Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Printre atatea "rele" au fost si cateva lucruri "bune": am permisul suspendat (am depasit linia continua chiar sub nasul unui politist :laugh: ) si ma dor toate oasele. Dar intr-un fel m-am luminat: excursia a fost frumoasa, muntele e tot acolo si ne asteapta pe toti. Pe langa frumusetile vazute pe drum, cearta de aici pare ceva atat de mic. E timpul sa punem punct si sa ne ocupam doar de ceea ce ne bucura si ne uneste. II rog pe toti sa ma scuze si promit ca nu voi mai scrie niciun rand despre subiectul Chopper Academy. PS cea mai tare faza a fost cu magarul ala din mijlocul drumului care se uita furios la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Printre atatea "rele" au fost si cateva lucruri "bune": am permisul suspendat (am depasit linia continua chiar sub nasul unui politist :laugh: ) si ma dor toate oasele. Dar intr-un fel m-am luminat: excursia a fost frumoasa, muntele e tot acolo si ne asteapta pe toti. Pe langa frumusetile vazute pe drum, cearta de aici pare ceva atat de mic. E timpul sa punem punct si sa ne ocupam doar de ceea ce ne bucura si ne uneste. II rog pe toti sa ma scuze si promit ca nu voi mai scrie niciun rand despre subiectul Chopper Academy. PS cea mai tare faza a fost cu magarul ala din mijlocul drumului care se uita furios la noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS cea mai tare faza a fost cu magarul ala din mijlocul drumului care se uita furios la noi :laugh:

 

 

Mai naspa daca se uita frumos la voi, asa ca la niste semeni de-ai lui.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve Maxe! :laugh: long time not see! M-am uitat pe la Ursu dupa tine dar se pare ca nu ne-am mai potrivit vizitele. M-am intalnit in schimb cu Catalin in Ursu acum o saptamana si ceva. Am golit fiecare cate o sticla si am plecat sa nu ne bata acasa vrajitoarele ca am intarziat prea mult :laugh:

 

Pai daca ti-e dor de munte de ce nu ai venit cu noi?... Am facut ieri 400 si ceva de km: Bucuresti-Predeal-Rasnov-Zarnesti-PlaiulFoii-Bran-Campulung-Pitesti-Bucuresti. Si zic eu ca nu am ajuns prea tarziu acasa daca e sa ne gandim la ce traseu am facut (21:30) Intre Zarnesti si PlaiuFoii e o bucata de drum de 10km de "ulitza" gen drum "bun" forestier. dar nu imposibil de mers pe el... acolo am pierdut mai bine de o ora dus-intors mergand cu 20-30km/h

 

La PlaiuFoii, ce sa zic, e super. e fix intre muntzi, cu Piatra Craiului dominand de acolo de sus toata valea. Vremea superba, o ciorba BUNA servita in paine, niste costitze cu cartofi la cuptor si papanasi, plamanii ne-au explodat de atata oxigen si ochii de atata frumusetze (incepusem sa ducem doru` Bucurestiului :))... cam astea au fost doar cateva din chestiile rele ce ni s-au intamplat.

 

O sa pun si ceva poze pe net.

 

PS: si muntele a intrebat de OldMax!...

WOW super KAWA. Abia astept sa vad pozele. Am mai trecut pe la Ursu in cateva seri chiar cu Catalin. Cum se spune nu a fost sa fie dar pamantul este rotund ne gasim noi pina la urma. Iar daca si muntele a intrebat de mine (se poate spune ca m-am ajuns;) ) apoi este musai sa merg eu la el nu muntele la mine :D.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimata audienta,

 

Sper ca si lope sa dea dovada de aceeasi barbatie, din spatele monitorului sau.

 

Barbatie presupune vorbitul fata in fata, nu cred ca este cazul ca tocmai tu sa imi vorbesti de barbatie. Dar probabil o sa ne mai intalnim si o sa ai ocazia sa ma jignesti intr-un mod direct, iar mesajul era pentru tine si pentru oricine mai jigneste si insulta C.A. , pe mine sau vreun alt membru. Imi pare rau, dar daca nici eu nu am fost omul cu care sa vorbesti...

