Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

din buric....."ca despre rock ba fratili meu, io nu 'teleg nimic"

again :crack: wtf?

 

Ce sa faci, asta este! Daca nu ai crescut cu astfel de muzica este cam greu sa o intelegi acum. ;)

Mda...tru!

 

Da` tu de ce nu vii cu noi la intrunirile din Academie? :laugh:

 

Si nu esti offtopic. Imi place sa cred ca suntem un grup unde ne plimbam, glumim si ne simtim bine, fara reguli si shefi, (in afara de regulile bunului simtz care trebuie sa existe) Drept care aici nu are dreptul nimeni sa interzica un post sau altul. Si nu trebuie sa ne ingrijoram ca nu se vad intrunirile, pentru ca Lope cand e in criza de idei :blbl: asta face... posteaza data ora si locul intrunirii, mare si enervant de roshu, asa ca sa vada toata lumea. (chiar... n-a mai postat de cateva pagini... doarme-n post.. n-ai cu cine dom`le!)

 

Asa ca te asteptam la drumetiile noastre, in bikers sa dam casca-n casca intr-un sfarshit apoteotic al invizibilitatii mele :blbl:, si aici pe topicul asta, oricand vrei sa postezi ce iti da prin cap.

 

PS: Nu conteaza ca nu ai chopper/cruiser sau mai stiu eu ce, nu suntem exclusivisti, mereu avem cu noi si vitezane (chiar si un transalp a fost data trecuta) Si dupa cum spunea OldLarry (fie-i concediul ushor ca-l luam noi in unghii cand se intoarce...) "Spiritul chopper conteaza!" Tu cum esti pasionata de drumetii, te incadrezi la fix in grupul nostru care sambata de sambata a iesit din Bucuresti spre diverse locatii.

 

Si gata, cum zice mai sus... gata cu lingusheala! Deci baietzi! Cand si cum facem sa-i furam casca? Macar pentru 5 minute sa vedem ce fatza face! ;)

Pana mai ieri nu am intrat niciodata pe acest topic. Defapt mint, am intrat o singura data cand cineva a pomenit de mine legat de o plimbare. Nu stiam cand si unde va intalniti, dar de acum in colo am sa tin cont.

Am incercat numai sa nu postez offtopic, pentru ca mi s-a atras atentia mai demult pe topicul de Crangasi ca ce caut sa postez acolo daca nu stau in zona (postasem un link cu trimitere la un plan de plimbare in Bulgaria si cautam doritori). Asa ca de atunci evit sa postez acolo unde poate nu imi e locul.

Cand am sa am posibilitatea chiar am sa vin la o plimbarica cu voi, intr-unul din weekenduri.

Hmm, cat priveste casca mea... dau o bere cui reuseste sa mi-o ia (pt 5 min numa!) :bigstar: :blbl:

post-7727-1215163567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da` tu de ce nu vii cu noi la intrunirile din Academie? :kiss:

 

 

Asa ca te asteptam la drumetiile noastre, in bikers sa dam casca-n casca intr-un sfarshit apoteotic al invizibilitatii mele :D, si aici pe topicul asta, oricand vrei sa postezi ce iti da prin cap.

 

PS: Nu conteaza ca nu ai chopper/cruiser sau mai stiu eu ce, nu suntem exclusivisti, ............."Spiritul chopper conteaza!" Tu cum esti pasionata de drumetii, te incadrezi la fix in grupul nostru care sambata de sambata a iesit din Bucuresti spre diverse locatii.

 

Si gata, cum zice mai sus... gata cu lingusheala! Deci baietzi! Cand si cum facem sa-i furam casca? Macar pentru 5 minute sa vedem ce fatza face! :lol:

 

Guralivule cred ca o sa-ti strice pifometrul Kawalore, sau iti sparge mufarina cand se intoarce.....

 

Sambata 05 iulie, ora 10:00 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns treptat la metale ( la inceput ascultam Pet Shop Boys, Elvis chiar si Donna Summer :kiss: apoi am dat de Europe, Scorpions...incet incet m-au cucerit cei din Metallica si AC/DC), WASP, Manowar, Blind Guardian...

 

@traffic_man_fm: Fain motorul si multumim de cinste! Sa-l conduci sanatos si fara nici cel mai mic incident. Sa faceti echipa buna impreuna.

Editat de Oldmaxbucuresti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns treptat la metale ( la inceput ascultam Pet Shop Boys, Elvis chiar si Donna Summer :kiss: apoi am dat de Europe, Scorpions...incet incet m-au cucerit cei din Metallica si AC/DC), WASP, Manowar, Blind Guardian...

eu cu casetele lui tata cu Nirvana...apoi metallica, system of a down, si am trecut la altele mai grele...Cradle, Apocalyptica, Altar. etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu casetele lui tata cu Nirvana...apoi metallica, system of a down, si am trecut la altele mai grele...Cradle, Apocalyptica, Altar. etc

 

 

Altar ii ascultam pe vinil cand au aparut cu primul lor album.

