Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi place ideea cu lada frigorifica, problema e: unde gasim una asa de mare ?!? :laugh: :laugh: :laugh:

Deci merem sa botezam "Divizia Lehliu" URAAA !!! :D :) :)

P.S. TREBUIE SA LUAM SI CEVA MUZICA LA NOI ! :D

 

 

Larry daca vor baietii le cantam noi, eu suflu in toba si tu accelerezi :) :lol: :ok: :D

 

In mod sigur trebuie sa facem inaugurarea la Divizia Chopper Academy din Lehliu B)

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa mai veniti prin Targoviste si intr-o zi cu soare, ca sa puteti vizita orasul, nu doar sa-l traversati... In ce priveste ospitalitatea celor de la terasa, cred ca nici eu nu o sa ma mai opresc vreodata acolo; de vreme ce exista atata spatiu, patronii/bucatarii ar trebui sa fie in stare in orice moment si in orice conditii sa acopere orice cerere....

O sa pun si poze cand o sa fac rost de ele!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad k tot nu merge sa bag filmarea , cine doreste sa intre pe id meu si io dau cu cea mai mare placere

 

id meu este han_sorin

 

cum adica?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa mai veniti prin Targoviste si intr-o zi cu soare, ca sa puteti vizita orasul, nu doar sa-l traversati... In ce priveste ospitalitatea celor de la terasa, cred ca nici eu nu o sa ma mai opresc vreodata acolo; de vreme ce exista atata spatiu, patronii/bucatarii ar trebui sa fie in stare in orice moment si in orice conditii sa acopere orice cerere....

O sa pun si poze cand o sa fac rost de ele!

Asfalt uscat!

 

 

Saptamana asta va asteptam noi in Bucuresti sa mergem la Lehliu, la divizia de acolo.

In ceea ce priveste ospitalitatea celor de la terasa .... putin ne intereseaza, pe noi ne-a interesat ospitalitatea voastra care a fost peste asteptari. Asa ca va multumim si va invitam in Bucuresti sambata asta sa mergem la Lehliu sau daca nu poate acum, peste cateva weekenduri in Vama la mare.

 

PS: Mancarea de la Hanul Galben a fost excelenta si servirea ireprosabila, recomandam Hanul Galben oricui are drum pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi doi am venit sa va iesim in drum, si chiar eram la han cand ati trecut spre Targoviste, am venit in urma voastra. Cu Vama sa vedem, cum stam cu timpul liber vara asta....

 

Va multumim si va asteptam sambata spre Lehliu.

 

Sambata 14 iunie, ora 11 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

 

PS: plecarea la 11:30 fix

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posesorul mandrului Suzuki Intruder M 800 B-XX-SUZ...este rugat sa se prezinte miercuri....11.06.2008,in jurul orei 19.00,la Arcul de Triumf,sa isi ridice pachetul de tigari (uitat in Piata Mare din Targoviste),marca Lucki Strike,light,impreuna cu bricheta verde,marca neidentificata..........o zi buna si asfalt uscat :) :)

P.S.= frumoasa plimbare.......reusite poze.....felicitari organizatorilor

 

e pachetul meuuuuuuuuuuuuuuu B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ! Am reusit cu stoicism sa tinem pasul si sa ne adaptam la viteza voastra de deplasare pentru ca ne-a placut. Asta era de fapt ideea principala, sa facem un drum cu 90 km/h, organizati, fara incidente si fara exagerari. A fost super. Pe de alta parte, motorul meu cel putin, total neadaptat pentru astfel de plimbari m-a obosit... ma dureau rau incheieturile mainilor si gatul :) Asta a fost si unul din motivele pentru care ne-am despartit acolo. Altul ar fi fost ca ne era fomica :) si trebuia sa alimentam urgent cu un pic de food. Pe urma am oscilat daca sa ramanem peste noapte in Targoviste sau sa plecam. Am venit bine pana in Bucuresti, unde ne-a prins ploaia. Am ajuns un pic uzi acasica. Oricum ne-a placut plimbarea, ne-a placut organizarea, ne-a placut totul. Nu stiu daca mai putem face plimbari impreuna pana imi schimb motorul. Este foarte solicitant si obositor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ma dureau rau incheieturile mainilor si gatul :) Nu stiu daca mai putem face plimbari impreuna pana imi schimb motorul. Este foarte solicitant si obositor ...

