Sari la conținut

Scuteristi Fara Casca


Purghy
 Share

Postări Recomandate

In ultima vreme am observat in Bucuresti, chiar si in centru, din ce in ce mai multi scuteristi fara casti. Cand ii vedeti faceti-le si voi semn ca sa se conformeze ca, saracii, nu stiu pesemne ce se poate intampla daca dau cu freza de o bordura, chiar si la viteze foarte mici. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si ce am putea face prieteni mei au inceput sa poarte casca numai dupa ce era sa cada cu motorul meu in rest erau ca "vai imi stric frizura" sau "of doamne dar arat ca un mos pentru ce trebuie casaca aia nu merg tare "acuma nu se plimba cu mine daca nu iau casca cu mine dar cu ceilalti ce facem?dacasi dau cu capul de beton nici scuter nu le trebuie.intrebarea mea este ce face politia ca ma opreste pe mine habar nam dece si intre timp trec vreo 2 fara casca si tot cu mine are treaba :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la o faza la ce mam gandit eu vad unul cu scuterul ca nu poarta casca ma duc dupa el si cand se opreste il intreb " dece nu porti casca?sti ca poti sa patesti ceva daca nul porti in caz ca cazi?" la care el nervos ma loveste simi rupe oglinzile simi sparge farul eu raman cu daune si ala tot prost fara casca sta. cel mai bine ar fi ca politia sa nui mai verifice amanantit pe astia care merg regulamentar si cu casca sa vada daca au permis si sa se axeze pe astia inconstienti sa le dea amenzi pana la urma ori o sa poarte casca ori o sasi vinde motorul.eu prefer sa vanda mai scapam de dobitoci

 

asfalt uscat si salutari cu farul ca vine vara :( :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa fac "baie" mai bine ma abtin. pana la urma e treaba lor ce fac. daca are casca si nu o poarta e un dobitoc inconstient, daca nu are ... e doar inconstient. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce ziceti voi aici dar macar un semn din ala cu mana spre casca si tot e bine... Eu asa fac si de multe ori ei imi raspund ridicand din maini in sensul „nu am, asta e”. Dar macar ne facem datoria.

Noi, cei din AMR, o sa luam legatura cu politia dupa ce se termina summitul si o sa le spunem sa se ia din nou serios de cei care nu poarta casca, ca anul trecut, dar sunt convinsa ca o sa ne luam multe injuraturi pentru asta desi o facem pentru binele semenilor nostri pana la urma... Asa sunt oamenii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distrusi...si eu ier am vazut unul pe un nrg cred ca era, la 10 noaptea cu ochelari de soare, frezat cu o mana in acceleratie dar nu asa din incheietura, toata mana in jos, corpul plecat pe dreapta :( cred ca ati mai vazut asa ceva...dadea ca idiotul dupa un scuter intr-un cartier cu o strada ingusta...daca ii iesea o pisica in fata murea.

 

Asa sa faceti, mai ales ca isi iau doar ei amende...mai ales cand te gandesti ca din vina lor s-au pus astia pe scuteristi. Moare unu fara casca, mor doi, apoi ce zic...hai sa bagam legislatia, hai sa bagam asigurare, alti bani alta distractie....cine stie ce le mai trece prin cap acum daca se intampla alte accidente. Asa ca mai bine le da amenda pentru nepurtarea castii pana isi vand scuterul sa o plateasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distrusi...si eu ier am vazut unul pe un nrg cred ca era, la 10 noaptea cu ochelari de soare, frezat cu o mana in acceleratie dar nu asa din incheietura, toata mana in jos, corpul plecat pe dreapta :ok: cred ca ati mai vazut asa ceva...dadea ca idiotul dupa un scuter intr-un cartier cu o strada ingusta...daca ii iesea o pisica in fata murea.

 

Asa sa faceti, mai ales ca isi iau doar ei amende...mai ales cand te gandesti ca din vina lor s-au pus astia pe scuteristi. Moare unu fara casca, mor doi, apoi ce zic...hai sa bagam legislatia, hai sa bagam asigurare, alti bani alta distractie....cine stie ce le mai trece prin cap acum daca se intampla alte accidente. Asa ca mai bine le da amenda pentru nepurtarea castii pana isi vand scuterul sa o plateasca...

