Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

O sa fiu acolo.

Alte detalii care tre sa le stiu?

 

pai, plinul facut, echipament adecvat, si mai ales voie buna!

 

si daca nu ai mai mers in grup, intra pe www.chopperacademy.ro si citeste tutorialul de mers in grup...

 

ne vedem de dimineata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sambata 28 iunie, ora 9:30 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

PLECARE BUCURESTI-BRASOV-BUCURESTI, CHOPPER ACADEMY PRIMESTE PE TOATA LUMEA CU O SINGURA CONDITIE

SIMTUL UMORULUI FOARTE BINE DEZVOLTAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietzi cu parere de rau va anuntam ca Divizia Chopper Academy Lehliu a avut consiliu de familie ast seara si sau hotarat urmatoarele:

- din cauza ca se pleaca diminetza 9.30 - 10.00 - noi tre sa ne trezim mai devreme adica pe la 7.00, traseul este destul de lung cel putin 500 km dus intors, cu opriri si alte pauze am preconizat ca o sa ajungem inapoi in Lehliu undeva in jurul orei 20.00 - 21.00 drum lung si obositor 13 ore in aceeasi zi.

- am hotarat pt ca tot se vorbea de Vama Veche sa tragem noi o fuga maine pana acolo sa testam terenul pt iesirea cu tot grupul, o sa spunetzi ca sant aceeasi kilometri numai ca noi vrem sa ramanem o noapte acolo si sa ne intoarcem duminica.

 

Nu va suparati pe noi, da?

Stiu ca erau cativa care tot intrebau de Vama daca vor sa ni se alature, maine dimineata la 8.00 fratele meu pleaca din Buc, il asteptam in Lehliu, numarul lui daca vreti sa va alaturati si sa plecati cu el dimineatza 0724540445, si sa stiti ca o luam pe drumul vechi nu pe A2.

 

Baietzi drum bun maine, aveti grija de voi, noi o sa avem deaemeni grija si de noi si promitem ca o sa ne comportam bine si frumos pe litoral sa nu facem de ras CHOPPER ACADEMY :kali: :kali: :kali: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni maine seara la targoviste este concert CARGO cu ocazia Festivalului berii Timisoreana , asa k la intoarcere puteti sa o luati pe paduchiosu si sa ne intalnim pe platou (Kawalin stie unde) asa k dak va hotarati dati un semn de viata

sorin - 0765246521

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drace nu te luam decat daca esti cuminte! :kali: adica daca nu mai esti impotriva!

 

mi-am facut chaps-ii. nu arata cum as fi vrut, dar... zic eu ca sunt ok. o sa ma criticatzi maine.

 

din pacate kawalore nu crede ca ajunge in timp util in bucuresti back, adica la 7:45 e plecarea trenului... si zice ca nu vine :kali:

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TELEGRAMA : Larry contactat gsxxx - brasov !

DECODAREA si TRANSCRIEREA:

Servus gexx !

Sambata 17 iulie, grupul de plimbare "Chopper Academy" din Bucuresti, face una din plimbarile saptamanale de o zi la voi in Brasov, o iarba verde, o berica "fara plumb" si ceva de mancare, ne poti recomanda un restaurant cu terasa si mancare pt. un buzunar gaurit de motociclist ? suntem bineveniti ? ....nu cred ca urcam in Poiana, pt. ca e full de masini. Multumesc anticipat si iti urez toate cele bune, asfalt uscat .

