Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ZOLI la citi bani a ajuns lucrarea de pe aripa asta ultima ce ai pusa facuta cu flacari?

 

salut si spor la lucru in continuare,ca vad ca lucrezii nu gluma :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,aripa de mai sus costa in jur de3.500.000 de lei,inclusiv lacuit,lustruit

 

ASta nu-i aripa,vine la ghidon un fel de carena la Yamaha.Da ,pare putin ca o aripa de spate

a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alexart,asi dori sa vad cum stai cu BMW-ul,eu acum am inceput sa pictez un YAMAHA,inca nu stiu ce o sa iasa dar o sa vedem

Salut :moto: inca mai am de lucru la el dar nu am sa va pot arata nimic pina in luna Mai :) doar atunci vine proprietarul acasa din America si o s-ai faca inaugurarea, findca el plateste, si el o sa aiba satisfactia de a il scoate in public, ca sa vada si altii :cheers: ce lucrare are si pentru ce a platit :( pina atuncea mai am si alte comenzi, chind vor fi gata le voi pune aicea sa poata fi vazute :cheers: Spor la treaba tuturor si chat mai multe lucrari bune :laugh: http://www.alexart.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva lucrari de la Raven Tattoo Timisoara.Nu am facut foarte multe motoare sau masini noi ne ocupam in general de tatuaje la air brush suntem autodidacti :laugh:

!Asa ca asteptam comenzi :( 0723764658

 

post-8653-1139268512_thumb.jpg

post-8653-1139269364_thumb.jpgpost-8653-1139269303_thumb.jpg

post-8653-1139269390_thumb.jpgpost-8653-1139269441_thumb.jpg

post-8653-1139269235_thumb.jpgpost-8653-1139269410_thumb.jpg

 

Am vazut pe topicul asta niste chestii beton!Bravo baieti :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Multzam fain,Robby!

Exact asa ceva vreau pe motoru' meu! Numai ca pe fond gri mat...Pentru contrast, "true fire" o sa fie totusi pe negru,cu marginile de parca ar fi ars rezervorul,ceva gen degrade-u...Si ceva flacari si pe aripi,da'mici,nu prea e loc...How much :finger: ?Mai mult de 500 euroi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Multzam fain,Robby!

Exact asa ceva vreau pe motoru' meu! Numai ca pe fond gri mat...Pentru contrast, "true fire" o sa fie totusi pe negru,cu marginile de parca ar fi ars rezervorul,ceva gen degrade-u...Si ceva flacari si pe aripi,da'mici,nu prea e loc...How much :finger: ?Mai mult de 500 euroi?

Depinde man...Teoretic se poate face si la 100,e gata in 1 ora,dar atata si merita,daca m-a intelegi... :10: Si nu cred ca asta-ti doresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi.Koffa dar nu stiu daca reusesc sa-l comand.Cum am observat nici o firma straina nu colaboreaza prin online cu Romania,inteleg la comenzi,pot sa ai card VISA sau orice.Cred ca trebuie sa rog pe cineva, sau sa ma duc personal dupa materiale, cum am si facut pina acum.

Si mai vreau sa-l intreb,nu sti cumva poate gasi vopsele fluorescente in tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi.Koffa dar nu stiu daca reusesc sa-l comand.Cum am observat nici o firma straina nu colaboreaza prin online cu Romania,inteleg la comenzi,pot sa ai card VISA sau orice.Cred ca trebuie sa rog pe cineva, sau sa ma duc personal dupa materiale, cum am si facut pina acum.

Si mai vreau sa-l intreb,nu sti cumva poate gasi vopsele fluorescente in tara?

Poti comanda de pe net .Tzepele se dau pe mii de euro nu pe 30-40 euroi amarati .Vopsele fluo gasesti la http://www.createxcolors.com/airbrush2.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam,dar ajuta si mie ,cum pot sa comand de acolo?

zoli ,intra pe acest link http://www.bearair.com/departments.asp?dept=1098

 

dai click pe marca care vrei...si in pagina vei gasii produsele lor,dai click pe buy now si le poti cumpara direct

 

ca exemplu astea acepta on line payment

http://www.bearair.com/departments.asp?dept=1119

 

uite aici un exeplu si mai clar

http://www.bearair.com/products.asp?dept=1218

in partea dreapta se vede clar...day click pe buy now pe productul ce vrei sal cumperi

 

salut ce nu intelegi vorbim pe messenger si iti explic

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kerosen, ce aerograf folosesti? top-feed sau bottom-feed?

Si cine aduce pe la noi aerografe? Ca partea cu vopsele/compresor e usor de rezolvat.

Ce recomanzi?

 

maestre

te ajuma mandea", cu orice aerograf vrei

.si vopsele si compresoare profesionale(kituri complete)suna-ma si vb. ;)

 

La ploiesti...va astept pentru: aerografie,reparat carene,MODIFICAT DESIGN CARENE!.....preturi pt. toate buzunarele....multa bafta si asfalt uscat....va saluta Vlad... :10:

 

Despre calitate nu va mai zic nimic, va las sa va convingetzi singuri. ceva poze acum , altele pe masura ce mai lucrez. numai bine cosmin aka kerosen

 

Bine ca se zbate cineva sa mentina linia de plutire( robi adik) dupa cum vad.ca eu am fost luat in pleasna de cum am postat...multa bafta :finger:

 

alte poze

post-6623-1139574288_thumb.jpg

post-6623-1139574321_thumb.jpg

post-6623-1139574430_thumb.jpg

post-6623-1139574508_thumb.jpg

post-6623-1139574537_thumb.jpg

post-6623-1139574579_thumb.jpg

post-6623-1139574751_thumb.jpg

post-6623-1139574843_thumb.jpg

post-6623-1139575016_thumb.jpg

post-6623-1139575070_thumb.jpg

post-6623-1139575126_thumb.jpg

post-6623-1139575189_thumb.jpg

post-6623-1139575250_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste portrete facute in aerograf de mine in luna ianuarie , sunt pictate intrun PUB aici in Odorhei,numit RETRO PUB

post-7975-1139589682_thumb.jpg

post-7975-1139589700_thumb.jpg

post-7975-1139589719_thumb.jpg

post-7975-1139590991_thumb.jpg

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoli ... Clubul Bikers Brotherhood Mures iti ureaza un sincer "La multi ani" de ziua ta ! :finger:

Iti dorim putere de munca, creativitate, imaginatie si ne-am bucura sa te vedem si pe tine o data calare pe un motor "in flacari" ! :10:

La multi ani !!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...