Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

imi pare rau de ce aud. :D sper sa fi oki :kiss:

 

mersi pt poze adda; au iesit fain

 

 

cu multa placere. acum cat mai sunt pasager tre sa profitati :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lume,

Am fost sambata la pitesti la o nunta... (asta fiind motivul lipsei de la drumetia Lehliu-Calarasi).

 

Este un loc in Trivale super ok pentru o destinatie de sambata.

Se numeste Cornul Vanatorului (www.cornulvanatorului.ro). Este in padure, loc de parcat gramada, tereasa mare, se manaca bine si relativ ieftin (aici "gusturile" sunt impartite).

 

Este o propunere, studiati si decidem.

 

O zi si saptamana excelenta!

 

Da. E chiar fain la Cornu', iar daca pastrati drumul ajungeti la Babana (unde a fost intrunirea Road Riders anul trecut si unde cred ca se va tine si anul acesta). Recomand cu placere!

Un "localnic" :kiss: .

 

Toate bune!

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. E chiar fain la Cornu', iar daca pastrati drumul ajungeti la Babana (unde a fost intrunirea Road Riders anul trecut si unde cred ca se va tine si anul acesta). Recomand cu placere!

Un "localnic" :lol: .

 

Toate bune!

Radu.

 

Tovarasu' Nastase cumva? :kiss: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auci! Imi pare f rau sa aud asta. Si eu am fost saptamina trecuta la Medlife pt niste radiografii la glezna dar am scapat usor.

Multa sanatate si sa auzim vesti bune dupa ce vii de la spital.

 

 

cum naiba ai cazut? :lol: ti-am dat add la YM. poate-mi zici ce si cum ai patzit-o. cu moralul o rezolvam noi cumva :D , vezi de genunchi... ca nu ne place sa te vedem :P

Multumesc de gand tuturor :kiss:

Acum am venit de la spital, merci Turbogixxerul (ce m-as face fara tine :laugh:). Nu am nimic, e ok. Oasele sunt in regula, rotula e ok, am doar un hematom sub rotula destul de mare si niste vanatai cat casa...Gheata, ceva pastile si fara efort. Ideea e ca ma doare genunchiul destul de tare...Dar asta e...Motorul e ok...doar oglinda dreapta sparta si ghidonul putin mutat din prindere. dar se fac.

Am plecat aseara cu niste treaba in oras si la mine pe strada au facut astia santuri pentru a baga tevile de la gaze pe sub pamant, si au acoperit momentan numai cu pamant si nisip.Un astfel de sant era fix in capatul strazii unde trebuia sa ma opresc si sa fac stanga, dar nu inainte sa ma asigur...Si-apoi am franat, am simtit ca imi fuge spatele, am redresat-o si m-am gandit: ori pun frana si poate reusesc sa o tin, ori ma duc in intersectie si ma ia o masina in plin. Am pus frana, pe jos numai nisip si aia a fost...m-am trantit pe dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Muulta gheata tanti...Si fara motoreta o vreme :kiss: :laugh:

 

 

 

LE: Neatzza lume :P Care ziceai ca vrei speed pt ca atrage toate femeile :D ? Nici chopperu' nu e de neglijat...Ap,Ravenitza a gresit motoru dupa care baleam eu si nu numai(c 1800 nu c 800 :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Muulta gheata tanti...Si fara motoreta o vreme :lol: :laugh:

 

 

 

LE: Neatzza lume :laugh: Care ziceai ca vrei speed pt ca atrage toate femeile :laugh: ? Nici chopperu' nu e de neglijat...Ap,Ravenitza a gresit motoru dupa care baleam eu si nu numai(c 1800 nu c 800 :P )

Mda...Deja mi-a inghetat si sangele in mine! :kiss:

Apoi m-ati inebunit si zapacit de cap...nu mai stiam C800, C1800...oricum amandoua sunt frumoase! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de gand tuturor :kiss:

Acum am venit de la spital, merci Turbogixxerul (ce m-as face fara tine :D ). Nu am nimic, e ok. Oasele sunt in regula, rotula e ok, am doar un hematom sub rotula destul de mare si niste vanatai cat casa...Gheata, ceva pastile si fara efort. Ideea e ca ma doare genunchiul destul de tare...Dar asta e...Motorul e ok...doar oglinda dreapta sparta si ghidonul putin mutat din prindere. dar se fac.

Am plecat aseara cu niste treaba in oras si la mine pe strada au facut astia santuri pentru a baga tevile de la gaze pe sub pamant, si au acoperit momentan numai cu pamant si nisip.Un astfel de sant era fix in capatul strazii unde trebuia sa ma opresc si sa fac stanga, dar nu inainte sa ma asigur...Si-apoi am franat, am simtit ca imi fuge spatele, am redresat-o si m-am gandit: ori pun frana si poate reusesc sa o tin, ori ma duc in intersectie si ma ia o masina in plin. Am pus frana, pe jos numai nisip si aia a fost...m-am trantit pe dreapta.

 

Zdrentele draq'/

las' k te faci tu bine si urci din nou calare!

Bafta multa si rabdare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, dar ma enerveaza faza...Am mers eu si cu piciorul in fasa elastica si schimbam cu calcaiul, ideea e ca m-am speriat pentru ca eu acum 3 luni eram la un pas de operatie la genunchi...si fix asta nu imi trebuia acum.

