Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma baieti, vorbeam aseara cu liviu sa mergem la predeal...

la prima strigare asa, am fi tentati sa plecam pe la 2 noaptea dupa program sa stam pana doua zi la pranz.

 

faza e ca nu prea vad ce rost ar avea sa plecam dimineata, sa ajungem acolo cand lumea doarme sau se drege cu zeama de varza, si cand incepe petrecerea noi sa o luam din loc...

 

oricum mai gandim, mai calculam si om vedea cum ne decidem

 

regards,

4 beri frumoshi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu plecatul de seara nu prea merge, ajungi la predeal cel mai devreme pe la 3 jumate cand lumea ori doarme ori e ranga.

daca mai lingi si tu 3-4 beri se face 6 dimineata .... bagi un somn de cateva ore pe iarba uscata mai lingi o bere la trezire si pe la 4 jumate pleci spre bucuresti.

 

va dati seama ca o sa cadem lati seara.

 

eu as da o tura de predeal numa ca sa ies putin din bucuresti,

m-ar 'cuafa' o plecare la 9 dimineata cu intoarcere la 6 30 in bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu plecatul de seara nu prea merge, ajungi la predeal cel mai devreme pe la 3 jumate cand lumea ori doarme ori e ranga.

daca mai lingi si tu 3-4 beri se face 6 dimineata .... bagi un somn de cateva ore pe iarba uscata mai lingi o bere la trezire si pe la 4 jumate pleci spre bucuresti.

 

va dati seama ca o sa cadem lati seara.

 

eu as da o tura de predeal numa ca sa ies putin din bucuresti,

m-ar 'cuafa' o plecare la 9 dimineata cu intoarcere la 6 30 in bucuresti.

 

exactly my plan :laugh: ...and the problem is??? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare la voi pentru a-mi satisface curiozitatea. Majoritatea Ducatiurilor pe care le-am auzit (in special Monsterele) au un sunet metalic care vine din motor, ca si cum cineva ar fi aruncat o mana de suruburi in el. Am inteles ca-i normal, dar de unde vine? Si al meu BMW are sunete specifice, dar nu are niciun sarpe cu clopotei prin maruntaie :blink:

 

 

Exista doua cauze :

1. ambreiajul uscat, intalnit la monsterul de 750 ,respectiv 900 cmc, si in general toate motocicletele ducati cu o cilindree mai mare de 600 cmc(exclusiv)

2.sunetul supapelor actionate de binecunoscutul sistem desmodromic.(am sa presupun ca la asta te refereai) :laugh:

Cheers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista doua cauze :

1. ambreiajul uscat, intalnit la monsterul de 750 ,respectiv 900 cmc, si in general toate motocicletele ducati cu o cilindree mai mare de 600 cmc(exclusiv)

2.sunetul supapelor actionate de binecunoscutul sistem desmodromic.(am sa presupun ca la asta te refereai) :laugh:

Cheers.

Monsterele mai mici de 900 nu au ambreaj uscat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Cristi,asa stiam si eu.

Apropos,are cineva de vanzare capac de ambreiaj original sau de carbon intreg de monster??Mi s-a luat sa ma tot bata in creier...eventual schimb cu al meu care-i decupat

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monstruosii, daca sambata seara pe la 20:00 nu aveti ce face, va invit pe traian 42 la un live jam electro/chill/groove shop. o mana de baieti, vreo 3 portbagaje de scule de la congas la synth-uri smechere si o carciuma f ok. daca vreti sa bagati urechea:

 

http://www.myspace.com/nigelsgroove

http://www.reverbnation.com/insomniainput

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa schimb capacul meu de ambreaj ( carbon , Ducati Performance ) cu unul tot din carbon , dar intreg . Capacul este cel din poza , doar ca era cam murdar . Acum arata mult mai bine .

post-8149-1247181626_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monstruosii, daca sambata seara pe la 20:00 nu aveti ce face, va invit pe traian 42 la un live jam electro/chill/groove shop. o mana de baieti, vreo 3 portbagaje de scule de la congas la synth-uri smechere si o carciuma f ok. daca vreti sa bagati urechea:

 

http://www.myspace.com/nigelsgroove

http://www.reverbnation.com/insomniainput

 

:blink:

 

 

Pana la ce ora e show??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,inca o intrebare:aveti cumva 2 abtibilde cu ducati corse sau doar Ducati de aprox 5 x 5 cm????am o casca un pic zgariata in 2 locuri si as vrea sa maschez cu ceva legat de marca preferata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica problema, sa nu radeti. Mi s-a crapat una din lentilele de la bord (probabil din cauza vibratiilor)...nu m-ar deranja prea tare daca n-ar intra apa pe acolo. A mai avut cineva probleme similare?

Asfalt uscat, Uly.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde luam consumabile la preturi bune pentru Monster?

 

exista cativa baieti care au preturi f bune: eu iau in general de la Dan (dr. taberei) pe care ti l-as recomanda. daca ai nevoie da-mi un pm si iti dau numarul.

 

mai e si gigi berlogea de la care eu personal nu am luat nicodata dar intentionez...baietii spun ca e ok...deci!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala mea :) mii de scuze.

reformulez : monsterele de peste 900 cmc si in general toate motocicletele ducati de peste 600 cmc :)

 

mai razvane, iar dezinformezi :) ...ducati 848, model 2008...ambreiaj incecat in lichid :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles...noi plecam maine cred in jur de 8-9 dimineata

 

cred ca exista si catva monsteristi care o sa plece maine dimineata (in jur de 9)

pe ce traseu mergeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NewsIn

Meteorologii au emis atenționare de cod galben de precipitații, de sâmbătă, ora 12:00, până duminică, ora 21:00, în 36 de județe din nordul, sudul, centrul Âşi estul țării, unde se aÂşteaptă să aibă loc vijelii Âşi chiar căderi de grindină, a anunțat vineri Administrația Națională de Meteorologie (ANM)

 

Vremea se va caracteriza prin averse, descărcări electrice, intensificări ale vântului ce vor avea Âşi aspect de vijelie Âşi izolat căderi de grindină.

"Ploile vor avea Âşi caracter torențial, iar cantitățile de apă vor depăÂşi 25-30 litri pe metru pătrat Âşi izolat 50 l/mp", a mai anunțat ANM.

post-10679-1247223335_thumb.png

Editat de gunix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NewsIn

Meteorologii au emis atenționare de cod galben de precipitații, de sâmbătă, ora 12:00, până duminică, ora 21:00, în 36 de județe din nordul, sudul, centrul Âşi estul țării, unde se aÂşteaptă să aibă loc vijelii Âşi chiar căderi de grindină, a anunțat vineri Administrația Națională de Meteorologie (ANM)

 

Vremea se va caracteriza prin averse, descărcări electrice, intensificări ale vântului ce vor avea Âşi aspect de vijelie Âşi izolat căderi de grindină.

"Ploile vor avea Âşi caracter torențial, iar cantitățile de apă vor depăÂşi 25-30 litri pe metru pătrat Âşi izolat 50 l/mp", a mai anunțat ANM.

post-10679-1247223335_thumb.png

 

multumim frumos doamna romica jurca! :lol:

cu alte cuvinte ce vreti sa spuneti? o sa ploua? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...