Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

s-a rupt de sus exact de langa chestia aia care intra in maner dar nu as vrea sa fac improvizatii

 

te faci frate cu draku pana ce treci cu baku... daca n-are cablu doar n-oi sta sa te uiti la ea cand poti sa o rezolvi temporar. comanzi cablu, si pana iti vine, mergi si tu cu improvizatia. asta daca nu cumva or avea la magazin sau la service sa-l cumperi imediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ok merg si cu improvizatia daca altfel nu se poate in timp util

 

i-am trimis un mesaj lui draku sper sa strabata cele sapte cercuri din infern pana la el

 

 

Vorbeste la Motolouis sau Paula daca au Kit de reparatii cabluri. Costa vre-o 14 RON si sigur i-l au in stoc la Paula de pe DN1, poate ai noroc sa-l gasesti si in Bucuresti. Kit-ul contine cabluri pe care sa le schimbi.

 

Cod 10019100 pe louis.de

 

http://www.louis.de/_10ca380cb1f73531b7c95...=13&cmd.y=8

 

Cel mai important este ca EXISTA PE STOC. L-am vazut sambata la Paula, Barcanesti

 

S-ar putea sa-l gasesti si la Motolouis (Mai nou Kronaumoto)

 

http://www.kronaumoto.ro/piese.htm

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, asta vroiam sa recomand tuturor sa aiba asupra lor, un kit de reparatie cabluri.

nu e f scump si nu stii niciodata cand ai nevoie de el

@Filosofull: astept detalii despre motoreta pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la o firma in giulesti (pe strada de langa fostul cinematograf) si un tip f amabil mi-a dat din kitul de reparat cablu piesa care s-a desprins de cablul meu si care se prinde inapoi cu un surub (e piesa care intra in manerul de ambreiaj) . diseara fac operatia sper sa tina pana iau unu cablu nou. daca stiti sigur unde se gaseste kitul de reparat sa-mi spuneti sau poate il ia cineva si ii dau eu banii e bine sa-l avem la noi. multumesc tuturor pt sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la o firma in giulesti (pe strada de langa fostul cinematograf) si un tip f amabil mi-a dat din kitul de reparat cablu piesa care s-a desprins de cablul meu si care se prinde inapoi cu un surub (e piesa care intra in manerul de ambreiaj) . diseara fac operatia sper sa tina pana iau unu cablu nou. daca stiti sigur unde se gaseste kitul de reparat sa-mi spuneti sau poate il ia cineva si ii dau eu banii e bine sa-l avem la noi. multumesc tuturor pt sfaturi

 

Suma la Kronaumoto (ex Motolouis). I-l au pe site zic ca ce au pe site au si in mogazin. http://www.kronaumoto.ro/contact.htm

Sigur l-am vazut la Paula Barcanesti nu stiu daca i-l au si in Bucuresti. Idem suna la magazin. http://www.paulas-bikershop.com/catalog/index.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am facut rost de piesa rupta. Nu de una ci de 2 :crack:. Cea veche mi-a lipit-o cristian + ca am gasit una noua pe e-bay:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...em=230266979242.

 

E platita astept sa vina.

 

Lope, pana la cat stati in Bikers? Sper sa am timp sa repar moto si sa ajung pana acolo :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am facut rost de piesa rupta. Nu de una ci de 2 :crack:. Cea veche mi-a lipit-o cristian + ca am gasit una noua pe e-bay:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...em=230266979242.

 

E platita astept sa vina.

 

Lope, pana la cat stati in Bikers? Sper sa am timp sa repar moto si sa ajung pana acolo :bigstar:

Pai cred ca stau vreo ora jumate deci pana pe la 21:00

 

Astazi 3 iulie in Biker's Matei Voievod, colectarea banilor pentru sigla.

Cine nu poate ajunge sambata este rugat sa vina azi in Biker's Matei Voievod ora 19:30

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca stau vreo ora jumate deci pana pe la 21:00

 

Astazi 3 iulie in Biker's Matei Voievod, colectarea banilor pentru sigla.

Cine nu poate ajunge sambata este rugat sa vina azi in Biker's Matei Voievod ora 19:30

 

Ne vedem acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma ca or sta altii pana mai tarziu. ieri am plecat dupa 22:00 cred :crack:) vorbeam ca ar trebui sa ne inchiriem o camera si saci de dormit acolo la ursu, ca tot suntem in fiecare zi pe acolo... sa nu mai cheltuim benzina :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma ca or sta altii pana mai tarziu. ieri am plecat dupa 22:00 cred ;)) vorbeam ca ar trebui sa ne inchiriem o camera si saci de dormit acolo la ursu, ca tot suntem in fiecare zi pe acolo... sa nu mai cheltuim benzina :blbl:

:blbl: si nu stii sa saluti omu si sa te prezinti :blbl: :bigstar: :crack: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot veni vorba de bere:

 

Se intilnesc reprezentantii fabricilor de bere Becks, Heineken, Carlsberg si Guiness. Fiecare comanda o bere. Cel de la Becks o bere Becks, cel de la Heineken o bere Heineken, cel de la Carlsberg o bere Carlsberg, iar cel de la Guiness, spre uimirea celorlalti, cere o Coca-Cola. Cei trei intreaba nedumeriti:

- Tu nu bei bere?