VINDE-L !!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ! Am reusit cu stoicism sa tinem pasul si sa ne adaptam la viteza voastra de deplasare pentru ca ne-a placut. Asta era de fapt ideea principala, sa facem un drum cu 90 km/h, organizati, fara incidente si fara exagerari. A fost super. Pe de alta parte, motorul meu cel putin, total neadaptat pentru astfel de plimbari m-a obosit... ma dureau rau incheieturile mainilor si gatul :) Asta a fost si unul din motivele pentru care ne-am despartit acolo. Altul ar fi fost ca ne era fomica :) si trebuia sa alimentam urgent cu un pic de food. Pe urma am oscilat daca sa ramanem peste noapte in Targoviste sau sa plecam. Am venit bine pana in Bucuresti, unde ne-a prins ploaia. Am ajuns un pic uzi acasica. Oricum ne-a placut plimbarea, ne-a placut organizarea, ne-a placut totul. Nu stiu daca mai putem face plimbari impreuna pana imi schimb motorul. Este foarte solicitant si obositor ...

 

Ma bucur ca va placut si va mai asteptam, chiar ma gandeam la voi ca va este un pic greu pe motoarele alea sa stati dupa noi, dar asa cum am zis si la voi pe forum , nota 10.

La un moment dat am intrat in panica pt. ca nu va mai vedeam si nu stiam ce sa intamplat cu voi, dar a fost totul ok.

Sanatate si numai bine.

 

PS: am un prieten care vrea un R6 2003-2005 , daca stie cineva ceva de vanzare dati un mesaj.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentiune Atentiune deja am vb cu unu din patronii de balti de pe aici e avocat, a zis ca nu e nici o problema putem sa ne ducem la el pe balta ne da tot ce avem nevoie adica: gratar ustensile pt gratar are si peste mare da cred ca tre sa il cumparam pt gratar a zis ca ne face rost si de gheatza :)) asa ca nu mai tre sa va carati cu lada frigorifica dupa motor lol, omu mi-a sis ca in cursul saptamanii putem, sa facem ce vrem, i-am spus ca venim Sambata si a zis fara muzica tare ca are clienti pe balta la pescuit care platesc, da intr-un final am stabilit sa campam pe o mica peninsula unde sa fim numai noi si motoarele noastre departe de pescari.

O sa trag o tura pe balta zilele astea sa vad care e drumul spre locul de campare, daca putem ajunge cu motoarele (il bag pe al meu la arat) sa vad ce are omul daca are mese, bancutze etc . ce ne-o mai trebui, am vb cu un prieten patron la un bar pt bere FA cu naveta suc sau ce se mai doreste depinde cati suntem (ne da si gheata la bere) am acasa doua pavilioane pt umbra care se monteaza rapid, o sa le aducem cu masina, mai vedem ce mai trebe.

In alta ordine de idei eu o sa mai fac niste drumuri si pe la alte balti sa vad cum sta treaba si unde e mai frumos, sa avem de unde alege, punct.