Concluzia este cea pe care ti-am scris-o si in mesaj, chiar m-am saturat sa ma jigneasca oricine, sa jigneasca grupul, sa jigneasca membri. Va invit sa jigniti si alte cluburi, sa comentati regulamentele lor, membri si dupa aia sa zambiti cand le intalniti oamenii cu patch-ul pe spate. Pana atunci , iar cu acest mesaj considerati ca am facut public, eu nu mai admit sa vorbiti de rau munca unor oameni si sa-i jigniti, 1 data daca se mai intampla sa fiu eu, sau vreun membru C.A. jignit o sa ma dezbrac de caracter si o sa imi iau respectul asa cum se pare ca pricepe romanul si nu cred ca va doriti asta! In chestia asta nu voi implica C.A. in nici un fel. Eu nu am jignit pe nimeni si nu m-a interesat viata nimanui. Daca o mai face cineva la modul asta cu mine sau cu C.A. o sa stam de vorba altfel si chestia asta v-o promit, nu ma joc si m-am saturat sa mai fiu jignit gratuit de niste oameni carora nu le-am zis niciodata nimic si i-am primit cu bratele deschise.

Asa ca, drumurile noastre s-au despartit si gata, cautati sa nu ne mai lezati cu nimic ca deja mergeti prea departe iar forumul asta scoate ce este mai urat din voi. Aveti impresia ca puteti vorbi orice aici si totul este un mic joc pe calculator caruia ii dai reset cand il inchizi. Nu, cand il inchizi si iesi pe strada, iti asumi ce scri aici, iar daca jignesti oamenii, tu sau alti mocofani de pe aici, iti asumi ce ai spus si traiesti cu greutatea vorbelor tale.

Inca o data sper ca nu dai alta conotatie vorbelor mele, tu sau alti mega-motociclisti de aici si daca vrei tu sau altii pe care ii mananca atat de tare, va invit sa ne intalnim poate vreti sa imi spuneti fata in fata ceva, m-am saturat de forum si de imaginea pe care o creati.

 

PS: Cu acest mesaj am incheiat subiectul C.A. de pe acest forum, C.A. are forum separat. Aici vorbim de choppere. Restul vi-l asumati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai naspa daca se uita frumos la voi, asa ca la niste semeni de-ai lui.

 

Stai sa vezi ca l-am prins in poze :) Cand am trecut pe langa el, era intre motocicleta noastra si o mashina. Sa vezi ce s-a speriat cand a dat sa fuga de motocicleta si a vazut ca nu are unde ca dincolo e mashina :laugh: Dar se pare ca nu a fost de ajuns sperietura, pentru ca tot nu s-a dat din drum, acolo ii place sa stea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vezi ca l-am prins in poze :laugh: Cand am trecut pe langa el, era intre motocicleta noastra si o mashina. Sa vezi ce s-a speriat cand a dat sa fuga de motocicleta si a vazut ca nu are unde ca dincolo e mashina :) Dar se pare ca nu a fost de ajuns sperietura, pentru ca tot nu s-a dat din drum, acolo ii place sa stea :D

 

Am vazut si magarul, cred ca era in poza 101 ..... sau 110 nu mai tin minte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Lope: Eu mi-am spus aici propriile pareri, daca ele nu convin cuiva inseamna ca sunt neaparat jigniri? Spui ca te-am jignit pe tine si CA dar nu spui cu ce. Dar am promis sa nu mai vorbesc nimic pe forumul public despre acest subiect. Iti voi raspunde pe privat si ai sa vezi ca m-ai judecat gresit. Cat despre sigla ma voi intalni cu laryy sa i-o dau cat mai curand.

