Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salut, am nevoie de cateva lamuriri legat de monster.

Intr-o luna sper :P sa iau A-ul si vreau sa cumpar un monster. Acum eu nu ma pricep la motoare si vreau sa stiu care-s dezavantajele modelului sus mentionat. Bugetul de achizitie nu-i foarte mare in jur de 2500 eur, am vazut niste monsteruri 98-99 pe la noi , insa nu stiu daca-i bine sa cumpar din romania. La ce trebuie sa fiu atent cand ma uit la un motor second? Voi ce-mi recomandati achizitie din romania ori italia ?

 

pe asta l-am vazut ieri, arata neasteptat de bine dar exista o discrepanta :D in anunt e la 19.000 km si acolo era la 29.000 km, daia imi e frica sa cumpar de la romanica :(

 

 

Multumesc anticipat

 

ce pot sa iti spun e ca de la acest costi am luat si eu mobra si tipu a fost f ok. am colaborat excelent.

cred ca ar fi mai avatajos sa ti-o achizitionezi din italia in cazul in care esti dispus sa aduci un model mai scump, pt. astea sub 2500 de euro nu prea ca merita sa te agiti asa de tare pt ca nu faci nici o afacere.

motocilceta arata binisor in poze, poti sa o scoti la 2200, 2300 de euro garantat. dupa care mai multa ca sigur ii schimbi bujiile, uleiu, filtrele si distributia....aprox 200 de euro.

uita-te sa vazi daca kitu de lant e ok si placutele...etc....daca nu mai ia in calcul alte 300 de euro

 

restu vb la academiei maine seara :lol:

 

 

 

bah zaire, diseara ma vad cu coco si cu tetea sa ne uitam pe la mobre. ia-l pe mo weed de urechi, si cu uleiurile sub brat, veniti la noi la orizont si facem noi schimbul. regula e sa dati ceva bere.

 

diseara la 7 cel tarziu suntem cu scandalu la orizont.... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai oameni, avand in vedere ca vreau ceva mai mariceanu, scot mobra la vanzare. detalii aici: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

daca vreun viitor monsterist e interesat, poate sa imi ceara detalii la telefoanele anuntate, ori pe messenger, ori sa vina sa o vada live in drumul taberei, orizont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah zaire, diseara ma vad cu coco si cu tetea sa ne uitam pe la mobre. ia-l pe mo weed de urechi, si cu uleiurile sub brat, veniti la noi la orizont si facem noi schimbul. regula e sa dati ceva bere.

da..am vorbit cu tipul care ne da uleiul si ne vom intalnii cu el in jurul lui 6-6:30.Problema este ca inca nu stim daca are filtre de ulei.

Stiti unde pot gasii fara sa fac tot bucurestiul si la pret ok?

 

 

unde gasesc placute de frana brembo ?

 

Sunt fun Brembo dar...placutele pe care le-am pus la ultima revizie imi scot un sunet foarte enervant cand se incalzesc.Asa ca nu ti le recomand,mai degraba pune ferodo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...

 

 

s-a deschis sezonul la vanzari monster.... :eek:

 

m-am decis sa-l vand

detalii aici : http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-126791.html

 

doresc sa-mi achizitionez un ducati nou... :lol:

 

astept oferte...nu va inghesuiti asa ca-mi spargeti geamu' :P

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce de monstere de vanzare...

ce vrei sa-ti iei ?

 

pe mine m-ar interesa un s2r de 1000, oricum ceva mai mare.

sa vedem cum fac cu finantele :P

 

 

 

salut,

si eu doresc tot un S2R nou :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...

 

 

s-a deschis sezonul la vanzari monster.... :(

 

m-am decis sa-l vand

detalii aici : http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-126791.html

 

doresc sa-mi achizitionez un ducati nou... :lol:

 

astept oferte...nu va inghesuiti asa ca-mi spargeti geamu' :D

 

asfalt uscat

 

ce draq ma? toate mobrele sunt de vanzare mai nou?? :)

 

k sa fiu in spiritu sarbatorilor ma ofer si eu sa il vand...o sa coste 3500 de euro cand o sa fie gata (sper intr-o luna, maxim doua)...k scos din tipla...numele lui de scena va fi Ducati Monster - very dark limited edition :eek:

 

cine il vrea sa ma caute... vreau ca cel care doreste cea mai tare mobra din spatiul danubiano-pontic sa treaca printr-un veritabil treasre hunt :P

 

succesuri la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta face misto de noi krupp :P

 

e limited pentru ca dupa ce ii dau noua fata va fi singura care va arata asa (vopsea, tobe, carboane etc.) deci si limited e un termen superficial ar trebui sa fie ceva gen unique edition :lol:

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, da' noi nu facem nimic impotriva deciziei primariei de a interzice mobrele noaptea? am inteles ca intra in vigoare de la 1 septembrie. pe mine ma afecteaza, daca sunt schimbul doi, nu pot sa ma intorc acasa pe mobra, ca depasesc ora 23.00.