RASPUNSUL:hey...buna....vezi ca, chiar cand intrati in bv in spate la Contempo ( bmw) este un restaurant cu terasa frumusica si parcare in fata......daca vreti totusi sa intrati in bv in centru , in spatele Romtelecomului se afla pub Bavaria (unde ne mai intalnim noi seara)........sunteti mai mult decat bineveniti...pe la ce ora preconizati intrarea in bv?.............Asfalt uscat :kali: :kali:

Comentariul meu: Asa ca, dragilor..... PE CAAAI ! :kali: :kali: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti si fete ! noi am decis ca pana la urma sa nu mai mergem la mare akum,datorita faptului k trebuie neap. sa fac schimbul de ulei la BEAST , asa incat vom merge la Brasov cu trenul ....nu aruncati cu pietre.....poate ne vedem pe acolo, promit sa scot parleala si pt voi care conduceti si sa beau mulllta bere... :kali: .Va urez hoinareala placuta si vreme pe cinste,astept urmatorul weeek end in VAMA VECHE,VAMA VECHE ........asta era pt LOPE (fara numar,fara numar.........)!!!!!! cu toata ACADEMIA inclusiv LEHLIU

Kawalinule special, sa stii k o sa stau cu obiectivul pe tine din tren doar, doar te surprind in vreo ipostaza mai indecenta :kali: ......asa incat sa tresari la vederea fiecarui marfar care o sa te depaseasca :kali:

Slipule,daca postai aseara faza cu marea.....faceam si eu un efort si ma duceam sa schimb uleiul azi si ma bagam si eu cu mare placere cu voi,dar lasa k scoatem parleala.......

Drum bun Larry si umple coburile cu multa veselie in mini vacanta in care te duci !!!!

 

 

VA UREZ DRUM BUN LA TOATA LUMEA IN ORICE DIRECTIE VA INDREPTATI !!!!

ATENTIE MARE LA INTELIGENTII CARE "NU NE VAD" ATUNCI CAND SCHIMBA BRUSC DIRECTIA DE MERS......SAU CUM AM PATIT IERI EU ,CAND NU MI-A DAT UNUL PRIORITATE CA DOAR PLECASEM LA CULOAREA VERDE, OMUL "SE GRABEA" SI A CONSIDERAT CA NU TREBUIE SA ACORDE PRIORITATE UNUI MOTOR CU DOUA PERSOANE PE EL.

Stati linistiti nu s-a intamplat nimic,putina adrenalina doar.

 

Sa ne vedem cu bine!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TELEGRAMA : Larry contactat gsxxx - brasov !

DECODAREA si TRANSCRIEREA:

Servus gexx !

Sambata 28 iunie, grupul de plimbare "Chopper Academy" din Bucuresti, face una din plimbarile saptamanale de o zi la voi in Brasov, o iarba verde, o berica "fara plumb" si ceva de mancare, ne poti recomanda un restaurant cu terasa si mancare pt. un buzunar gaurit de motociclist ? suntem bineveniti ? ....nu cred ca urcam in Poiana, pt. ca e full de masini. Multumesc anticipat si iti urez toate cele bune, asfalt uscat .

RASPUNSUL:hey...buna....vezi ca, chiar cand intrati in bv in spate la Contempo ( bmw) este un restaurant cu terasa frumusica si parcare in fata......daca vreti totusi sa intrati in bv in centru , in spatele Romtelecomului se afla pub Bavaria (unde ne mai intalnim noi seara)........sunteti mai mult decat bineveniti...pe la ce ora preconizati intrarea in bv?.............Asfalt uscat :nono: :kali:

Comentariul meu: Asa ca, dragilor..... PE CAAAI ! :kali: :kali: :kali:

P.S. Am incurcat data.....cu gandul la concediu, deh.... oricum, "andrisantul" a priceput :nono: , i-am facut corectarea zilei intr-un PM :kali:

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos, va uitara-ti la vremea de maine din brasov ?

http://www.accuweather.com/world-forecast-...2&hbhhour=8

 

Ce te mananca ca pe Zambilica Drace, sa mai bagi tu o carcoteala mica :kali: :kali: :kali:

 

Pe aceasta cale va anunt ca o sa fie furtuna, ploi torentiale si grindina, dar noi, mici haiduci , vom infrunta stihiile naturii si vom sade la poalele tampei.....sau tampului.....

 

Sambata 28 iunie, ora 9:30 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

PLECARE BUCURESTI-BRASOV-BUCURESTI

 

asfalt curat va doresc ! sa va intoarceti sanatosi !

