Sari la conținut

care e cel mai bun adeziv de lipit?


Postări Recomandate

HI,

 

 

am facut si eu o prostie...

 

mi-am rupt balamauoa (incheietura spate) de la portbagaj...

 

cu ce as putea sa o lipesc????

 

am incercat cu Super Glue, marca Bison si nu a tinut...

 

cu ce sa mai incerc????

 

mersi anticipat ptr. raspunsuri

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Renunta la ideea de lipici. cauti o balama metalica potrivita pt zona aia si o prinzi cu suruburi pe partea de sus si pe aia de jos. Daca iei suruburi cu cap rotund si zincat iese o treaba buna. Nu uita sa le treci printr-o bucata de tabla in loc de saibe (la exterior)

Fii atent ca si aialalta da semne de oboseala. Problema e ca se forteaza muult in ele cand deschizi capacul. Nici plasticul nu pare cel mai bun pt lipire

Poxipol e bun in toate variantele, dar nu prinde pe oricefel de suprafata (exemplu anumite tipuri de plastic) si tre sa cureti ff bine suprafetele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"esact" cum zice zidu'

pune balamale metalice (in ambele parti)

nu sunt f scumpe, si cu un pic de munca rezolvi problema (curat si placut uscat :laugh: )

cu lipiciul nu faci nici o branza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plasticul ala e de cea mai proasta calitate nici nu cred sa gasesti ceva mai slab al meu a zburat pur si simplu de pe moto prima oara l-am mai recuperat dar a doua i-a fost fatala.

Sfatul meu e sa renunti la acel topcase si sa iei unul adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce a zis si DCSAN.Nu te juca cu top case de ala ca e periculos,mai ales ca se poate rupe prinderea si te miri in ce limuzina loveste,sau sub roti la alt motor(la caz ca nu s-a rupt deja si e cu surube cum a fost la mine).Am auzit ca is facute pe unde va prin Ucraina,ca atare, dupa plata si rasplata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

eu sugerez totusi pentru repararea problemei sa incerci cu surub + piulitza nenea...

si nu uita sa asiguri topcase-ul ca faci moarte de om cu el, mai ales daca mergi in grup...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...