 

Revenind la chestia cu magarul cred ca cel mai tare s-a speriat cry, l-a ocolit cat mai pe stanga de era sa iasa de pe asfalt !!!!!! Hai ca ma bag si eu la poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tari pozele! Imi pare rau ca n-am ajuns la plimbarea asta, dar am tras cu porcu' pana la 10 si ceva dupa petrecerea de la Apasu'.

Oricum, am scos parleala duminica. Am facut un mix de choppere si enduroaice si am navalit peste bulgari. Pot spune cu mandrie ca nu am cedat pe off-road. Am bagat mobrele pe niste coclauri absolut superbe.

Uite si ceva poze: http://picasaweb.google.com/dragnearaluca/Ruse021108#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tari pozele! Imi pare rau ca n-am ajuns la plimbarea asta, dar am tras cu porcu' pana la 10 si ceva dupa petrecerea de la Apasu'.

Oricum, am scos parleala duminica. Am facut un mix de choppere si enduroaice si am navalit peste bulgari. Pot spune cu mandrie ca nu am cedat pe off-road. Am bagat mobrele pe niste coclauri absolut superbe.

Uite si ceva poze: http://picasaweb.google.com/dragnearaluca/Ruse021108#

 

 

Bai ce excursie misto ati facut si voi; mi-a zis ieri larry ca ati plecat in bulgaria; va rog sa puneti aici o harta, ceva, cu traseul pentru ca vor dori si altii sa il faca; eu mai mult ca sigur. Multzam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am de harta! :lol:

Stiu ca trebuia sa ajungem intr-un sat care se cheama Ivanovo sau ceva de genul asta. N-am ajuns la destinatie. Am luat-o pe sub un pod mare la iesirea din Ruse si de acolo am mers pe valea unui rau printr-un soi de canion.

Cica locul se cheama Rusenski Lom si asta ar fi un link http://lomea.org/indexEN.html

Am si o poza din satelit pe care Steed (Emil) a trasat drumul parcurs, dar nu reusesc s-o incarc aici.

Intrati pe http://chopperacademy.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=1&t=152 sa vedeti poza.

 

 

Si in alta ordine de idei.......pe unde se organizeaza plimbari weekend-ul asta?

E cam liniste pe forum :disappointed:

Editat de grek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawalin, daca se organizeaza ceva si mai vreti sa ma luati posteaza p'acilea ce si cum ca e pacat de vremea asta superba. Prietena mea ar vrea sa vina si ea.

 

M-am uitat la vreme si zice ca "showers" vineri si sambata si cica vor fi in jur de 12 grade :disappointed:... (sursa: yahoo) Ne mai uitam si maine si ne decidem. O sa postez si aici daca si pe unde mergem daca e vremea cat de cat buna.

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrrrrrrrrrrrrrrr eu unul stau acasa maine :rolleyes:

 

 

:nono: daca nu mergeam nicaieri saptamana trecuta, sa vezi cum zbarniam pe undeva maine :lool: Intr-adevar e frig pentru drumuri lungi. Si eu stau tot la plapumioara.

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: daca nu mergeam nicaieri saptamana trecuta, sa vezi cum zbarniam pe undeva maine :nono: Intr-adevar e frig pentru drumuri lungi. Si eu stau tot la plapumioara.

Ahaaaa deci la plapumioara si cu mana la blanita :lool: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine si am tras o plimbare pana la valenii de munte. si a fost valeu. sezonul s-a sfarsit.....

Cred ca tu erai, :rolleyes: Sambata pe la pranz(ora 14 cam asa)eram la o cafeluta la cabina vis-a-vis de Metro Ploiesti cand vad un EN 500 ,numar de Buc,cu putin bagaj pe locul pasagerului sau portbagaj cum isi lua demaraj incolo spre Valea Prahovei si ma gandesc"unde s-o duce confratele meu ?? :lool: ca incolo era un frig :nono: .....,mai devreme pe serpentinele de la Posada unul cu un CBR-F se ducea spre BV,mergea incet il depaseau masinile cred ca era paralizat de frig !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...