Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

Imi dau si eu cu parerea, in calitatea de bagator de seama... ceea ce a zis moogoo mai sus, mi-a sarit si mie in ochi...

Ochii aia sunt prea naturali, ar fi trebuit sa fie la fel de stilizati ca si restul ansamblului... doar sa dea impresia ca ar fi acolo, ca te priveste ceva de sub gluga, fara ca tu sa vezi ce. :crack:

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu fac orce idei,cei trec la client prin cap :blbl: lui trebuie sa-i placa....... :ok: ca el plateste..... :ok: iar in viziunea ei, e exact ce si-a dorit .......am reusit sa-i implinesc un vis....... :P caci vise avem toti........ :crack: dar nu toti avem bucuria sa le si implinim.... :ok: ca ii plac cuiva ochi, ca nu... :D eu va multumesc pentru complimente :crack: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,sunt nou inscris in forum dar urmaresc demult discutiile

 

momentan pregatesc un kavasaki de 800 vulcan cu tematica clasica -indian

 

estimez sfarsitul prin luna aprilie dar am sa mai atasez imagini pe parcursul lucrarii

post-9376-1143120090_thumb.jpg

post-9376-1143120121_thumb.jpg

post-9376-1143120155_thumb.jpg

post-9376-1143120322_thumb.jpg

post-9376-1143120381_thumb.jpg

post-9376-1143120434_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca rezultate muult mai bune obtzii daca foloseshti banda profesionala pentru delimitari fine, in loc de banda aia de hartie obishnuita- pe care probabil ai taiat-o tu mai ingusta

post-1567-1143227469_thumb.jpg

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, am si eu o problema : mi-am cumparat un compresor cu o butelie de 25l si care merge la maxim 8 atmosfere, treaba e ca am legat la el aerograful meu, a mers un timp (cam 1/2h), apoi scotea doar aer, nujtu ce sa-i fac ! mentionez ca nu l-am folosit la putere maxima ci la cam 3-4 atmosfere .... poate imi dati un sfat ....

 

vezi ca rezultate muult mai bune obtzii daca foloseshti banda profesionala pentru delimitari fine, in loc de banda aia de hartie obishnuita- pe care probabil ai taiat-o tu mai ingusta

de unde se poate achizitiona asa ceva ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, am si eu o problema : mi-am cumparat un compresor cu o butelie de 25l si care merge la maxim 8 atmosfere, treaba e ca am legat la el aerograful meu, a mers un timp (cam 1/2h), apoi scotea doar aer, nujtu ce sa-i fac ! mentionez ca nu l-am folosit la putere maxima ci la cam 3-4 atmosfere .... poate imi dati un sfat ....

de unde se poate achizitiona asa ceva ... ?

Salut .Cand ti-am spus mai demult ca trebuie sa mai pui un regulator de presiune la compresoarele mari pt a putea lucra cu aerograful au sarit vreo doi sfatoshi ca nu trebuie .TREBUIE .Cu regulatorul de fabrica nu ai presiune constanta iar cand aceasta creste peste 2,5 maxim 3 bar nu mai lucreaza aerograful scoate doar aer .Mai punei un regulator de finete si lucreaza la max 2,2 bar si nu vei mai avea probleme .GARANTAT. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie, sau benzile n-au fost puse bine?

Nu se pastreaza distanta dintre ele.

 

 

btw. Cand voi da ochii cu moartea, sper sa aiba infatisarea unei femei frumoase.

post-2094-1143276096_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e adevarat ca am taiat banda mai ingust dar am cautat de m-am saturat banda profesionala ( prin cluj stie careva unde gasesc?)

iar despre distanta dintre benzi nici nu am vrut sa fie prea bine delimitate deoarece da un aspect mai rigid desenului dupa ce se sufla cu aerografu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .Cand ti-am spus mai demult ca trebuie sa mai pui un regulator de presiune la compresoarele mari pt a putea lucra cu aerograful au sarit vreo doi sfatoshi ca nu trebuie .TREBUIE .Cu regulatorul de fabrica nu ai presiune constanta iar cand aceasta creste peste 2,5 maxim 3 bar nu mai lucreaza aerograful scoate doar aer .Mai punei un regulator de finete si lucreaza la max 2,2 bar si nu vei mai avea probleme .GARANTAT. Bafta

 

 

am inteles si o sa caut asa ceva .... dar ai idee dc imi baga aer in borcanelul cu vopsea ? n-ar fi trebuit sa-l dea pe tot afara ? iar asta cu aerul bagat in borcanel, am observat ca e legat de presiune - pt ca imi baga aer in borcanel doar la o presiune mai mare, peste 3 atmosfere ...

mersi inca o data ! :cheers:

 

 

stie cineva unde as putea gasi si cam cat costa hartie din aia ce sa aplica pe sufrata de lucru pt a acoperi zonele mari (dintre fasciculele unei flacari sa zicem) - pt ca am vazut asa ceva in tutoriale si poate avem si noi asa ceva in romania; iar dc nu avem poate exista vreun inlocuitor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles si o sa caut asa ceva .... dar ai idee dc imi baga aer in borcanelul cu vopsea ? n-ar fi trebuit sa-l dea pe tot afara ? iar asta cu aerul bagat in borcanel, am observat ca e legat de presiune - pt ca imi baga aer in borcanel doar la o presiune mai mare, peste 3 atmosfere ...

mersi inca o data ! :cheers:

stie cineva unde as putea gasi si cam cat costa hartie din aia ce sa aplica pe sufrata de lucru pt a acoperi zonele mari (dintre fasciculele unei flacari sa zicem) - pt ca am vazut asa ceva in tutoriale si poate avem si noi asa ceva in romania; iar dc nu avem poate exista vreun inlocuitor ?

