Sari la conținut

Yamaha Ybr 250


radu_ghfx
 Share

Postări Recomandate

As iesi la o plimbare pe valea prahovei dc nu intervine nimic pana atunci.

 

In ceea ce priveste parbrizul, spui asta pt ca probabil nu ai iesit din oras fara. Eu nu am parbriz si pot sa iti spun ca mersul constant > 80 km/h este neplacut, iar pe la 120 devine chiar periculos.

 

In plus, modelul asta de Yamaha arata mult mai bine fara parbriz (stock).

 

 

am mers jumatate de sezon fara parbriz si nu numai in oras si chiar nu am observat o diferenta notabila.

faptul ca arata bine sau nu cu parbriz tine de gusturile fiecaruia.

vorba aceea: nu poti sa te caci in gustul omului. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 409
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci propunerea: Sambata 29 august plecare din Buc la 8:00 spre Targoviste - Bran - Rasnov cu opriri scurte si gratare + mici la amiaza , cazare prin Rasnov/Zarnesti/Bran.

Duminica 30 plecare spre Brasov, Cheia cu revenire in Bucuresti. Pe cheia oprire de gratare + mici.

 

Doritorii sa ridice mana sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci propunerea: Sambata 29 august plecare din Buc la 8:00 spre Targoviste - Bran - Rasnov cu opriri scurte si gratare + mici la amiaza , cazare prin Rasnov/Zarnesti/Bran.

Duminica 30 plecare spre Brasov, Cheia cu revenire in Bucuresti. Pe cheia oprire de gratare + mici.

 

Doritorii sa ridice mana sus!

 

Eu si cumnatu venim.

Deci suntem 4.

La mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut!

Iar mi-am schimbat ceva la YBR-ic si binenteles ca va pun ceva poze.

Acum va intrebati ce puteam sa mai schimb la motorache.

Ei bine am schimbat ghidonul si capetele de ghidon.

Mi-am cumparat un ghidon WRP de la MOTORTEAM si capetele de ghidon de la MOTOLOUIS.

De montat e chiar simplu exceptand partea cu gauritul ghidonului pe stanga si dreapta unde se prind blocurile de comenzi.

Acestea au fiecare un tumburus care intra in gaura de care va spuneam ptr a nu se roti in jurul tevii.

Daca sunteti doritori sa schimbati si voi va ajut cu cea mai mare placere.

Toate cele bune.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s'a schimbat fata de ghidonul stoc? Ce e diferit?

 

salut,

pai, asta e mai drept si mai jos.

din "vasta" mea experienta pe 2 roti cred ca este mult mai manevrabila si parca mai comoda nitel(in primul rand cu incheieturile mainilor).

pe langa cele de mai sus automat a mai scazut si greutatea cu 1-2 kg.

sa mai zic ca aste e albastru si ala era argintiu si parca se potriveste mai bine si arata mai bine :D :D

ara insa un minus; e mai lat decat originalul, deci e mai greu putin de strecurat printre coloanele de masini.

cam atat.

daca mai e ceva va stau la dispozitie.

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seb, dar nu mergea taiat cate 5 cm din fiecare parte? Sunt centimetri buni acolo care sunt total nefolositori...

 

m-am gandit la treaba asta dar diferenta nu este mare.

dovada este locul in care inopteaza, unde zona de acces este foarte ingusta si nu iti lasa loc de manevre.

cred ca este chestie de obisnuinta.

daca as taia din el cred ca nu as mai sta cu incheietura mainii la fel de dreapta ca acum.

in caz ca voi experimente situatii neplacute din cauza lui cu siguranta voi aplica o micsorare.

pana atunci chiar imi place si imi da o senzatie mai placuta in timp ce o calaresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Imi fac casco si am putin zgariata aparatoarea de toba.

Dintre YBR-istii de 250 cc, cine imi imprumuta 5 minute o aparatoare de toba cat fac ii fac poze motocicletei, ca sa para ok ?