- Pai daca voi nu beti bere, atunci nu beau nici eu!

 

Apai noi cu berea FA.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi 3 iulie in Biker's Matei Voievod, colectarea banilor pentru sigla.

Cine nu poate ajunge sambata este rugat sa vina azi in Biker's Matei Voievod ora 19:30

 

 

Ne vedem acolo Man.

 

ASta daca nu imi vine motoru.... dar si daca... dar poate vine....

Ce naspa-i asteptarea!

 

 

Sa ai pregatita si tu o lista....

 

Daca tot veni vorba de bere:

 

Se intilnesc reprezentantii fabricilor de bere Becks, Heineken, Carlsberg si Guiness. Fiecare comanda o bere. Cel de la Becks o bere Becks, cel de la Heineken o bere Heineken, cel de la Carlsberg o bere Carlsberg, iar cel de la Guiness, spre uimirea celorlalti, cere o Coca-Cola. Cei trei intreaba nedumeriti:

- Tu nu bei bere?

- Pai daca voi nu beti bere, atunci nu beau nici eu!

 

Apai noi cu berea FA.......

 

 

Si stii cum s-a nascut Heineken?

Dupa ce a baut calu' unui olandez o bere belgiana intr-un scurt periplu "peste granita"....

 

Pai cred ca stau vreo ora jumate deci pana pe la 21:00

 

Astazi 3 iulie in Biker's Matei Voievod, colectarea banilor pentru sigla.

Cine nu poate ajunge sambata este rugat sa vina azi in Biker's Matei Voievod ora 19:30

 

 

Man,

 

Vine motoru nou! :bigstar: :crack: Ma duc sa-l iau pe la 19-19.30 si vin direct in Bikers. Te rog sa ma astepti!

Editat de traffic_man_fm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=234785

 

A fost un foc de artificii superb. Nu vezi de revelion ce am vazut azi eu cry adda wader si loganu. Maine mergem iar! Asa ca ne strangem in bikers, si plecam la 21:30 spre parcu copiilor! Spectacolul azi a durat 1 ora de la 22:00 la 23:00. Ne-am intins pe iarba si ne uitam la artificii...

 

Ne vedem maine in bikers cine vrea sa vina... merita!

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) si nu stii sa saluti omu si sa te prezinti ;) :bigstar: :crack: :laugh:

 

bey ravenitzo! da mai am loc soro?... ca toti se strang pe langa tine ca ciorchinele! Cu pupaturi, cu luat in bratze, n-am vazut plecaciuni da si d-alea cred ca sunt :blbl: Azi am vrut sa-ti ascundem casca sa te vedem cum rezisti la stres ;) dar am zis ca mai intai sa intreb lumea daca suferi de inima :blbl:

 

Oricum te asteptam sa mergi cu noi sambetele... Ne-ai luat-o inainte cu Veliko am vazut pozele... super. Draku trage de noi sa facem un drum acolo cam de mult, si l-am ignorat, se pare ca noi am pierdut ;)

 

PS: azi cand ai plecat din bikers, era sa ma atingi... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey ravenitzo! da mai am loc soro?... ca toti se strang pe langa tine ca ciorchinele! Cu pupaturi, cu luat in bratze, n-am vazut plecaciuni da si d-alea cred ca sunt :blbl: Azi am vrut sa-ti ascundem casca sa te vedem cum rezisti la stres ;) dar am zis ca mai intai sa intreb lumea daca suferi de inima :blbl:

 

Oricum te asteptam sa mergi cu noi sambetele... Ne-ai luat-o inainte cu Veliko am vazut pozele... super. Draku trage de noi sa facem un drum acolo cam de mult, si l-am ignorat, se pare ca noi am pierdut :blbl:

 

PS: azi cand ai plecat din bikers, era sa ma atingi... :crack:

:bigstar: offf...si cand o sa aflu cine esti...adica fizic... Pregateste-te daca iti vad motorul, o sa ma asez pe el...odata si odata tot tre sa pleci acasa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: offf...si cand o sa aflu cine esti...adica fizic... Pregateste-te daca iti vad motorul, o sa ma asez pe el...odata si odata tot tre sa pleci acasa :crack:

 

:laugh: sa nu-l confunzi cu a lu Draku ca te-a luat... :blbl: ca avem motoarele aproape identice :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: sa nu-l confunzi cu a lu Draku ca te-a luat... :laugh: ca avem motoarele aproape identice :blbl:

:blbl: ai ai ai... ce te costa sa nu mai faci asta si sa te prezinti? si-apoi daca te atingi de casca mea... pregateste-te pt ce e mai rau :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...