Sari la conținut

testarea pe stand a puterii motocicletei


Postări Recomandate

:laugh: stie cineva daca exista si cam cat costa testarea pe stand a puterii motocicletei??? am auzit ca ar fi fost in stand asemanator la SMAEB dar eu unul nu l-am gasit. ca tare sunt curios, nu de alta....

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa mearga la computest, in incinta targului din vitan. are stand computerizat pt masini, din cate stiu merge si pt motoare.

m-ar mira ca standul de conserve sa mearga si pentru Suzie a mea. dar voi trece poe acolo.

un prieten spunea ceva de united motors. sau am inteles eu gresit???

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

da, au la united motors stand.. :laugh:

apropos, pune si tu un reply cu pretul testarii pls...

merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXISTA STAND DE TESTARE A PUTERII MOTORULUI LA ROATA LA UNITED MOTORS PE SOSEAUA PIPERA SI AM INTREBAT EU ACU VRE-O DOUA SAPTAMANI SI COSTA 25 E

 

DACA TE DUCI IMI ZICI SI MIE CUM A FOST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in uichend schimb bujiile si saptamana viitoare dau o fuga. dupa cum am zis, o sa public rezultatele testului :laugh: .

 

ottusi, ma intreb: nu a avut nimeni aceasta curiozitate pana acum? nu s-a dus nimeni sa incerce ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a încercat Araya pe dyno de la UM şi a costat cam 400.000 din câte mi'a zis. asta a fost la SMAEB anul ăsta.

 

bafta si scanează foile cu rezultate, să vedem şi noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vii dinspre obor faci stanga inaintea stadionului dinamo (pe linia tramvaiului 5) mergi 2 - 3 km si apoi faci dreapta la semafor la citroen ats (in stanga o sa fie un Lukoil).

 

mergi pe strada aia vreo 100 m si o sa vezi pe dreapta un panou pe care sccrie compil, intri in curte si faci prima stanga... si ai ajuns.

 

si mai exact Sos. Pipera, nr. 44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu e bine

 

daca vii dinspre obor faci dreapta inaintea stadionului dinamo (pe linia tramvaiului 5) mergi 2 - 3 km si apoi faci dreapta la semafor la citroen ats (in stanga o sa fie un Lukoil).

 

mergi pe strada aia vreo 100 m si o sa vezi pe dreapta un panou pe care sccrie compil, intri in curte si faci prima stanga... si ai ajuns.

 

si mai exact Sos. Pipera, nr. 44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, da' totusi 25 iepuroi nu-i cam mult???? in definitiv ce draq ii face de banii astia??????? in afara de faptul ca ii da la "blana" ???

 

io ma gandeam pe la 10 iepuri.... :makeout:

Editat de Shpeedy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, da' totusi 25 iepuroi nu-i cam mult???? in definitiv ce draq ii face de banii astia??????? in afara de faptul ca ii da la "blana" ???

 

io ma gandeam pe la 10 iepuri.... :makeout:

Dar cat a costat instalatia nu te intrebi?

Doar ca sa-ti ia o compresie la masina te costa 10 E...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cat a costat instalatia nu te intrebi?

Doar ca sa-ti ia o compresie la masina te costa 10 E...

 

vb de motociclete aici :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cat a costat instalatia nu te intrebi?

Doar ca sa-ti ia o compresie la masina te costa 10 E...

uite vezi de ce se inghesuie lumea pe aici sa spuna "impresiile" dobandite cu ocazia testarii propriului calut.

 

mi-ar fi placut ca in acest topic sa descopar argumente pro si contra, de genul toba X nu este buna la modelul Y dar la modelul Q face adevarate minuni, este mai bine sa lasi injectia asa cum e sau nu, suberele maresc puterea cu ZZ cp, etc. fiecare dintre noi a facut ceva modificari si acest stand poate "spune" daca e bine sau nu. dar 903.900 lei (la cursul de azi :ok: ), repet, mi se pare enorm...

 

 

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Parerea mea este ca e nevoie de ani de zile de experienta pentru a putea spune ca 1-2-3-4-5-10 cai te ajuta cu ceva, si atunci doar pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca e nevoie de ani de zile de experienta pentru a putea spune ca 1-2-3-4-5-10 cai te ajuta cu ceva, si atunci doar pe circuit.

de acord. dar nu vreau sa tot bag in motor sute de euro "doar" pentru aspect, iar atlfel sa fac rau motocicletei in sine (greutate marita, aerodinamica proasta, gatuirea esapamentului, etc.)

 

:makeout: :ok: :moto:

 

 

in general lumea baga bani in toba, oglinzi, etc. daor pentru ca arata BINE fara a se gandi si la alte aspecte. si, trebuie sa recunosc, ca mi s-a intamplat si mie....

Editat de Shpeedy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...