 

PS1. Aparatoarea respectiva este tinuta de 3 suruburi si se desface in cateva secunde.

PS2. Fac cinste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi fac casco si am putin zgariata aparatoarea de toba.

Dintre YBR-istii de 250 cc, cine imi imprumuta 5 minute o aparatoare de toba cat fac ii fac poze motocicletei, ca sa para ok ?

 

PS1. Aparatoarea respectiva este tinuta de 3 suruburi si se desface in cateva secunde.

PS2. Fac cinste :)

 

 

oups :P

 

si-a mea e la fel ca a ta :D

Mesaj completat

am vazut azi motocicleta PJL cu ghidonul albastru :) pe la Big(ora 9.30) si nu e prima oara... avea o tipa misto rau in spate.. probabil sotia :P

 

 

esapamentul suna grozav, reuseste chiar sa intoarca multe capete dupa el cand accelereaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am vazut azi motocicleta PJL cu ghidonul albastru :blink: pe la Big(ora 9.30) si nu e prima oara... avea o tipa misto rau in spate.. probabil sotia :jump:

esapamentul suna grozav, reuseste chiar sa intoarca multe capete dupa el cand accelereaza :D

 

cate complimente.

multumesc si in numele sotiei! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut,

pate fi o problema daca echipez motocicleta cu o pereche de gume tip enturo on-off? Face fata pe coclauri, drumuri forestiere etc? Astept opinia voastra!

Merci

 

Salut,

 

uite ce trebuie sa-mi vina.

sunt exact dimensiunile noastre si producatorul specifica ca au mult silica si ca ar fi ptr anotimp rece

 

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuciucurile acelea par a fi cam de ploaie, eu ma gandeam la ceva mai on-off. Intrebarea mea este daca motocicleta asta face fata pe tern accidentat gen drum de tara, poteci, drum forestier, plaja etc. Un enduro mai moale si fara figuri. Oare tin amortizoarele, rulmentii, jantele care nu sunt cu spite, motorul are cuplu suficient, pozitia pe sa e e cat de cat corecta pt coclauri?

Deci intrebarea mea este urmatoarea: intre ybr 250 (cu gume schimbate) si xt125r voi ce ati alege, tinand cont de cerintele mele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuciucurile acelea par a fi cam de ploaie, eu ma gandeam la ceva mai on-off. Intrebarea mea este daca motocicleta asta face fata pe tern accidentat gen drum de tara, poteci, drum forestier, plaja etc. Un enduro mai moale si fara figuri. Oare tin amortizoarele, rulmentii, jantele care nu sunt cu spite, motorul are cuplu suficient, pozitia pe sa e e cat de cat corecta pt coclauri?

Deci intrebarea mea este urmatoarea: intre ybr 250 (cu gume schimbate) si xt125r voi ce ati alege, tinand cont de cerintele mele?

 

YBR250 prin definitie este motocicleta de strada - naked

deci daca tu vrei on-off XT125R este raspunsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci pt informatie, cred ca ai dreptate, ybr-ul este o moto super, am mers cu ea si m-a cucerit din prima dar pt. cerintele mele nu prea merge. Multumesc pt ajutor.

Sa ai drumuri bune si uscate!

Te salut!

 

Multumesc la fel!

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut,

 

uite ce trebuie sa-mi vina.

sunt exact dimensiunile noastre si producatorul specifica ca au mult silica si ca ar fi ptr anotimp rece

 

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

 

 

Ti-au venit cumva cauciucurile comandate? Inca ma gandesc sa-mi iau tot un ybr si sunt curios cum sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B _ _ PJL ai facut azi 42 de min de la Unirii 1 pana la Piata Sudului :ok:

 

te-am vazut ;)

 

cu sotia in spate bineinteles :bow:

 

salut,

am facut 42 min cu oprire la mitropolie + oprire la posta.

de obicei distanta respectiva se face in max 10 min :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...