 

Multumim mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost drumul pana la Brasov? Va plouat?

 

Eu pot sa spun ca am urcat inca o treapta pe scara motociclismului, adica din motociclist care va cadea am devenit motociclist care a cazut. Nimic grav, am ciupit frana cand pe jos era mazga si in urmatorul moment ma dadeam cu motorul pe o parte pe carosabil. Si eu si sotia sumtem intregi eu am o lovitura ceva mai mica decat cea pe care mi-am facut-o in piscina acu 2 saptamani si sotia o doare coapsa dreapta dar fara nici un semn vizibil. Motocicleta nu are decat suportul de oglinda rupt si parbrizul facut zob.(pe aceasta cale anunt ca vreau sa cumpar prindere de oglinda + ambreiaj de Shadow).

 

De ce am pus acest entry?

Ei bine am vazut de multe ori,inclusiv azi choperisti din academie in tricouri sau vesta de piele. Fratilor margeti numai in echipament complet, pentru ca asta m-a salvat de multe rani pe mine azi. Desi dimineata curgea transpiratia pe maini de se udase geaca la mansete, am multumit mai tarziu ca nu am cedat caldurii. Geaca este bine harjaita pe partea dreapta si putin rupta in cot, unde are protectii. Manusile putin zgariate(manusi de racing dar nu sughita shadow-ul cand accelerez cu ele). Cel mai bine si-au facut meseria cizmele, tot de racing, asta deoarece mi s-a prins piciorul intre motor si astfalt si am fost tarat asa cativa metrii. Cizma stanga este bine pilita, pantalonii care veneau peste facuti ferfenita, dar glezna mea intreaga.

 

Deci ce vroiam sa spun(si ce s-a spun de zeci de ori pe forum), purtati echipament! Si chopperele cad.

 

Multumsc si sotiei care a fost f. curajoasa si dupa ce s-a extras prima de sub motor, a ridicat shadow-ul de 200 kg de pe piciorul meu(ea are ~45 Kg) ca sa ma pot scula si eu si apoi a adunat oglinda si ce mai era pe jos.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de ce "aud".

Si eu am patit si cum au spus unii, mi-am laut botezut. Vorba cantecului "Fie vreme buna fie vreme rea... " am pe mine geaca cu protectii.

Si-a facut din plin datoria. Lipsa genunchierelor am simtit-o din plin, cat despre glezna noroc ca port mereu bocanci inalti si am scapt doar cu o strivire ca sa spun asa. Cat despre ajutor... bine ca a fost cineva sa te ajute. La mine nu a oprit nimeni sa ma ajute sa-mi trag piciorul de sub motor. Asa ca am fortat, l-am scos si cu stangul ca proptea am ridicat si motorul.

Sper ca esti bine si tu si sotia ta. Va doresc multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de ce "aud".

Si eu am patit si cum au spus unii, mi-am laut botezut. Vorba cantecului "Fie vreme buna fie vreme rea... " am pe mine geaca cu protectii.

Si-a facut din plin datoria. Lipsa genunchierelor am simtit-o din plin, cat despre glezna noroc ca port mereu bocanci inalti si am scapt doar cu o strivire ca sa spun asa. Cat despre ajutor... bine ca a fost cineva sa te ajute. La mine nu a oprit nimeni sa ma ajute sa-mi trag piciorul de sub motor. Asa ca am fortat, l-am scos si cu stangul ca proptea am ridicat si motorul.

Sper ca esti bine si tu si sotia ta. Va doresc multa sanatate.

 

Suntem sanatosi, merci. Mai bine zis intregi ca dupa ploaia care ne-a intrat pana in chiloti nu stiu cat de sanatosi vom fi maine.

