Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

bai nea liviule, dar tie nu iti scapa nimic??...mai misca vre-un monster pe la capitala de care sa nu stii?? :( :laugh:

 

pe langa faptul ca nu-i scapa nimic, e la curent si cu starea fiecaruia. crezi ca e usor sa iti iei in serios rolul de El Lider Maximo ?

 

cand e o adunare monstaristo-ducatista? am ajuns si eu acasa azi dimineata si n-am stare :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari fratilor de foarte putina vreme am intrat in randurile voastre:jucaria-Ducati Monster S4r din 2004.Pe cand o intalnire??as vrea sa vin sa fac si eu cunoastinta,bineinteles daca primesc acordul vostru!

Va saluta Titel!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kindere, cum pana mea sa uit tocmai de al tau, numai ca al tau nu corespundea cerintelor lui iceman, adica unul peste 750 si unul musai galben. l

phane, garantez eu pentru monsterul lui kindaru, e netavalit, neursarit si merge de rupe.

 

o intalneala putem face maine seara, in dr taberei, la garajul monsteristic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kindere, cum pana mea sa uit tocmai de al tau, numai ca al tau nu corespundea cerintelor lui iceman, adica unul peste 750 si unul musai galben. l

phane, garantez eu pentru monsterul lui kindaru, e netavalit, neursarit si merge de rupe.

 

o intalneala putem face maine seara, in dr taberei, la garajul monsteristic.

 

daca nu plec din bucuresti...maine seara sunt acolo!!! :o ..pastrati-mi un loc cu vedere la mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titi_rulment, e un garaj in drumul taberei, pe la str. cetatea histria. ia nr meu 0744522214 si da-mi de stire cand vii sa te directionez. in principiu, noi o sa fim maine acolo, dupa 16.00.

 

ierbarule, loc cu vedere la mare nu am, pot sa te asez cu vedere la chiuveta, numa ca nu recomand, sunt unii care isi scutura stromeleagul in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titi_rulment, e un garaj in drumul taberei, pe la str. cetatea histria. ia nr meu 0744522214 si da-mi de stire cand vii sa te directionez. in principiu, noi o sa fim maine acolo, dupa 16.00.

 

ierbarule, loc cu vedere la mare nu am, pot sa te asez cu vedere la chiuveta, numa ca nu recomand, sunt unii care isi scutura stromeleagul in ea.

 

doamne ce mica e lumea, am avut o prietena care sta pe cetatea histria....nu aveti unde sa va ascundeti de mine :(

bine ma, renunt la locu cu vedere in chiveta, stau de-a dreapta lu neamu ca imi place cum povesteste :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kindere, cum pana mea sa uit tocmai de al tau, numai ca al tau nu corespundea cerintelor lui iceman, adica unul peste 750 si unul musai galben. l

phane, garantez eu pentru monsterul lui kindaru, e netavalit, neursarit si merge de rupe.

 

o intalneala putem face maine seara, in dr taberei, la garajul monsteristic.

 

multumesc domnu Liviu :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao belli

 

stiu, semnatura nu ma recomanda, dar am fost odata la drum asta vara cu monsteristii si-mi plac si ei si motoarele lor... poate dupa ce trece criza intru si eu in randul Ducatistilor

 

felicitari pt s4r si felicitari pt "gandul" la un 1100 :(

din pacate insa, ma intristeaza sa vad la mine la bloc un s2r de 1000 lasat in voia soartei, parcat afara, fara husa pe el...nu m-am uitat de aproape dar mi se pare ca nu e nici legat la gard :o(

 

aaa, da si felicitari celui cu Hypermotard, l-am zarit prin B pe la inceputul lui decembrie parca.....frumoasa bestie!!

 

of, de-ar veni odata vara!!!si banii!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao belli

 

stiu, semnatura nu ma recomanda, dar am fost odata la drum asta vara cu monsteristii si-mi plac si ei si motoarele lor... poate dupa ce trece criza intru si eu in randul Ducatistilor

 

felicitari pt s4r si felicitari pt "gandul" la un 1100 :laugh:

din pacate insa, ma intristeaza sa vad la mine la bloc un s2r de 1000 lasat in voia soartei, parcat afara, fara husa pe el...nu m-am uitat de aproape dar mi se pare ca nu e nici legat la gard :((

 

aaa, da si felicitari celui cu Hypermotard, l-am zarit prin B pe la inceputul lui decembrie parca.....frumoasa bestie!!

 

of, de-ar veni odata vara!!!si banii!!!!

