Sari la conținut

Zona Bucurestii Noi, Chitila, Pajura, Damaroaia, Jiului, Straulesti


emi2009
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gataaa, am scos motoreta de la iernat si scoasa ramane! Mi-a facut pofta o anume Hornetzica... :P

 

Tura scurta azi Caldarusani Snagov dupa ce i-am facut asigurare, am spalat-o, i-am facut presiunea si dus in service pt curatat/uns/reglat lantul si mici verificari.

 

Sa inceapa sezonul! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge si acum iesit dar la mine e mai complicat.

 

Update pt Ionu': am gasit aicishea un parbriz aproape identic cu al meu:

 

/index.php?/topic/723228-vand-parbriz-universal-givi-pt-naked-cu-far-rotund-honda-hornet-ducati-monster-suzuki-sv-etc/?hl=parbriz

 

Avand in vedere ca al meu mai are niste prinderi in plus (si arata mai siecsi :D ), eu zic ca un pret corect ar fi 250 lei... ce zici? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) cred că o sa-l iau, dar nu in martie, ci abia în aprilie. Ce să faci... Famelie mare, renumerație după buget, mică...


» Post actualizat in 26 Feb 2015 11:42

Prestăm și noi ceva bericioaică azi?

Editat de ionradoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa un an de absente ma declar prezent incepand cu joi. In alta ordine de idei, ajutati-ma va rog cu niste sfaturi pana atunci:

 

- am geaca si inca oscilez intre pantaloni pentru ea si un costum dintr-o bucata. Ies mai ieftin doar cu pantalonii, dar din ce inteleg se leaga de geaca doar printr-un fermoar la spate. Au mai fost discutii pe forum unde lumea zice ca la o cazatura fermoarul abia asteapta sa se rupa. Voi cum ati face, ati facut?

 

- caut cauciucuri si nu gasesc. Mai exact Sportmax Q3. La anvelopemoto.eu nu le au. Stiti magazine din afara unde as putea incerca?

 

 

Daca reusesc sa le rezolv pe astea sunt fericit.

 

Va salut,

Vali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am geaca si inca oscilez intre pantaloni pentru ea si un costum dintr-o bucata. Ies mai ieftin doar cu pantalonii, dar din ce inteleg se leaga de geaca doar printr-un fermoar la spate. Au mai fost discutii pe forum unde lumea zice ca la o cazatura fermoarul abia asteapta sa se rupa. Voi cum ati face, ati facut?

 

Salut. Depinde cum mergi. Eu sunt mai pensionar, asa ca mi-am luat costum de touring şi nici nu mă obosesc să cuplez fermoarul ala. Totusi, pentru circuit, clar e mai bine dintr-o bucată. Dar pentru stradă, mai ales când or fi 35 de grade, iti bati singur cuie in talpa daca iti iei asa ceva. De fapt, nu ca iti bati cuie... Dar n-o sa-l porti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru circuit am nevoie. Pe strada mi-e suficienta geaca si protectiile in partea de jos. Mai jos de 400 euro n-am reusit sa gasesc un combinezon de calitate.

 

Daca stiti ceva magazine pentru combinezoane si cauciucuri in afara de cele de mai sus sa-mi ziceti va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru circuit clar iti trebuie combinezon dintr-o bucata,deoarece cand cazi de obicei te duci raschetat si ti se poate ridica geaca apoi se roade fermoarul sau materialul de care e prins.Daca are si cocoasa e un plus.

 

Cele din doua bucati sunt mai comode pentru ca pot fi purtate separat,le imbraci,dezbraci mai usor.Sunt foarte bune si ele iar daca e sa cazi depinde de calitatea costumului foarte mult daca or sa mai stea intregi sau daca ramai cu spatele gol si fara un metru patrat de piele,dar aici sunt multi factori de luat in considerare.

 

Sa speram ca nu va fi nevoie sa probezi pe pielea ta care e mai bun:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Joia asta bagam beri, cred c-o sa mai vin cu frate-miu si inca un prieten. Sabina, still up to it?

@Manarece, ai rabdare cu costumul, trebuie sa apara o oferta buna intr-o luna.

De cauciucuri pot sa-ti fac rost, mai ales daca vrei unele aderente(D211, D212, Super Corsa).

Bereeeeeeeeeee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rabdare cu costumul, doar ca am nevoie pana la sfarsitul lunii ca ma bag la scoala de la Adancata. O sa incerc sa imprumut unul ca sa nu dau banii aiurea daca zici ca o sa apara oferte. Are cineva un combinezon masura 50-52? Ma revansez cu greutatea lui (a combinezonului) in bere:D

 

Da vreau cauciucuri si chiar la D211\D212 ma gandeam ca mi-au raspuns azi oamenii cu cauciucurile si ziceau ca Sportmax Q3 e produs doar pt america deci pot uita. Vorbim mai multe joi.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...