Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

Nu esti atent tinere ."Suprafata ce trebuie chituita trebuie matuita cu 360 .........".Fa-ti un up-grade in legatura cu materiale si tehnologii noi in vopsitoria auto si vei vedea ca nu se mai lucreaza cu apa .Slefuit si matuit uscat dar cu masini pe aer comprimat si vacum .......si mai multa bafta..... :moto:

zic ca mai important e rezultatul .....decat mijloacele

 

tu chiar crezi ca daca intrii pe forum shi te infigi intr-un topic toata lumea o sa strige : pe tine te vrem ca sa ne pictezi motoarele! ?

mai intai citeshte topicul de la inceput, prezinta-te sau macar da o dovada de bun simt shi completeaza-tzi datele personale din profil, pune shi tu imagini cu lucrari facute de tine shi apoi mai vedem...

sal kerosen...toata lumea e artista.......asta e un curent acum....e la moda sa fim artisti...care mai decare mai experimentat decat altul...si mai rau...apar ca ciupercile dupe ploaie....e f. bine asa ..mai ales ca si robichoper atinut in frau topicul asta.....si tocmai de aceea apreciez ca si tu faci acelasi lucru...asa ca ...bai fratilor aerografisti!!!!!...aci decat postam lucrari si lasam o adresa...un nr. de tel...si atat!!!!...restul sa hotaorasca clientu` pe cine alege ....multa bafta si ne vedem la Motorrock..... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut salut , nu am adaugat de mult ceva

 

dar am terminat vulcanu si am prins un suzuki rgv(work in progres)

 

iar despre ciuperci io zic ca o sa se rareasca dar asa cum am inceput si eu sa lucrez ,toata lume-i libera sa incerce ce vrea ...,o sa ramana numai cei care sunt seriosi si devotatzi acestui capitol asa cum a zis si bono pe vremea cand era in cluj si l-am prins intr-o discutzie

post-9376-1147083949_thumb.jpg

post-9376-1147083974_thumb.jpg

post-9376-1147084021_thumb.jpg

post-9376-1147084037_thumb.jpg

post-9376-1147084063_thumb.jpg

post-9376-1147084117_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, salut ,

 

stie careva unde pot gasi un varf de aerograf HANSA 201 pro ---atesez poza

 

sau daca stitzi pe careva care aduce piese ---mare nevoie, urgenta chiar

da ` cum ai reusit tata sa-l bulesti, ca e destul de mic si e protejat de cel putin 2 piese...? ori l-ai pierdut la curatat?...ma rog... te pot ajuta ...daca nu ai rezolvat inca... vezi mai jos tel. meu si adresa de mes...multa bafta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avetzi nevoie de banda fina 3M albastra sau verde (cea verde ii mai subtzire si mai putzin flexibila) sa imi spunetzi (datzi-mi e-mail sau pm va rog ca nu intru pe forum in fiecare zi), cred ca vin ambele in 3 dimensiuni (aprox 2mm 4mm si 6mm), lucrez in vopsitorie auto si pot trimite, platitzi voi numai banda si posta, plata o putezi face dupa ce atzi primit banda, poate va combinatzi mai multzi sa nu platitzi posta de mai multe ori

 

p.s. daca stau sa ma gindesc bine cam orice avetzi nevoie si suntetzi dispusi sa platizti pot trimite cu exceptzia vopselelor si a diluantzilor, pretzul la banda ii cam de la 5$ la 20$ in functzie de dimensiuni, eu nu pun nimic la pretzul asta, va pot trimite si chitantzele daca vretzi, nu vreau sa ma inbogatzesc vreau sa ajut daca pot

hai noroc

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti ,ce ziceti cum a iesit.Acum am terminat ,numai trebuie slefuit si lustruit

 

 

aduce putin cu tru fire de la mike lavalle, cred ca stii de el, dc nu il poti vedea la www.killerpaint.com

oricum e o combinatie foarte reusita... bravo si bafta in continuare

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ` cum ai reusit tata sa-l bulesti, ca e destul de mic si e protejat de cel putin 2 piese...? ori l-ai pierdut la curatat?...ma rog... te pot ajuta ...daca nu ai rezolvat inca... vezi mai jos tel. meu si adresa de mes...multa bafta..

 

 

 

salut ,salut , da am "bulit " varfu la curatat ca am desfacut capacelele de care vorbesti si am asezat aerografu in suport si o cazit de acolo sirect in varf noroc ca era gresie pe jos si nu s-o implantat ;) dar s-o rupt pe la filet si s-o indoit

 

 

daca potzi sa ma ajutzi foarte fain ar fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine n-a fost nu stie ce a pierdut.Intrunirea din Ploiesti a fost extraordinar,cea mai buna dintre care am fost in viata mea(in Romania).va multumesc pentru citiva dintre organizatori care au ajutat (Dan Popescu,Vladvallah si prieteni lor).Vlade,ma bucur ca am reusit sa ne intilnim,a fost o surpriza placuta,sper ca ne mai vedem.pina atunci spor la treaba si asfalt uscat si Dumnezeu sa dea sanatate si.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Nu stiu daca postez unde trebuie, daca nu va rog sa ignorati acest post.