Eu am pus acest entry pentru a da al 'nspelea exemplu de cat de bun este echipamentul. Niciodata nu este spus acest lucru de prea multe ori. Singurele zone in care ne-am lovit usor au fost cele care ar fi fost protejate de pantalonii moto, pe care i-a scos sotia dimineata din dulap dar eu am zis ca este prea cald. M-am inselat. :kali:

La mine s-a opit si masina care era in spate sa ne intrebe daca totul este OK. Cred ca orice om normal se opreste dac vede un astfel de accident.

 

P.S

Grupul care a plecat la Brasov intarzie, Cred ca i-a prins ploaia rau de tot. Eu am opit vre-o 10 minute sub un opac pe DN1 ca nu mai puteam inainta.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sper ca cei ce au plecat spre Brasov sa se fi intors uscati si intregi! La fel si motoretele!

Imi pare nespus de rau ca nici macar dimineata nu am putut veni la academie sa va urez drum bun.

Motivul: imi vand motoru!

M-a gasit un tip super de treaba ce isi dorea o "pocnitoare" ca a mea. Asa ca a trebuit sa ii arat omului dihania si sa se convinga la "meserias" de calitatea motoretei.

Sper ca pana marti seara sa fac tranzactia. Daca ma misc repede, sambata viitoare va prezint noul meu monstru de 1800. Doru stie de ce!

Asa ca dragilor, daca ati ajuns, care ati ajuns acas si intrati pe forum, dati de stire sa stim ca sunteti bine!

Toate cele bune si poate ne vedem maine in bikers.

Daca vreti, poate ne vedem scurt in bikers ca maine seara e finala de la euro si cred ca microbistii se vor pregati pentru asta.

 

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost printre cei de la brasov toti am ajuns cu bine in bucuresti. se pare ca sunt primul care a ajuns acasa. ne-a plouat si pe noi dar a fost frumos si fara incidente. imi pare rau ca au fost si accidentati azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimati prieteni, cum va povesteam in pagina anterioara, cei de la meteo nu s-au inselat deloc

dealtfel, chief Lope a avut gura aurita (ma rog, in popor se spune ca a mancat ceva.... :kali: dar nu zic ce) si chiar am avut de infruntat o ploaie de tot -pardon- rahatul asa incat, ajuns acasa, am facut dus imbracat, ca sa pot spala ca lumea echipamentul...

asa.....

restul, mai tarziu, dupa ce pun cap la cap toate "reclamatiile" pe care le am de facut :kali:

stima :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce naiba ma, estia ne-au promis plimbare pe strada, si noi ne-am dat cu barcile prin apa. eu nu mai merg niciodata ca una ni se spune si alta se face!

 

asa, ce urmeaza? aaaa maine la BRRC hotaram unde mergem sambata viitoare. fara Larry! hihihihi sa-i facem in ciuda! :kali: da parca ziceam ca nu mai merg niciodata... nu conteaza oricum sunt impotriva!!!! ba chiar ne-am inmultit carcotashii!... castigam adepti pe zi ce trece!

 

aaaaaaaaaa uitasem! sariti fratilor cu pozele!!!! ca de data asta eu n-am o poza chioara!

 

PS: drace m-ai speriat frate cand ai disparut asa dintr-odata. m-ai facut sa opresc toata coloana pentru tine. :kali: in fine acum rad dar atunci chiar nu imi venea sa rad cand vedeam numai 2 faruri de conserve in spate si nici un "ciclop" cu un singur ochi pe shosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: drace m-ai speriat frate cand ai disparut asa dintr-odata. m-ai facut sa opresc toata coloana pentru tine. :kali: in fine acum rad dar atunci chiar nu imi venea sa rad cand vedeam numai 2 faruri de conserve in spate si nici un "ciclop" cu un singur ochi pe shosea.

 

bre, asta e un gest deosebit pt care va multumesc

 

cat despre promisiuni....ce sa zic....

cine le mai ia in seama?

vorba reclamei: n'ai cu cine dom'le, niste tarani

 

PS

precum vezi, Lope nu se arata ..... se simte cu musca pe caciula ? :kali:

Da-te prins Balcescule!

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...