Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

ei baieti,aveti chiar atat de pictat,ca n-aveti timp sa scrieti citeva

rinduri,sau inca suferiti de oboseala sarbatorilor?

Haideti sa discutam ,altfel daca uita cineva la topic crede ca nu mai existam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA MULTI ANI TUTUROR!! SI VREME BUNA CHIT MAI REPEDE>>> :ok: Eu acuma lucrez pe un bmw 524 si nu prea am timp de alceva, de acea nu lam facut eu pe 'PROTKO' rechinul albastru ca sa aiba si alti de lucru :welcome: degeaba sa suparat 'AVENT' o sai treaca :ok: ca acuma are visele implinite :moto: abia astept sa vad lucrarea la vara.post-7611-1137452347_thumb.jpg Chind va fi gata bmw-ul o sa gasiti lucrari la mine pe pagina http://www.alexart.ro sa va dati cu parerea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buun, acum o treaba serioasa: cine poate sa faca niste lucruri deoasebite pe motoare custom, dar aici vorbim de chestii scumpe, nu de moto sau masini de 2-5000eur...si sa garanteze calitatea lucrarii si unicatul, altfel ne pierdem timpul...

Multumesc

 

inca ceva: cum trimiteti "piesele" dupa ce au fost inobilate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buun, acum o treaba serioasa: cine poate sa faca niste lucruri deoasebite pe motoare custom, dar aici vorbim de chestii scumpe, nu de moto sau masini de 2-5000eur...si sa garanteze calitatea lucrarii si unicatul, altfel ne pierdem timpul...

Multumesc

 

inca ceva: cum trimiteti "piesele" dupa ce au fost inobilate?

Daca vrei ceva deosebit putem discuta seara pe Yahoo messenger id meu este"alextattoo2003"sau la telefon 0742 350961 pot sa fac creatie, imagini unicate, ceva ce uni :welcome: nici nu isi pot imagina. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor! Momentan eu lucrez la situl personal al carui link am sa-l pun aici cit de curind - in maximum 7 zile cred ca-i incarcat cu de toate - acolo o sa am o pagina separat pentru custom paint. Cit despre lucrari adevarate, cred ca toti cei de-aici sintem in stare de ceva mult mai bun decit ce-am pus pe forumuri sau decit ce-am facut pina acum - doar evoluam, nu? Fiecare are cite ceva de oferit - dar pina la urma, clientul alege - din pacate... si nu noi. Asta-i legea concurentei. Bine ca sintem mai multi, altfel unii dintre noi erau prea ocupatzi si s-ar fi umplut de stress... Eu unul nu prea am treaba. Ar trebui sa recunosc...n-am talent...cred ca de-aia nu ma cauta lumea...aia e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moogoo,conteaza si talentul dar cel mai imoportant este calitatea si nu banii.Cind faci ce faci,primul rind trebuie sa fi atent la calitatea si numai in ultimul rind la banii care primesti ,si asa se naste in final o munca cit mai perfecta si frumoasa.Ai si tu talent numai trebuie sa ai grija sa nu cazi in capcana unde sint o gramada de amatori si copiaza ceva si nu baga sufletul in munca lui.Dar si copierea se poate face frumos dar dupa multe experiente.Nu stiu daca ai inteles ,dar incercam sa compun cit mai bine gramatical ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca acuma are visele implinite :ok:

Nu mi s-au implinit visele, ca mai am de lucru, dar lucrarea lui Zoli a iesit beton.

A reusit sa faca exact ceea ce i-am cerut, adica ce am vrut eu sa iasa.

post-2094-1137832443_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani la toata lumea ."Unde ati fost de atata vreme . Nu ati mai colindat prin forum ......" .Alex daca nu te grabesti un pic cu BMW-ul ala cred ca va rugini inainte de al termina :ok: .Dai bice [aerografe]. Eu lucrez pe un CB 1000 de o saptamana ii modific putin coada si saua si il pictez . Pun ceva poze dar nu sunt prea reusite ,camera nashpa.

post-4221-1137536883_thumb.jpg

post-4221-1137536894_thumb.jpg

post-4221-1137536906_thumb.jpg

post-4221-1137536922_thumb.jpg

post-4221-1137536934_thumb.jpg

post-4221-1137536945_thumb.jpg

post-4221-1137536958_thumb.jpg

post-4221-1137536970_thumb.jpg

post-4221-1137536981_thumb.jpg

post-4221-1137536991_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani la toata lumea ."Unde ati fost de atata vreme . Nu ati mai colindat prin forum ......" .Alex daca nu te grabesti un pic cu BMW-ul ala cred ca va rugini inainte de al termina :lol: .Dai bice [aerografe]. Eu lucrez pe un CB 1000 de o saptamana ii modific putin coada si saua si il pictez . Pun ceva poze dar nu sunt prea reusite ,camera nashpa.

Am timp sa-l termin ca nu lucrez contra timp :ok: clientul si-a mai schimbat ideile si mai vrea chite ceva in plus :ok: asa ca mai puneti voi lucrari ca eu inca nu am acordul lui sa pun imagini de pe bmw doar chind va fi gata.Spor la treaba tuturor :welcome: :moto: :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Avant vad ca ai si o fetita draguta.Ma bucur ca place chiar asa ce am reusit sa pictez,numai sa fii atent cind lasi fetita in apropierea motocicletei cu o furca adevarata(glumeam).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are cite ceva de oferit - dar pina la urma, clientul alege - din pacate... si nu noi. Asta-i legea concurentei. Bine ca sintem mai multi, altfel unii dintre noi erau prea ocupatzi si s-ar fi umplut de stress... Eu unul nu prea am treaba. Ar trebui sa recunosc...n-am talent...cred ca de-aia nu ma cauta lumea...aia e!