 

Deci de spatiu, umbra, gratar, carbubni, farfurii si pahare de unica folosinta ma descurc eu, berea o cumparam de la Lehliu sa nu o agitati voi pe drum, ar mai fi haleala - eu propun in felul urmator: daca mergeam la un restaurant sau terasa tot lasam de fiecare cate 3 -4 sute de mii lei vechi, Lope - facem o lista sa vedem cati vin sigur si punem 2 - 3 sute mii de persoana cumparam tot ce ne trebe pt gratar incepand de la mici carnaciori de bere fripturi cefe sau ce stabilim ca o sa fie in meniu, ideea ar fi sa luati voi cand veniti din Buc, coburi aveti sau rucsaci , o casoleta la unu doua la altu si asa veniti cu ele ca astea nu se agita ca berea. Deci daca vreti ar trebui 1 dau 2 dintre voi sa se duca in Cora sau Carrefour mai aproape de A2 cu o ora sau doua inainte sa cumpere tot ce trebuie, la plecare gasca trece pe acolo si ia fiecare cat poate duce si apoi fuga fuga la Lehliu, vedem cate pers santem cati bani s-au cheltuit (daca strangeti sau pun pers care se duc la cump apoi noi decartam fiecare), asta e propunerea mea, sunteti de acord bine nu asteptam alte propuneri sa vedem cum facem sa fie cel mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt liber si ma luati, vin si eu

de carat, vine nevasta-mea cu masina si punem tot acolo

stabiliti voi cum si ce fel si vorbim!

 

 

ps. luati in calcul daca va deranjeaza si 2 copii de 3 si 5 ani

Editat de cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este foarte buna, nu stiu cum o sa strangem banii, lucru mult mai complicat dupa parerea mea, asa ca propunerea mea este, fiecare vine cu 1 caserola de mici , sau cu o caserola de altceva si paine, nu uitati de paine. Si in felul asta nu ne mai oprim pe drum, daca o sa fim iara aproape 30, este greu sa stai dupa fiecare la cumparaturi. Asa ca fiecare aduce 1 caserola de ceva si ne desfasuram acolo doar nu mergem sa ne ingrasam. Problema este cine face gratarul pentru 20-30 de oameni :) B) :D

Oricum, ramane asa 1 caserola de ceva pe cap de motocicleta si berea sau sucurile le luam de acolo, oricum toti o sa isi faca cumparaturile vineri si toata noaptea o sa stea acea caserola in congelator, iar in coburi o sa fie bocna si invelita intr-o punga.

Asa ca ramane stabilit si pe cai baieti :)

 

 

PS: Slipule vezi sa nu le transformam in enduro motoarele :laugh:

Hai ca vorbim si merci mult de organizare (se pricepe Divizia Lehliu)

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu lope, daca vine fiecare cu ce are o sa fie debandada si unde ne ie spiritu` organizator care ieste?!?!

 

ne strangem la academie, punem toti 300-400-500 (hotaram acum sau acolo pe loc exact cat) si merg eu cu cry, cu motoarele, si cu titiu` lui, la cora in pantelimon, pana alimentati voi la benzinarie si mai fumati o tigara, noi facem cumparaturile, taman bine ne intalnim cu voi la benzinarie la iesirea din bucuresti si plecam la drum cu desagii plini.

 

daca are vreunu preferinte culinare gen calamar la gratar sau mai stiu eu ce ochi de broasca, atunci el poate veni de acasa cu tashca plina. daca nu, ma ocup eu cu cry de cumparaturi si banii ii strangem la fatza locului la intalnire.

 

nu-i mai bine asa?...

 

