Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

cred ca sunt cativa care ar putea face acel model si pe un rezervor de virago si pe alte rezervoare :P

aici tu alegi care crezi ca ar putea sa il faca

si ..

dar daca vrei sa intrebi pe cineva anume il suni sau ii trimiti un mail si iti v-a spune si pretul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca sunt cativa care ar putea face acel model si pe un rezervor de virago si pe alte rezervoare :P

aici tu alegi care crezi ca ar putea sa il faca

si ..

dar daca vrei sa intrebi pe cineva anume il suni sau ii trimiti un mail si iti v-a spune si pretul

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain fain

vreau sa il vad montat .

maine imi soste si mie micronu si contunui la lucrare :D

 

Wow, ti-ai luat Micron? Sint tare curios daca se simte diferenta intre un HP si Micron!

 

mammoth masca fata

 

rezervorul

 

Super tema lui Moogoo! Si foarte fain realizat. Imi place!

 

 

 

Editat de Robyoung
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ti-ai luat Micron? Sint tare curios daca se simte diferenta intre un HP si Micron!

 

nu mi-am luat .

maine primesc unu pt proba sa vedem ce face

pana acum am facut cu HP si asta e doar o poza din intreg

post-9047-0-98904900-1331156395_thumb.jpg

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve tuturor! Am o intrebare la voi, poate imi dati o idee. Ma intereseaza sa-mi vopsesc Neagra cu pete. O sa fie un gri murdar si vreau s-o fac patata ca de ploaie. Cam cum se face acuarela stropita cu apa dupa ce s-a uscat cca 80%... sper ca intelegeti ce vreau sa zic. Ideea e sa fie cat mai simpla faza cu patatul. Nu am bani de tot felul de avioane. Petele pot fi mai inchise, sau mai deshise la culoare/nuanta decat fondul. Nu conteaza, ideea e sa se faca simplu si fara batai de cap. Astept idei, pareri si sfaturi si va multumesc anticipat,

Cu respect, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idee: bagi vopsea gri inchis pe un burete, tamponezi la misto, o lasi sa se scurga peste negru... aleator... o sa iasa o textura jegoasa de mai mare dragu' Nu-ti trebuie artist pentru asta, e la categoria "do it yourself" - trebuie totusi un pic de bun simtz sa faci o chestie nasoala sa para frumoasa, sau gandita special in asa fel incat sa fie evident ca e "lucrata cu un scop estetic" si nu un accident. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici o idee..banuiesc ca asta vrei...stropi

 

No, multam fain. Cam asta era ideea de baza. Am banuit ca implica si apa, dar nu stiam exact cum se face cu alte vopseluri decat acuarela. Mai ramane sa-i arat filmuletul si la "zugravul de serviciu", sa dezbatem temeinic problema, s-o intoarcem pe toate fetele si sa vedem cum se comporta tehnica asta si pe suprafete curbe... Daca e buna o punem in aplicare si Neagra mea o sa fie sura si cu pete :bounce:

Multam fain inca o data, Nick.:cheers::cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...