Vreau sa imi vopsesc motocicleta ( cbr 600 exact cea din avatar) cu vopsea fosforscenta (reflectorizanta) exact ca si cea folosita la vopsirea numerelor de inmatriculare sau a indicatoarelor auto. Designul sa fie identic cum este acum rosu-alb-albastru dar vopseaua sa fie fosforescenta(reflectorizanta).

Este posibil?

Daca da, unde gasesc astfel de vopsea si cat costa?

Multumesc,

;)

Editat de akkimo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fosforescent nu e acelasi lucru cu reflectorizant.....

vopsea fosforescenta este cea care contine fosfor,si are rol de acumulator de lumina....adica se incarca cu lumina pe timpul zilei iar noaptea lumineaza( ca ceasurile cu fosfor)

vopsea reflectorizanta ,adica reflecta lumina,la fel ca indicatoarele auto,vestele politistilor,placutele de inmatriculare auto etc.....

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fosforescent nu e acelasi lucru cu reflectorizant.....

vopsea fosforescenta este cea care contine fosfor,si are rol de acumulator de lumina....adica se incarca cu lumina pe timpul zilei iar noaptea lumineaza( ca ceasurile cu fosfor)

vopsea reflectorizanta ,adica reflecta lumina,la fel ca indicatoarele auto,vestele politistilor,placutele de inmatriculare auto etc.....

 

B.

 

Ce sa fac daca nu ma pricep :lol:

Deci corectez, vreau vopsea reflectorizanta nu fosforescenta !

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine n-a fost nu stie ce a pierdut.Intrunirea din Ploiesti a fost extraordinar,cea mai buna dintre care am fost in viata mea(in Romania).va multumesc pentru citiva dintre organizatori care au ajutat (Dan Popescu,Vladvallah si prieteni lor).Vlade,ma bucur ca am reusit sa ne intilnim,a fost o surpriza placuta,sper ca ne mai vedem.pina atunci spor la treaba si asfalt uscat si Dumnezeu sa dea sanatate si.......

multam mult pentru aprecieri ....si ma bucur ca nu te enumeri printre putinii dezamagiti de festivalul de aici de la ploiesti.....multa bafta si tie si SPOR LA TREABA!!! astept sa ne revedem...... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am sutit casca lu' tata si as vrea sa ma apuc s-o fac; problema e ca ea, casca e din fibra iar stratul de vopsea (galben) e sarit in multe locuri ... Intrebarile mele sunt : cu ce s-o slefuiesc si apoi cu ce fel de chit sa-i dau ? ce grund sa folosesc inainte de vopsire ? Promit c-o sa postez si niste poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am sutit casca lu' tata si as vrea sa ma apuc s-o fac; problema e ca ea, casca e din fibra iar stratul de vopsea (galben) e sarit in multe locuri ... Intrebarile mele sunt : cu ce s-o slefuiesc si apoi cu ce fel de chit sa-i dau ? ce grund sa folosesc inainte de vopsire ? Promit c-o sa postez si niste poze....

continuu cu asa ceva......bafta la toata lumea.. :cheers:

post-6623-1149013746_thumb.jpg

post-6623-1149013772_thumb.jpg

post-6623-1149013801_thumb.jpg

post-6623-1149013819_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

continuu cu asa ceva......bafta la toata lumea.. :cheers:

 

vad ca nu te plictisesti ... :ok:

dar nici eu...

cind o sa termin cu rezervorul o sa arat mai mult

post-7975-1149054409_thumb.jpg

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte nou in domeniu si normal au inceput problemele...am un aero Hansa 281 cu duza de 0,2 si un compresor fini tiger 25 l. Problema este urmatoarea.. aerograful merge super bine 2 minute...apoi nu mai iese vopsea...trebuie sa-l dau in maxim pana scoate un "pork" mare pe foaie...apoi revin la linii subtiri...am zis ca are vopseaua impuritati...am filtrat-o de 2 ori..si tot asa face...(vopsele Klar). In final am observat ca pe varful de la ac..se aduna niste chestii...probabil vopsea uscata care blocheaza varful duzei...nu o fi presiunea buna...am incercat la 2 si la 1,5....o fi prea mult diluant in vopsea...mi-a facut amestecul meseriasul ala de la magazin...ce dracu poate avea..???

Multumesc foarte mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...