 

stai cumva pe langa ruby tuesday??... :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai cumva pe langa ruby tuesday??... :(

 

 

nope

stau pe la lucretiu patrascanu, intersectia cu basarabia si morarilor (metrou Costin Georgian)

sa nu-mi zici ca si acolo zace un s2r abandonat vicisitudinilor iernii!!! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope

stau pe la lucretiu patrascanu, intersectia cu basarabia si morarilor (metrou Costin Georgian)

sa nu-mi zici ca si acolo zace un s2r abandonat vicisitudinilor iernii!!! :o

 

nup, dar prin zona de care iti spuneam sta un prieten (nu dam nume :laugh: ) care are un s2r sub acoperire :moto: (adica e un monster de 600 cu ceva piese de la fratele mai mare), care nu pana da mult statea sa sprijine un gard si fara husa....acum e la iernat :(

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaa

 

asta din cat ma pricep eu ar fi the real deal sau, ma rog, il vero monstro

:o

jante albe, dunga, cele doua tobe sus pe dreapta (parca?!?!)

principala diferenta dintre s2r, s4r, s4rs si restu monstrilor (in afare de motor) si cea mai vizibila e bascula monobrat si in consecinta tobele pe aceeasi parte, desi exista si modificate cu tubele puse clasis, dar sunt destul de rare si pe la noi nu prea am vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca ai mentionat aspectul, imi adc aminte ca stiam treaba asta, dar nu stiu de ce nu m-am uiat la cel de care vorbeam :o

oricum, peste vreo ora cand scot cainele, ma uit daca are si bascula monobrat, si daca nu uit, iau si numarul si il "parasc" aici

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup, dar prin zona de care iti spuneam sta un prieten (nu dam nume :laugh: ) care are un s2r sub acoperire :moto: (adica e un monster de 600 cu ceva piese de la fratele mai mare), care nu pana da mult statea sa sprijine un gard si fara husa....acum e la iernat :(

 

1. nu sprijinea gardu' bah. statea cuminte sa-i faca lumea poze si sa zambeasca copii la el

 

2. esti un golan paracios

 

3. nu e s2r sub acoperire. e doar portocaliu si oaches

 

4. e la iernat langa neamtzul renegat

 

5. misca-ti curu' mai repede

 

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu sprijinea gardu' bah. statea cuminte sa-i faca lumea poze si sa zambeasca copii la el

 

2. esti un golan paracios

 

3. nu e s2r sub acoperire. e doar portocaliu si oaches

 

4. e la iernat langa neamtzul renegat

 

5. misca-ti curu' mai repede

 

:o

 

yup. love IS all arround pe la voi!!

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buai, daca are ambele tobe sus dreapta, e clar ca e s2r, posibil de o mie si cu siguranta are monobascula. creca e a a lu florea andrei, ca ala sta mai mult pe la munca si nu are timp de bestie.

pe el scrie 1000...

acu vreo 2 luni cand l-am remarcat eu prima data, am zis ca e de 800...apoi mi-am facut curaj sa ma apropii de el intr-o seara cu catelul (singur nu ma apropii de un monstru de 1000 :o ) si-am vazut inscriptia de 1000.... :(

da' uite, sa ma traznesti daca imi aduc aminte faza cu bascula!!!oricm, motoreta e frumoasa si imi pare rau de ea ca sta afara pe vremea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare monsteristilor!

 

ma bate tare un gand: Ducati Monster

Mi se pare cea mai motocicleta dintre motociclete in ziua de azi.

Desi sunt ciopărist convins, am o afinitate mare pt Monster. In primul rand e original; in al doilea rand e V2 (ma rog, L2...); in al treilea rand e cheala/dezbracata (imi place sa vad oasele si matzele unei mobre); in al patrulea rand e de fier (cum ar trebui sa fie o mobra); in al cincilea rand (dar la fel de important) e ROCK ; in al saselea rand e mai rapida ca un cruiser mediu

 

asa ca, ma bate gandul asta rau.

Ducati Monster 750 Dark, cam asta ar fi tinta, cu plecare din viroaga 535

Poate in timp sa-i pun roti spitate si-un fel de T-bar (asa sunt astia de au geaci cu fermoaru' intr-o parte, nu putem sa le lasam cum le-a facut fabrica:P)

 

In prezent,

... sper so dau cu cel putin 2500 europeni, sa adaug cateva sute de europeni d-astia, si sa pun mana pe-un monster bunicel.

Salve si ne mai auzim...

 

PS: Si pretina vrea monstru, sa renunta la viroaga de 2 juma pentr-un 600 galben

 

sal all.

 

@ iceman, sunt rare dar eu am reusit sa-mi iau unul chiar in ajunul craciunului :o :( :laugh:. acum e la iernat. iti urez mult succes in cautari.

siii tipul de la care l-am luat a mai adus motorete misto (printre care si pe a lui monsteristu` din cate stiu eu, si un alt moster albastru care a facut doar putina galagie prin bucuresti) daca vrei vb cu el sau va pun in legatura poate gaseste ceva si pt tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin "cu corecturi"

jantele sunt negre nu albe - deh, rom-ul poate modifica perceptia asupra culorilor

este legat de roata din spate de un stalp sanatos - well done!!!

si este monobrat

si nr. este EEK

totusi, o husa de la Louis e pana-ntr-un milion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văleeeu! Ce de activitate pe forumul monsteristic, bun așa! Bravos pentru alegerea făcută, noilor monsteriști și viitorilor! Ne vedem mâine la garaj cu bere multă și rokăreală pe măsură! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...