 

 

Stai linistit ca depinde si cat de multa minte are in cap respectivu! Recunosc ca si eu la inceput nu imi placea deloc casca, dar o purtam ca sa nu fiu tras pe dreapta. Dar a inceput sa-mi placa casca ("mici" avantaje inclusiv in timpul deplasarii) pana intr-o zi cand am aflat de ce este buna casca, cand am tras o tranta la vreo 30km/h din cauza unui bou :moto: .Atunci am observat unde ma lovisem, si ma gandeam cum era sa fii dat eu cu capul gol de asfaltul ala "moale"! Asa ca cel mai bine sa dea si politia amenzi pentru nepurtarea castii, dar atat...ca de la o vreme au cam multe planuri pe spinarea noastra :( .

Oricum asta e Romania, cu prosti pe strazi, cu mii de taxe si altele ...dar ce sa-i faci... :ok: asta este Romania! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

nici eu nu purtam casca prima data porma il purtam sa scap de politie dar acuma nici nas sui pe scuter fara casca cand ma gandesc sa dau cu capul de asfalt la 40 de km/h prefer sa am o casca pe cap

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clipul ala e cel mai tare :( si posterele alea si pozele ca drept consecinte nepurtarea casti ar trebui aratate la fiecare scoala de soferi si nu numai , fiecarui smecher oprit fara casca de politie sai arate astfel de imagini cu consecinte nepurtarea casti asa poate si ei se vor mai cizela nitel :ok:

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da ce ziceti de acesta...examinandul din cap pana in picioare...nare nici o protectie...dar are un scuter full tunning.

:( :ok:

 

:banpls: :)))... pe asta il stiu.. :moto: :guitar:)) e de la mine din orash. scuteru e intradevar full tuning :moto: .. in ceea ce priveste casca, da...e foarte riscant si periculos sa nu o porti, dar... e riscul fiecaruia si oricine si-l asuma. Cateodata l-am mai vazut purtand si casca. de obicei poarta..parca.. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da ce ziceti de acesta...examinandul din cap pana in picioare...nare nici o protectie...dar are un scuter full tunning.

:burnout: :cheers:

scuterul e pi*da :hug: ...si el se da bine,dar pacat ca e inconstient

iar in video-ul de mai sus,au cazut cretinii aia?

ps...3 poze care sper sa puna pe ganduri pe inconstienti

post-12750-1207420363_thumb.jpg

post-12750-1207420388_thumb.jpg

post-12750-1207420408_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da ce ziceti de acesta...examinandul din cap pana in picioare...nare nici o protectie...dar are un scuter full tunning.

:burnout: :hug:

 

ce protectie... ca nu are nici tricou... :( :P pff, asta merita sa pice :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns sa iubesc casca si jacheta am cazut cu uncumeo de pe un speed de 600 si m-am lovit numai la picioare si in palme unde nu eram protejat in schimb unchiul meu tot a fost lovit pe picioare ca nu a purtat echipament si de atunci iubesc casca mai ales manusile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai "idol" nu il pot numi pe asta...pacat ca nu prea exista politie pe acolo sa il lase fara bani de marijuana pe minim 1 luna...

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Apr 2008 07:01 -------------</small><br/>

 

Da ce ziceti de acesta...examinandul din cap pana in picioare...nare nici o protectie...dar are un scuter full tunning.

:burnout: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce ziceti voi aici dar macar un semn din ala cu mana spre casca si tot e bine... Eu asa fac si de multe ori ei imi raspund ridicand din maini in sensul „nu am, asta e”. Dar macar ne facem datoria.

Noi, cei din AMR, o sa luam legatura cu politia dupa ce se termina summitul si o sa le spunem sa se ia din nou serios de cei care nu poarta casca, ca anul trecut, dar sunt convinsa ca o sa ne luam multe injuraturi pentru asta desi o facem pentru binele semenilor nostri pana la urma... Asa sunt oamenii...

Cu CSR am incercat o gramada sa convingem multi scuteristi sa poarte casca de protectie in cap, ca ii poate salva in caz de accident, insa majoritatea au ras de noi ca cine suntem sa le dam sfaturi. Deci ar fi bine sa fie mai stricta politia cu cei care nu poarta casca si sa imparta amenzi usturatoare amatorilor de senzatii tari, poate de ei asculta :cheers:

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...