 

ideea mea e sa facem un mars pe langa mobre. adica ne intalnim la academie si plecam pana la primaria capitalei pe langa motociclete, motorul oprit si cu ceva mesaje pe spate "ma antrenez pentru 1 septembrie", "nu vreau sa incurc circulatia, dar ma intorc de la munca", "cand o sa interziceti motocicletele si in timpul zilei?", etc.

 

ce parere aveti? e fezabila propunerea?

 

ps: care nu se simte in stare sa impinga mobra pana la primarie, isi poate lua un prieten care sa il impinga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la ceva mai constructiv. Imi pare absurd sa interzici circulatia motoarelor noaptea, mai rau ca pe vremea comunistilor. Solutia ar fi sa va puneti sillencerele la loc :lol: stiu e dureros, si sa fie amendati cei care depasesc limita de decibeli admisa . Asa se face in Italia ai au un fel de sonda pe care o introduc in toba si daca NU se lovesc de sillencer iti dau 500 eur pe loc, poti contesta dar pe urma iti pun aparatu de masurat ...

 

Imi pare ciudat ca nimeni nu a discutat de solutia asta, n-am vazut nici la tv, n-am auzit la radio, n-am citit in presa ... Am vazut doar motoristi suparati care(ma scuzati) contesta decizia fara sa propuna o varianta de pace :P

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, da' noi nu facem nimic impotriva deciziei primariei de a interzice mobrele noaptea? am inteles ca intra in vigoare de la 1 septembrie. pe mine ma afecteaza, daca sunt schimbul doi, nu pot sa ma intorc acasa pe mobra, ca depasesc ora 23.00.

 

ideea e f buna dar daca facem doar noi, monsteristii .. o sa fie egal cu 0 ... hai sa ne unim cu totii si sa facem un mars de genu asta organizat frumos ..

 

nici nu incape in discutie ca decizia de interzicere e abuziva si nu are nimic de-aface cu democratia .. daca zgomotul e o problema noaptea .. sa stea politia unde se fac liniute, in loc sa doarma in caschete .. si sa imaparta amenzi pt aia care-si testeaza tobele la 2,3,4, .. noaptea.

 

si eu merg fara silencere .. sa-mi dea amenda pt asta .. fair enough .. dar sa nu ma lase deloc sa circul pe anumite bulevarde indiferent de cat zgomot fac, daca am sau nu silencere ... e complet aberant ...

 

ca sa nu mai zic ca pe bulevardele respective vor pute trece nestingherite masinile "tunate" care multe dintre ele acopera lejer motoretele ca si nivel de poluare fonica ....

 

so .. hai sa intram in legatura cu cei care au mai organizat marsuri .. si sa facem ceva ! .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer nu cred ca se poate interzice circula motocicletelor noaptea, mi se pare de domeniu fantasticlui, nu intoarcem inapoi in comunism cu 30 de ani :D :lol:

 

in loc sa se incurajeze mersul pe doua roti pt. a se reduce traficul care a devenit incredibil de sufocant, ei iau masuri oligofrene care nu au nici o sutenabilitate reala...incredibil :eek:

 

ce spunea cosminake mai sus mi se pare f ok, trebuie stabilita o legislatie f clara iar noaptea dupa ora 23.00 se merge doar cu silencer sau fara sa se depaseasca limita legiferata a decibelilor care sa fie comuna atat pt masini cat si pt motoare. ce plm mea e asa greu :P ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e f buna dar daca facem doar noi, monsteristii .. o sa fie egal cu 0 ... hai sa ne unim cu totii si sa facem un mars de genu asta organizat frumos ..

 

so .. hai sa intram in legatura cu cei care au mai organizat marsuri .. si sa facem ceva ! .. :lol:

 

 

salutare,

aveti dreptate...

trebuie organizat un mars impreuna cu comunitatea moto din Bucuresti......cel putin :P

ramane sa vorbim diseara...

:eek: putem inca schimba mentalitatea oamenilor ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...