nu cred ca ar mai veni cineva ... :rolleyes:

Daca totusi ii cineva atunci ne vedem la Kaufland ! :nono:

chiar nimeni nu a venit!(din Arad) :lool: pe asa vreme frumoasa de toamna! ;)

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A fost super plimbarea pe dealurile Judetului Arad si Timis , pacat ca nu a fost putin umed ... se ridica praful !

Din pacate din Arad nu a mai venit nimeni ... am avut noroc ca a venit Gerzson din TM ... a fost un ghid bun ! El a stiut toate traseele peste dealuri ( a umblat mult cu bicicleta in zonele alea ) Prea multe de zis nu am ... o sa vedeti o harta facuta de Gerzson ... si mai multe detalii vedeti in Slide si poze !

 

 

Cateva poze ...

 

1.

3015814699_ab2a743c67.jpg

2.

3015814705_8a6a573d59.jpg

3.

3015814713_bcb8cdb04f.jpg

4.

3015814725_68cb0a79e0.jpg

5.

3015814741_21f15b90bd.jpg

6.

3015814751_d64798b223.jpg

7.

3015820755_149261fbf7_b.jpg

8.

3015821751_5a95bb8dbf.jpg

9.

3015822463_7bfb049622.jpg

10.

3015823421_2ea0ed8559.jpg

11.

3016658172_4be984fb69.jpg

12.

3015825091_d875ce5117.jpg

13.

3016659874_ab02e40c1e.jpg

14.

3015826979_3f52dc56c3.jpg

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am spart ma ;) :rolleyes: Daca pana la anu nu-mi cumpar enduroaica fac moarte de om.Oi face eu cumva...Faina tura avurati.Panorama de pe cetate extraordinara.

Hi hi hi :lool:

Chiar ca ii faina privelistea de sus ... ne-a picat bine miscare paba sus/jos! :P

Ii interesanta plimbarea de pe un deal pe altul ... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ,dupa cum spuneam...eu si Ovi am fost la Felix...baita excelenta,papa,drumul cam nasol dar am ajuns cu bine acasa.Voi cum v-ati petrecut?

 

Domnul Kato lasa ca si baia voastra a fost daca nu frumoasa atunci RELAXANTA !!! si e bine ca nu ati stat in casa ca si altii !! care ai sperie putin frigul si cei care raman sunt cei care si incep sa spuna ca iei ar fi facut si ar fi dres bla ,bla !! Cunoasteti stilul nu ?? nota ZECE 10 si voua ! :rolleyes: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Kato lasa ca si baia voastra a fost daca nu frumoasa atunci RELAXANTA !!! si e bine ca nu ati stat in casa ca si altii !! care ai sperie putin frigul si cei care raman sunt cei care si incep sa spuna ca iei ar fi facut si ar fi dres bla ,bla !! Cunoasteti stilul nu ?? nota ZECE 10 si voua ! :rolleyes: :lool:

Da mai Caline,cunosc stilul,dar ce sa-i faci,fiecare cu durerea lui.Cat despre baie,foarte relaxanta,as fi stat acolo toata ziua.Oricum aici langa noi ,la Sofronea avem un strand cu apa termala excelenta,strand pe care nu il frecventez vara ci numai iarna.Daca ai curaj hai la o baie in aer liber la iarna pe aici.E beton cand e si zapada.Tu ai fost pe undeva?Sa auzim de bine! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai Caline,cunosc stilul,dar ce sa-i faci,fiecare cu durerea lui.Cat despre baie,foarte relaxanta,as fi stat acolo toata ziua.Oricum aici langa noi ,la Sofronea avem un strand cu apa termala excelenta,strand pe care nu il frecventez vara ci numai iarna.Daca ai curaj hai la o baie in aer liber la iarna pe aici.E beton cand e si zapada.Tu ai fost pe undeva?Sa auzim de bine! :nono:

Da am fost sambata de dimineata pana la Lugoj cu Radu un prieten de si-a luat si iel un Transalp iar la intoarcere eu m-am bagat prin Lapugiul de sus si am urcat pe valea aceea pana la un loc unde se vaneaza iarna LUPI a fost si un pic straniu ca acolo erau atarnate resturi de vitei cu ce momeau vanatorii iarna LUPII ca sa -i poata vana dar a fost si frumos numa ca nu prea am poze ca am luat vreo trei trante si mi-am bagat telefoanele in geanta si nu le-am mai scos decat la Deva !! Legat de baie in aier liber si sa fie si zapada sa sti ca am sa vin poate facem o intrunire mai mica acolo si sa ne adunam toti !!! :rolleyes: :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sofronea ii intre curtici si arad...:rolleyes:...nu stiu daca nu e deschis si strandul de la Dorobanti pe timp de iarna...de ala de la sofronea stiu sigur ca ii deschis...de la 10 la 16 parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru iubitorii de Enduro , vreau sa fac un anuntz:

* Daca nu ploua tare mult saptamana asta , atunci merita sa incercam Duminica sa trecem de la Soimos , intram pe vale si iesim la Casoaia ! Nu cred ca sa fie mult mai rau drumul de cat a fost trecea de pe Valea Cladovei la Covasant/Siria .Mi ciuda de numa ca ieri am uitat sa fac poza la harta cand am fost la Soimos ! Era pe o tabla o poza cu harta turistica ! Arata exact traseul , pe ce marcaj se merge ... asa mai departe ! Arata si Valea Cladovei , unde duc amandoua vaile ... si Valea mica duce tot la Casoaia, ca si de la Soimos !

 

Toata chestia ii sa nu ploua ... ca sa nu se faca noroaie mari ! In rest eu zic ca o putem trece ! Si daca nu ... ne intoarcem , asta e ! Plimbarea conteaza :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai Caline,cunosc stilul,dar ce sa-i faci,fiecare cu durerea lui.Cat despre baie,foarte relaxanta,as fi stat acolo toata ziua.Oricum aici langa noi ,la Sofronea avem un strand cu apa termala excelenta,strand pe care nu il frecventez vara ci numai iarna.Daca ai curaj hai la o baie in aer liber la iarna pe aici.E beton cand e si zapada.Tu ai fost pe undeva?Sa auzim de bine! :rolleyes:

 

 

 

 

c ciuda mi-e k nu am anuntat sa vin si eu ieri! :nono: k am acumulat ceva pe la genunchi anu asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am spart ma :lol: :P Daca pana la anu nu-mi cumpar enduroaica fac moarte de om.

Ma, stiu eu pe unu' care vinde HONDA XL 600 V TRANSALP , din 92 , Verde , pana nu de mult era in stare perfecta

Daca promiti ca esti cuminte, ti-l prezint

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaamn'...soimosu' era... :P ...am crez k o fii alta ....ceva ce nu cunosteam.... :lol:

:ok: :D Buna dimineata mai Ovidiule!Bagam si noi o privire la ruine Duminica?

 

Ma, stiu eu pe unu' care vinde HONDA XL 600 V TRANSALP , din 92 , Verde , pana nu de mult era in stare perfecta

Daca promiti ca esti cuminte, ti-l prezint

Pe banii care ii cere el pe transalpul ala imi duc 2 bucati din Germania,neintrate pana'n brau la apa! :P

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe banii care ii cere el pe transalpul ala imi duc 2 bucati din Germania,neintrate pana'n brau la apa! :lol:

numa 2? io ma duc si imi iau un BAX...stii,Transalpuri din alea mici,faine,verzi...de pus pe noptiera,birou,biblioteca...hai ma,lasa prostiile,ca nu cere asa de mult pe el...:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numa 2? io ma duc si imi iau un BAX...stii,Transalpuri din alea mici,faine,verzi...de pus pe noptiera,birou,biblioteca...hai ma,lasa prostiile,ca nu cere asa de mult pe el...:P

ma alex zicea kato ceva, eu am gasit la 1.000 de euro la kilometri aia :lol: cauta si vezi.

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma alex zicea kato ceva, eu am gasit la 1.000 de euro la kilometri aia :P cauta si vezi.

bine tati...la 1000 de euro...si cum dreq il duci in tara? sau aaaa,da...il visezi si apare in garaj...e cacao...ajungi tot la banii aia...si macar al lui are gentzi laterale si top-case...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va tot legati de jucaria mea ? :D N-aveti loc de ea Duminica prin casa? :P

 

Kato iti recomand sa duci de la nemti ... da nu 2 , cum zice Duda i-a dune la fiecare cate una !

Si eu am studiat ca fapt divers zilele astea Mobile.de`u si chiar is TransALP`uri faine... asa pe la 2200 - 2500 ! Asa cum va trebe voua , tinute intre flori , neturate cum zicea cineva cunoscut ... care nu a vazut apa ( ca si matza ) Spor la achizitionare ! Eu cel putin un an il mai tin sigur ... ca nu am bani de altu , si fiti linistiti ca mai merge mult si bine !

 

Apropo , asteptati pana la anu pe sfarsitul verii si il dau cu 2000-3000 km :ok: :lol:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mna ma baieti din toata lumea , chiar pe nimeni nu tenteaza plimbare de Duminica ? Trecea de la Soimos la Casoaia ! Atti vine cu DR-u ... I-a facut acceleratia :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...