Aerul in borcanel il baga din doua motive

1-presiunea prea mare

2-duza infundata

Hartia respectiva o gasesti la magazinele de vopsele auto sau cele de materiale de constructii iar o rola de 50 mm latime costa 70-90 000 lei .Nu folosi schotch pt ca lipeste prea tare si risti sa smulga vopseaua sau lasa lipici pe suprafata de lucru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aerul in borcanel il baga din doua motive

1-presiunea prea mare

2-duza infundata

Hartia respectiva o gasesti la magazinele de vopsele auto sau cele de materiale de constructii iar o rola de 50 mm latime costa 70-90 000 lei .Nu folosi schotch pt ca lipeste prea tare si risti sa smulga vopseaua sau lasa lipici pe suprafata de lucru .

 

cred ca e vorba de presiune, pt ca nu are nici un orificiu infundat ... si legat de hartie - am sa caut - merci fain !!! ce sa mai zic sunt dator de cinste ... de unde ejti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e vorba de presiune, pt ca nu are nici un orificiu infundat ... si legat de hartie - am sa caut - merci fain !!! ce sa mai zic sunt dator de cinste ... de unde ejti ?

Ok Am sa beau o bere cand o sa am bani :cheers:

Sunt din Baia Mare si nici nu se putea mai bine :laugh:

Poate ne intalnim la vreo intrunire si bem pana cadem in ...aerograf...Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok Am sa beau o bere cand o sa am bani :cheers:

Sunt din Baia Mare si nici nu se putea mai bine :laugh:

Poate ne intalnim la vreo intrunire si bem pana cadem in ...aerograf...Bafta

ok, cu proxima okazie : :laugh: merci fain !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puch :laugh: cu pedale :D este aerografiat exact dupa gusturile clientului si dupa ideile lui ,despre Egipt pe lateral sint scrise numele lui cu hieroglife ;) .Dupa ce ia-m facut pe spate un tatuaj acuma 3 ani :lol: ia venit ideia sa-si faca si motoreta :D :cheers: :laugh: post-7611-1143369317_thumb.jpg post-7611-1143369365_thumb.jpg post-7611-1143369393_thumb.jpg post-7611-1143369418_thumb.jpg post-7611-1143369443_thumb.jpg post-7611-1143369463_thumb.jpg post-7611-1143369482_thumb.jpg post-7611-1143369498_thumb.jpg post-7611-1143369518_thumb.jpg post-7611-1143369536_thumb.jpg post-7611-1143369554_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca nu -i usor sa pictezi caii,mai ales pentru un client care si pricepe foarte mult de anatomia cailor.Si dupa fiecare faza asculti comentariile lui .Totusi trebuie facut cum cere clientul ,cit mai bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa-mi spuna careva ,ceva vopsele alternative pt aerograf ca ieu folosesc si vopsele auto dar nu-mi plac ca nu-s destul de finute la linii iar daca le diluez mai tare curg .

 

mai am inca o intrebare : exista ceva metoda de a aplica un model mai complicat pe suprafata care trebuie lucrata inafara de matrita si nu vb de desen la mana libera

Editat de OZ custom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, panan la urma am reglat presiunea din compesor - are el acolo o rotita si am fct-o sa scoata 2 bari, desi in butelie erau chiar si 8 bari ...

mergea struna aerograful - doar ca se infunda repede - cred ca din cauza culorilor pe baza de tempera pe care le-am folosit pentru a-l testa !

cam ce culori ar trebui sa folosesc pt a evita infundarea aerografului ? d-alea auto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa-mi spuna careva ,ceva vopsele alternative pt aerograf ca ieu folosesc si vopsele auto dar nu-mi plac ca nu-s destul de finute la linii iar daca le diluez mai tare curg .

 

mai am inca o intrebare : exista ceva metoda de a aplica un model mai complicat pe suprafata care trebuie lucrata inafara de matrita si nu vb de desen la mana libera

salut ca faci omu ,pune niste poze cu stadiul actual al lucrari ca s tare curios, pana aici eu sunt multumit .

mult spor la lucru si gandestete ca e vreme buna si eu merg pe suzuki gsx sii naspa.

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa-mi spuna careva ,ceva vopsele alternative pt aerograf ca ieu folosesc si vopsele auto dar nu-mi plac ca nu-s destul de finute la linii iar daca le diluez mai tare curg .

 

mai am inca o intrebare : exista ceva metoda de a aplica un model mai complicat pe suprafata care trebuie lucrata inafara de matrita si nu vb de desen la mana libera

salut domnul oz ce faci man, eu sunt pe motociclism.ro si astept pozeeeeeeeeeee

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am intors cu ceva poze de pe lungul traseu ...nu credeam ca o sa dureze atata ,toate piesele sunt lacuite din fabrica iar eu lucrez peste sa nu stric nuanta originala ase ca :spor la treaba pt cine mai incearca asa ceva :moto:----si inca nu is gata

 

chitara ii o copie fender si urmeaza, momentan este la slefuit

post-9376-1144132181_thumb.jpg

post-9376-1144132207_thumb.jpg

post-9376-1144132216_thumb.jpg

post-9376-1144132226_thumb.jpg

post-9376-1144132238_thumb.jpg

post-9376-1144132249_thumb.jpg

post-9376-1144132258_thumb.jpg

post-9376-1144132280_thumb.jpg

post-9376-1144132288_thumb.jpg

post-9376-1144132297_thumb.jpg

post-9376-1144132307_thumb.jpg

post-9376-1144132331_thumb.jpg

post-9376-1144132342_thumb.jpg

post-9376-1144132352_thumb.jpg

Editat de OZ custom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...