@ cry: hai cu ploziiiiiiii :) ca-ti mai dau si eu unu in portbagaj B) :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine cum a zis Kawa bun ca veniti si cu masin si puneti toate acolo, paine mustar rosii si alte minuni putem sa luam si de aici, da daca va duceti cu masina la cora poate gasiti bere FA sau NA mai ieftina aici Stela e 45 mii gheata gasim aici deci puteti lua beri direct de la buc, de venit fiecare cu ce are nu prea e bine ca o sa fie un talmes balmes, Kawa a gandit bine, o sa vb cu un amic cu un papuc pana sambata sa vad de unde fac rost de niste mese mai lungi si bancutze (daca nu are avocatu pe balta) pavilioanele sunt ale mele deci sunt 2 cred ca ajunge, off - road cred ca e max 1 km nu stiu exact o sa ma duc zilele astea sa masor exact sa vad ce natie de drum e, cine are bani sa puna si pt noi si vii dam cand ajungeti acasa, o sa va anunt cati suntem si noi (de data asta si cu neveste si prietene cine are, aa si fetele daca vor sa faca plaja costume de baie si paturi lol :laugh: :) B) eu ma ocup in totalitate de organizare de santier pe balta ma sacrific eu si voi face eu gratarul numa ca o sa imi trebuiasca 1 sau 2 ajutoare si sa stati cu berea fara sau cu alcool pe langa mine(ca sac sunt aproape si o bere doua pot sa beau) sa nu ma incinga grataru, :) :laugh: hai ca mai vb, ar trebui deschisa o lista sa vedem abonatzii, sa stiu ce vb si cum ma pregatesc locuri mese bancutze si alte minuni ce tin de nr de persoane hai mai vb

 

nu sunta paturi de dormit sant pleduri sau ceva sa stati la plaja nu am aul ala cu liniutza sus :D :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos tati....activitate...asa e bine....totusi poate va ganditi si la bv...ar fi o treaba daca e in august....o posibil sa vin si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine cum a zis Kawa bun ca veniti si cu masin si puneti toate acolo, paine mustar rosii si alte minuni putem sa luam si de aici, da daca va duceti cu masina la cora poate gasiti bere FA sau NA mai ieftina aici Stela e 45 mii gheata gasim aici deci puteti lua beri direct de la buc, de venit fiecare cu ce are nu prea e bine ca o sa fie un talmes balmes, Kawa a gandit bine, o sa vb cu un amic cu un papuc pana sambata sa vad de unde fac rost de niste mese mai lungi si bancutze (daca nu are avocatu pe balta) pavilioanele sunt ale mele deci sunt 2 cred ca ajunge, off - road cred ca e max 1 km nu stiu exact o sa ma duc zilele astea sa masor exact sa vad ce natie de drum e, cine are bani sa puna si pt noi si vii dam cand ajungeti acasa, o sa va anunt cati suntem si noi (de data asta si cu neveste si prietene cine are, aa si fetele daca vor sa faca plaja costume de baie si paturi lol :laugh: :) :D eu ma ocup in totalitate de organizare de santier pe balta ma sacrific eu si voi face eu gratarul numa ca o sa imi trebuiasca 1 sau 2 ajutoare si sa stati cu berea fara sau cu alcool pe langa mine(ca sac sunt aproape si o bere doua pot sa beau) sa nu ma incinga grataru, :) :laugh: hai ca mai vb, ar trebui deschisa o lista sa vedem abonatzii, sa stiu ce vb si cum ma pregatesc locuri mese bancutze si alte minuni ce tin de nr de persoane hai mai vb

MMMMMM ....SUNA EXCELENT !!! :laugh:

CONSIDERATI-MA DEJA CA FIIND ACOLO :)

Slip, te ajut cu mare placere la gratar. B)

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt liber si ma luati, vin si eu

de carat, vine nevasta-mea cu masina si punem tot acolo

stabiliti voi cum si ce fel si vorbim!

 

 

ps. luati in calcul daca va deranjeaza si 2 copii de 3 si 5 ani

 

Te luam cum sa nu te luam, in nici un caz nu ne deranjeaza copii, chiar ne plac, am si eu 2 nepotei si ma jughinesc cu ei in fiecare zi.

Da asa este ok, cand am postat nu stiam ca vine cineva cu masina, si sa mearga 20-30 de oameni la cumparaturi probabil ca terminam la 13 -14.

Asa ca facem cum a zis Kawa, ne strangem toti la 11 acolo dam banii, la 11:30 pleaca masina si eventual 2 motoare si ne intalnim dupa aia la benzinarie la Cora toti , probabil ca la 12 - 12:30 o sa plecam toti inspre Lehliu.