Faza amuzanta cat de cat...motorul mi-a picat pe piciorul drept, si nu prea reuseam sa il scot de sub moto, pe strada nu prea era nimeni. In final dupa colt a aparut un tip...cam...beat...cam foarte beat, care dupa ce i-am facut semn m-a ajutat sa ridic motorul, numa ca i-a luat ceva timp sa ajunga la mine pe 3 carari. :kiss:

Nu pot decat sa ma bat pe mine ca nu aveam genunchierele (ceea ce m-a facut sa ma invat minte) si sa ii injur pe cei de la primarie cu lucrarile m*** Ca in romania, nicaieri...

 

post-7727-1215422255_thumb.jpg purtati echipament!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, dar ma enerveaza faza...Am mers eu si cu piciorul in fasa elastica si schimbam cu calcaiul, ideea e ca m-am speriat pentru ca eu acum 3 luni eram la un pas de operatie la genunchi...si fix asta nu imi trebuia acum.

Faza amuzanta cat de cat...motorul mi-a picat pe piciorul drept, si nu prea reuseam sa il scot de sub moto, pe strada nu prea era nimeni. In final dupa colt a aparut un tip...cam...beat...cam foarte beat, care dupa ce i-am facut semn m-a ajutat sa ridic motorul, numa ca i-a luat ceva timp sa ajunga la mine pe 3 carari. :D

 

Si eu am patit o chestie tot de genul asta. Tot cu piciorul drept am ramas prins sub motor....dar nu am avut norocul tau...masinile treceau pe linga mine dar nu a oprit nimeni sa ma ajute. Piciorul stang sa traiasca si bocancii inalti si stransi pe glezna.

Ai grija cu bandajul elastic, sa nu il tii foarte strans si sa nu faci abuz de el, la spital doctorul mi-a recomandat sa nu il tin foarte mult pt ca poate opri buna circulatie si irigatie in zona. Ce sa fac... sunt si eu pe aici cu sfaturi. :kiss:

Oricum ai grija de tine si sa te faci bine curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit o chestie tot de genul asta. Tot cu piciorul drept am ramas prins sub motor....dar nu am avut norocul tau...masinile treceau pe linga mine dar nu a oprit nimeni sa ma ajute. Piciorul stang sa traiasca si bocancii inalti si stransi pe glezna.

Ai grija cu bandajul elastic, sa nu il tii foarte strans si sa nu faci abuz de el, la spital doctorul mi-a recomandat sa nu il tin foarte mult pt ca poate opri buna circulatie si irigatie in zona. Ce sa fac... sunt si eu pe aici cu sfaturi. :kiss:

Oricum ai grija de tine si sa te faci bine curand!

Pai nu port fasa elastica, decat genunchiere medicinale cu gheata.

Ms de sfat oricum...

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti, 8 iulie, ora 19 intalnire in Biker's Matei V. Sedinta de partid! :P :kiss:

Va rog sa veniti in numar cat mai mare. :D

Promit sa nu va retin mult :lol: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti, 8 iulie, ora 19 intalnire in Biker's Matei V. Sedinta de partid! :P :kiss:

Va rog sa veniti in numar cat mai mare. :D

Promit sa nu va retin mult :lol: :laugh:

 

 

Ai patit ceva?

Da si tu un PM te rog!

THX!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti, 8 iulie, ora 19 intalnire in Biker's Matei V. Sedinta de partid! :P :kiss:

Va rog sa veniti in numar cat mai mare. :D

Promit sa nu va retin mult :lol: :laugh:

 

Mai, a-si veni cu placere, dar alege si tu o alta zi ca marti e concert in Romexpo si pe la ora aia merg acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punem pariu ca vrea sa isi ia motor??? si vrea sfaturi

 

nu e vb de motor...e ceva mult mai complex....vino si vei afla :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am cum "obscuro"pt ca unii dintre noi au program la munca de plantatie... imi expliciti tu pe mess am incredere in tine

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, a-si veni cu placere, dar alege si tu o alta zi ca marti e concert in Romexpo si pe la ora aia merg acolo.

bun...in cazul in care se strange un procent de 40% cu oameni care nu pot participa voi muta intalnirea. adik daca din 25 de pers nu vin 4 nu are rost sa o reprogramez.

 

Marti, 8 iulie, ora 19 intalnire in Biker's Matei V. Sedinta de partid! :D :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca vrei sa ma cinstesti.....tine si tu baniii pt duminicaaa macar pt sucu meu :kiss:

 

eu vorbeam serios. daca esti curios mai bine vi. daca nu te avantajeaza ora 19 poti venii mai tarziu si te punem la curent cu ce s-a discutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun...in cazul in care se strange un procent de 40% cu oameni care nu pot participa voi muta intalnirea. adik daca din 25 de pers nu vin 4 nu are rost sa o reprogramez.

 

Marti, 8 iulie, ora 19 intalnire in Biker's Matei V. Sedinta de partid! :lol: :kiss:

 

auzi, tu ai baut apa dupa Lope ?

macar schimba culoarea textului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun...in cazul in care se strange un procent de 40% cu oameni care nu pot participa voi muta intalnirea. adik daca din 25 de pers nu vin 4 nu are rost sa o reprogramez.

 

Marti, 8 iulie, ora 19 intalnire in Biker's Matei V. Sedinta de partid! :laugh: :kiss:

 

 

 

Sigur, Adda...pai se poate??? :laugh: :lol: Venim, cum nu...Nu stim de ce, da' avem incredere :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi, tu ai baut apa dupa Lope ?

macar schimba culoarea textului :P

 

:kiss: :D :laugh:

 

apropo.... mergem sa bem o bere ca intre prieteni si sa discutam. asa ca nu ma linsati :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...