Faina trupa!!!

Ce mindru eram ca avem o formatie "grea" romaneasca pe vremea aia.

 

@turbogixxer: DA

Editat de Oldmaxbucuresti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu casetele lui tata cu Nirvana...apoi metallica, system of a down, si am trecut la altele mai grele...Cradle, Apocalyptica, Altar. etc

:kiss: ...Hmmm...Adica,nu tu Gica Petrescu? :D :lol:

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altar ii ascultam pe vinil cand au aparut cu primul lor album.

Faina trupa!!!

Ce mindru eram ca avem o formatie "grea" romaneasca pe vremea aia.

 

@turbogixxer: DA

hehe...vreo 2 ani am umblat cu tot ce inseamna industria muzicala rock romania...organizat concerte etc... iar Altar... ii cunosc pe baietii de acum, is f de treaba.

 

:kiss: ...Hmmm...Adica,nu tu Gica petrescu? :D :lol:

asta ascultam cand aveam 7-8 ani, la radio inainte sa adorm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns treptat la metale ( la inceput ascultam Pet Shop Boys, Elvis chiar si Donna Summer :D apoi am dat de Europe, Scorpions...incet incet m-au cucerit cei din Metallica si AC/DC), WASP, Manowar, Blind Guardian...

 

Eu am inceput cu coloana sonora din Pacala si m-am oprit la Moromete :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai tin minte ca pe vremea lui George Mihaita (rev. Salut) mai era o expresie :

O viata de rocker nu valoreaza nimic, dar nimic nu valoreaza cat o viata de rocker! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca nu esti departe de fenomenul troper, negura bunget, odyssey sau tiarra. de altar nu mai zic nimic...ca e a aparut in ultimii 2 ani e pur comercial. si app de cradle....pe cuvant ca nu pot asculta ragetele 'muzicii ' lor.

 

asta inseamna ca plecam in gasca la concerte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam da. Abia astept 4 august sa merg la Iron Maiden, la metallica inca nu mi-a venit invitatia asa ca stau cuminte fara joc de glezne.

IN Sibiu 12-13 iulie stiu ca vor fi ceva trupe : DORO, HELLOWEEN, KREATOR, TESTAMENT...

 

@handos: care satanisti? ce pisicile rastignite se pun la socotoiala?

Editat de Oldmaxbucuresti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca nu esti departe de fenomenul troper, negura bunget, odyssey sau tiarra. de altar nu mai zic nimic...ca e a aparut in ultimii 2 ani e pur comercial. si app de cradle....pe cuvant ca nu pot asculta ragetele 'muzicii ' lor.

 

asta inseamna ca plecam in gasca la concerte ?

Acum 4 ani aproape Cradle nu erau asa comerciali, si-apoi in adolescenta comercial sau nu, nu prea conteaza....Si da Negura nu mai pot spune nimic, is de nota 10, trooper la fel.

 

Pai eu vreau sa ajung aici: /index.php?showtopic=234802

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate cat ma pot sa ma zgarii pe ochi ca nu mi-am luat bilete la METALLICA :kiss: ...

 

 

Nu promit nimic, o sa mai pun ceva intrebari si daca reusesc ceva te anunt.

Dar inca odata, nu este o promisiune pt ca nu tine de mine (din pacate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la salam , guta astia....nu la satanisti

Ba da , eu acum vreau sa ma tunez. O sa imi pun dinti de aur sa ma plimbe aia la morga cu magnetul si imi las o unghie mare ca sa pot sa pun sare mai bine si sa ma scobesc in diverse orificii :kiss:

 

Eu si handos suntem fani inraiti a lu Sorin Necunoscutu si Stefan de la Barbulesti, cd-urile lui Guta si L'enfant merveilleux sunt la loc de cinste in torpedoul de la conserva , acoperit gingas cu un macrameu..... doar ne dam roackeri ca sa ne bagam in seama si noi :D

 

Sambata 05 iulie, ora 10:00 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ani aproape Cradle nu erau asa comerciali, si-apoi in adolescenta comercial sau nu, nu prea conteaza....Si da Negura nu mai pot spune nimic, is de nota 10, trooper la fel.

 

Pai eu vreau sa ajung aici: /index.php?showtopic=234802

 

 

subscriu si eu...asta daca nu's plecata din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca s-au mai facut 2 perechi, draku cu mine carcotashi cu coarne, handos cu lope manelisti tunatzi :kiss: oldmax cu ravenitza satanistii inraitzi! sorry adda, tu ramai bebelusha cu norma plina, chiar daca te mai ajut si eu zanul cu juma` de norma :D

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu promit nimic, o sa mai pun ceva intrebari si daca reusesc ceva te anunt.

Dar inca odata, nu este o promisiune pt ca nu tine de mine (din pacate).

 

Ms...ms :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...