200.000 mii lei de persoana este ok zic eu, daca cineva nu vine pentru ca nu are bani sa nu se gandeasca la asa ceva, pt. 3 mici si 2 beri nu are rost, sa vina toti ca doar nu facem dar ca la nunta (oricum si la nunta este de (cuvant urat) sa nu iti vina prieteni ca nu au bani). Asa ca fiecare da cat poate si hai sa o punem de un mini party.

Ca party-ul mare este la Vama :)

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti cu timpul ca stiti deja cum se scurg orele...

 

ca sa nu intram in criza de timp:

 

lehliu-enii tre sa aibe deja jarul facut cand ajungem noi,

si/sau

sa ne intalnim la 10 in loc de 11

si/sau

sa zicem 11 dar la 11:10 am plecat nu mai stam!...

 

ideea e ca daca ne intindem prea mult, facem cum am facut la targoviste sa ne uitam la ceas si sa luam decizii in functie de cat e ora...

 

oricum a fost mult mai bine data asta, ca nu am mai asteptat o ora ci doar 40 minute :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasam la 11 intalnirea, sunt foarte multi care ajung in ultimele minute, trust me, ideea este ca daca se pleaca la cumparaturi din timp nu este o problema.

Ne vom hotara pe loc acolo cat asteptam, momentan ramane 11 : 30 , daca nu se mai anunta nici unul plecam.

Cu sigmund am vorbit ne asteapta la benzinarie nu mai vine pana in centru ca sa aibe de unde sa se intoarca, pana atunci ramane 11 si 11:30 plecarea daca nu mai vin plecam la 11:15 (sfertul "academic")

 

Brasovul e 1-3 august, mai nou... Ne bagam!

 

Este o idee, merita sa incercam, pana atunci mai este o luna si jumatate dar o avem in vedere, eu sper pana atunci sa avem deja macar un weekend la mare.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki. ramane la 11, si incercati toti sa veniti la 11-11:10 ca sa stim sigur cati vin, sa nu incurcam banii si portiile. daca vin majoritatea-n timp, nu-i bai ca mai intarzie unu doi.

 

si lope 20 lei de persoana nu cred ca ajung daca luam si bere/suc.

 

eu zic sa luam un copan+2carnatisubtiri+1feliecarne pentru fiecare persoana. asa am facut la snagov dupa paintball si a fost ok unii au mancat mai mult pui altii carnati altii carne, dar per total s-a echilibrat.

 

la beri ziceti si voi cate beri si suc de persoana. oricum astea daca raman le salvam si pentru weekendul viitor sau BRRC de duminica.

 

daca luam noi si berile/suc, atunci zic eu 30lei pe persoana?...

 

daca aberez corectati-ma ca io doar imi dau cu presupusu in nestiinta mea ca un kawa turbat :))

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki. ramane la 11, si incercati toti sa veniti la 11-11:10 ca sa stim sigur cati vin, sa nu incurcam banii si portiile. daca vin majoritatea-n timp, nu-i bai ca mai intarzie unu doi.

 

si lope 20 lei de persoana nu cred ca ajung daca luam si bere/suc.

 

eu zic sa luam un copan+2carnatisubtiri+1feliecarne pentru fiecare persoana. asa am facut la snagov dupa paintball si a fost ok unii au mancat mai mult pui altii carnati altii carne, dar per total s-a echilibrat.

 

la beri ziceti si voi cate beri si suc de persoana. oricum astea daca raman le salvam si pentru weekendul viitor sau BRRC de duminica.

 

daca luam noi si berile/suc, atunci zic eu 30lei pe persoana?...

 

daca aberez corectati-ma ca io doar imi dau cu presupusu in nestiinta mea ca un kawa turbat :))

 

Man am zis 20 lei pt. mancare, ca bautura dam banii la Lehliu ca se ocupa baietii de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...