Sari la conținut

Istambul 9 - 12 Mai


AS25
 Share

Postări Recomandate

Vineri 9 Mai plecam la prima ora din Bucuresti spre Istambul. Noi suntem deja 4 motoare 3 Varadero si un Vstrom. Pana acolo sint aproximativ 700 km. Cine este doritor sa mearga ne auzim pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 9 Mai plecam la prima ora din Bucuresti spre Istambul. Noi suntem deja 4 motoare 3 Varadero si un Vstrom. Pana acolo sint aproximativ 700 km. Cine este doritor sa mearga ne auzim pe forum.

 

 

niste detalii se poate ?

buget, ruta, cazare

..etc?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si eu andrei,vine si mihai cu varadero ,marius la fel ,cu varadero.Sper ca 4-500 de euro sa ne ajunga pt 2 zile de mers si 2 de stat plus biletul la cursa.Dezvolta subiectul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Din cite am inteles eu cazarea este de aproximativ 30 euro/zi = 90 euro

- Drumul aproximativ 1400 km = 150 euro, se va face intr-o din Romania pana la Istambul si viceversa, deci aproximativ doua zile pe drum. Mai raman doua zile una de vizitat Istambulul si una dedicata cursei de Formula 1. Biletele le vom cumpara de acolo direct si sint undeva in jur de 50 euro/ bilet

- Mancarea depinde de fiecare dar aproximativ 100 euro

 

Total: 390 euro Ar fi bine ca toti care doresc sa vina sa aiba macar 500 euro la ei, pentru eventualele probleme care pot aparea. Viteza de drum undeva intre 100 si max 150 km/h , in afara localitatilor. Si toti care doresc sa mearga sa aiba motoarele pregatite de drum lung si functionale 100% (frine, cauciucuri, instalatie electrica, etc)

 

Salutare Virgil si sa fie intr-un ceas bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur se merge,problema este daca poti duce cu ss-ul 700 de km.Ai mai fost in calatorii de genul asta? oricum esti binevenita.Participa numai baieti casatoriti ,cu exceptia mea ,care mai copilaresc inca.Ia-ti dopuri pt urechi,toti sforaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moron: Daca reusesc sa pacalesc sotia,care tocmai a nascut.. :finger:

 

Felicitari, sa va traiasca si sa va bucurati de 'bebe' :bigstar:

 

Baietii, eu nu sforai deobicei da dupa 700 de borne mai stii..... Acu serios, daca planificati o intalnire de pregatire a excursiei ( adica un joc de glezne pt calificari :baldy: ) nu ma uitati pls !! ( date de contact la profil )

( Deobicei nu incurc lumea :peace: )

 

Thanks !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai jos de 80 euro nu am gasit bilet la general admission nicaieri. Bineinteles se pot achizitiona de la intreprinzatorii turci :bigstar: la pretul zis de voi.

Cazare ieftina se gaseste pe Hostel World cam de la 10 euro, daca luati la comun camera

 

Poate ajung si eu la cursa, dar cu plecare joi si revenire luni seara. Nu am putut sa iau mai multe zile libere, ca aveam de vizitat Troia si Pamukkale daca tot eram in Turcia.

 

- Din cite am inteles eu cazarea este de aproximativ 30 euro/zi = 90 euro

- Drumul aproximativ 1400 km = 150 euro, se va face intr-o din Romania pana la Istambul si viceversa, deci aproximativ doua zile pe drum. Mai raman doua zile una de vizitat Istambulul si una dedicata cursei de Formula 1. Biletele le vom cumpara de acolo direct si sint undeva in jur de 50 euro/ bilet

- Mancarea depinde de fiecare dar aproximativ 100 euro

 

Total: 390 euro Ar fi bine ca toti care doresc sa vina sa aiba macar 500 euro la ei, pentru eventualele probleme care pot aparea. Viteza de drum undeva intre 100 si max 150 km/h , in afara localitatilor. Si toti care doresc sa mearga sa aiba motoarele pregatite de drum lung si functionale 100% (frine, cauciucuri, instalatie electrica, etc)

 

Salutare Virgil si sa fie intr-un ceas bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai jos de 80 euro nu am gasit bilet la general admission nicaieri. Bineinteles se pot achizitiona de la intreprinzatorii turci :D la pretul zis de voi.

Cazare ieftina se gaseste pe Hostel World cam de la 10 euro, daca luati la comun camera

 

Poate ajung si eu la cursa, dar cu plecare joi si revenire luni seara. Nu am putut sa iau mai multe zile libere, ca aveam de vizitat Troia si Pamukkale daca tot eram in Turcia.

 

La Troia nu prea e interesant nimic. Pamukkale e frumos de vazut un munte de calcar, dar e departe de Istambul aprox. 250 km. Le-am vazut pe ambele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Troia nu prea e interesant nimic. Pamukkale e frumos de vazut un munte de calcar, dar e departe de Istambul aprox. 250 km. Le-am vazut pe ambele.

 

 

NU VA SUPARATI PE MINE CA MA BAG IN VB , INSA DIN EXPERIENTA VA SFATUIESC SA VA REZERVATI CAMERE DIN TIMP DEOARECE IN PERIOADA ACEEA LA ISTAMBUL CAM TOATE HOTELURILE SUNT OCUPATE DE TURISTI VENITI PENTRU CURSA.

 

EU VA POT RECOMANDA ACEST HOTEL : GRAND HOTEL BEYAZID(WWW.HOTELBEYAZID.COM).SE AFLA PE UNDEVA PE LANGA BAZARUL MARE , PRETUL UNEI CAMERE DE 2 PERS FIIND DE 50 EURO PE NOPATE (S-AR PUTEA SCUMPI IN PERIOADA ACEEA )IAR UNA DE 1 PERS IN JUR DE 35 EURO .TEL : 05323086991/05387191003!

DACA DORITI DETALII DESPRE DRUM PANA ACOLO VI LE POT DA .

DRUM BUN SI ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
yamaha ,nu mai mergi?

ce te retine!?

daca este vreo problema de orice fel se poate rezolva.

contact:alex_crisred@yahho.com

 

si eu care credeam k o sa am partenera de drum

ar fi pacat sa ratezi asa plimbare

eu plec miine din c-ta cu inca un prieten in turcia,poate mergem impreuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ies din Bucale pe la 10:30-11:00 spre Giurgiu. Daca vrea sa mai mearga cineva mai batraneste (50-60 in localitati, 80-100 in afara mai ales la bulgari, nu am chef de amenzi sau spaga), dati un sms la 0721.407.514 sau ne auzim la turci, am roaming activat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este super in Turcia. Dupa ce ne-a plouat 80% din drum. Dar pina la urma este un fenomen meteo normal.

 

Noi sintem cazati la Hotel Grand Washington.Motorele sint chiar in fata hotelului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o experienta de tot RAHATULcu asa oameni nici pana la GIURGIU nu as mai merge.

se exclude VIRGIL si ANDREI.

A fost marfa cand m-am intors, chiar daca am venit singur.

 

 

o experienta de tot RAHATULcu asa oameni nici pana la GIURGIU nu as mai merge.

se exclude VIRGIL si ANDREI.

A fost marfa cand m-am intors, chiar daca am venit singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...