 

 

Unde ati fost de atata vreme . Nu ati mai colindat prin forum ......" .Alex daca nu te grabesti un pic cu BMW-ul ala cred ca va rugini inainte de al termina :ok: .Dai bice [aerografe]. Eu lucrez pe un CB 1000 de o saptamana ii modific putin coada si saua si il pictez . Pun ceva poze dar nu sunt prea reusite ,camera nashpa.

 

Nu cred ca e momentul sa începeti cu subtilitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e momentul sa începeti cu subtilitati.

lupalb bine ai zis...chiar nu e momentul

 

Nu ar trebuii sa fie o concurenta momentan..pt ca oricum sunt putini in tara ce fac paint brush...ar fii mai creativ daca ati colabora intre voi

 

parerea mea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e momentul sa începeti cu subtilitati.

Poate ca asa sa inteles,se poate interpreta :welcome: dar eu cu Kofa, ma cunosc bine,am facut cursuri de airbrush impreuna si sper la vara la ceva intruniri MOTO sa stam la bere si cu restul artistilor care se ocupa de airbrush :ok: ca este de lucru pentru toti :bigstar:si poate mai invatam uni de la alti cite ceva ca sintem doar la inceput spor la munca si chit mai multe lucrari bune . :moto:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: ce-am aberat eu acolo era la stadiul de gluma. Probabil subtila, din moment ce zoli ma consola pentru ca pling din cauza faptului ca n-am talent... :welcome: DAR: eu cred ca asta nu-i un loc unde sa discutam.

 

Scopul unui astfel de topic e clar: sa afisam - prim marinimia administratorilor Forumului - datele noastre de contact, o descriere scurta a serviciilor oferite si ceva lucrari definitorii sa ne stie lumea -e reclama degeaba, moca, gratis adica... Capisci? Comentariile (rautacioase sau nu) n-ar trebui sa existe, drept pentru care eu promit ca n-am sa mai scot o vorba aici despre ce vad, iar intrarea mea in acest topic va fi doar pentru a pune noi poze cu lucrari sau a va da vesti esentiale despre activitatea mea, atunci cind va fi cazul. E conduita mea morala, ca sa nu-mi aud vorbe.

 

Iar despre colaborarea dintre noi...ce sa zic...nu cred ca e loc, fiecare le stie pe-ale lui si oricum sintem imprastiatzi prin tzara. Nu vad cum am putea sa ne unim sa oferim aceleasi servicii din care sa castigam totzi bine, cind chiar si-asa piatza e mica si lumea nu are bani... Dincolo, da, exista Tirguri si Show-uri unde vin totzi si lucreaza live, se dau in barci si beau bere. Aici, ce-au facut baietzii la Klar e un exemplu bun, dar terminat tot romaneste, daca ma intelegeti... cei ce stiu, stiu ce vreau sa zic... La mai multe si la mai mare, poate am sa vin si eu data viitoare sa ma joc.

A, o bere...asta-i altceva. Pasiuni comune, etc...respect. Asta-i tot ce pot eu oferi aici. Respect pentru artisti, respect pentru acest Forum (un loc placut!), respect (nu in ultimul rind!) pentru motoristi, acesti oameni extraordinari si pasionatzi (Clientzii nostri!!!)! In rest, s-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

defapt ai dreptate Moogoo.Aici ar fi bine sa discutam maxim despre meserie,chestii de tehnica si sa punem in aceasta domeniu intrebari ,si sa dam sfaturi unul la altul ca sa invatam mai cite ceva.aici chiar nu e locul sentimentalismului-acolo da ,linga bere-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scopul unui astfel de topic e clar: sa afisam - prim marinimia administratorilor Forumului - datele noastre de contact, o descriere scurta a serviciilor oferite si ceva lucrari definitorii sa ne stie lumea -e reclama degeaba, moca, gratis adica...

 

in sfarshit unul care s-a prins care e scopul topicului de fatza. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca forumul este creat pentru discutii si schimbare de experienta in domeniul respectiv.Eu asa am observat in multe forumuri.Ei bine ca e bun si pentru reclama,dar reclama adavarata se fac in situri personale(indiferent cum arata),in reviste si etc.E trist ca sunt oameni scandalagiosi,provocatori,dar asa e .Defapt eu asa am invatat teoretic meseria, prin artisti straini in mai multe limbi(chiar daca nu cunosteam limba).Tocmai ca existau asemenea forumuri.Si pot sa inteleg si aceasi oameni care nu se da cu placere sfaturi de meserie pentru incepatori ca sa nu largeasca concurenta.Dar eu cred ca fiecare dintre noi are multa experiente si talent,defapt stim ceva despre meserie ,asa ca nu pirdem mult daca punem si intrebari ,macar intre noi,ca sa nu aratam ca niste oameni conservativi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Kerosen, tu ai oricum by default stima de la mine (si sper ca si de la restul lumii) pentru ca ai initziat acest topic, necesar zic eu. Ma gindeam ca ar putea fi gazduit putzin separat de "Grupul Chopperistilor", ca sa vada si altii? Adica vitezistii, comunistii, biciclistii si pietonii... :ok:) Unde, nu stiu...

Dar nu de asta am intrat aici, ci pentru a va anuntza de marea deschidere a micului meu site de web, plin de idei noi! - http://www.ideinoi.ro unde puteti sa vedeti si ceva lucrari la capitolul custom paintings. Alles gute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...