Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

nu-s bai.. mai duc o forja ;)



ON TOPIC : Stie careva ce senzor trebuie curatat pentru a mi se aprinde normal becul de neutral instalat pe bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratii bikeri se cam trag pe fundulet in ultima vreme :) Bate un iz de ipocrizie, probabil odata cu briza primaverii :)

 

In loc sa ii spuneti fetei ca merge prea incet pentru voi si v-ar incurca, o luati la sentiment cu grija pe care i-o purtati.

 

Din ce au scris multi dintre voi pe tema incepatoareli la Veliko, eu inteleg ca un incepator nu trebuie sa aiba tupeul sa vrea sa iasa la drum cu oamenii mari. Tot din asta inteleg ca e mai safe sa mergi prin traficul din Bucuresti decat la drum lung.

upa ce am facut scoala, m-am dus in Suceava sa imi iau motoreta, m-am dat pe acolo 3 zile, iar apoi am venit singura pe ea de la Suceava la Bucuresti. A fost foarte ok drumul, in schimb am avut dificultati imediat ce am intrat in Bucuresti din cauza traficului.

 

E drept ca un incepator trebuie sa gaseasca un anturaj rabdator care sa nu il impinga sa forteze si poate ca, intr-adevar, drumul cu VOI la Veliko nu este indicat pentru un incepator. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa desfiintati si sa descurajati un incepator pentru ca nu aveti voi chef sa stati dupa el si sa va asumati raspunderea.

 

Asfalt mai uscat ca ambreiajul va doresc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu ca sunt carcotas, dar a fost o iarna lunga. Ce ati facut toata iarna? :D

O revizie completa, intr-o zi e gata :)

 

poate unii nu au bani la timp

 

nu-s bai.. mai duc o forja ;)

 

ON TOPIC : Stie careva ce senzor trebuie curatat pentru a mi se aprinde normal becul de neutral instalat pe bord?

cauta contactul de la senzerul de neutral. aceleasi probleme le-am avut si eu. asta in cazul in care nu e becul de vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai rau... sa trec la naked! :)

 

Adica ai plecat urechea la ce a zis War?

Nu-i rau un naked, e perfect. La ce te-ai gandit in afara de Z750? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica te dezbraci? :wink:

 

Caldura mare, mon cher!

 

Adica ai plecat urechea la ce a zis War?

Nu-i rau un naked, e perfect. La ce te-ai gandit in afara de Z750? :D

 

M-am gandit ca poate ar trebui sa experimentez inainte sa zic nu.

 

GSR 750, CB 1000 R si la o ragalie d-asta rosie :)

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit ca poate ar trebui sa experimentez inainte sa zic nu.

 

GSR 750, CB 1000 R si la o ragalie d-asta rosie :)

 

:))) toti au zis asa.. dupa care au fost contaminati. Cazul lui adidas e cel mai concret, nici honda nu mai e ce-a fost :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa vada un exemplu de motor cazut si refacut, la vanzare ca "impecabil, sta in garaj de 2 ani"...mai ca era sa ma duc la baia mare dupa el.

 

Comparatie intre prima poza si a 2-a X-(

Diferentele le gasiti singurei :)

post-68475-0-86051100-1365153209_thumb.jpg

post-68475-0-95403700-1365153265_thumb.jpg

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am revenit in acest mail cu cateva info referitor la plimbarea de maine. Sunt reguli de baza stabilite cu blondu' pe care le-am aplicat si la iesirile anterioare si a fost ok.

 

- locul de intalnire - Academie
- Se vine cu rezervorul plin
- ora de intalnire - intre 9.30 si 10.00
- Plecarea - 10.00
- Traseul este : Bucuresti - Giurgiu - Ruse - Veliko si retur
- Total 180 km dus / 180 intors
- Prima oprire si regrupare se va face la granita
- A 2-a oprire si alimentare se va face din nou inainte de Veliko
- Masa pranz in Veliko in jur de ora 13.00 - 14.00 - la restaurantul: Ştastleviţa (daca cineva se pierde pe drum sa intrebe de el)
- Plecare spre Buc la ora 15.00 - 15.30
- Oprire alimentare / regrupare la Giurgiu
- Oprire finala Piata Constitutiei - Salonul Auto Moto

- in fiecare grup va exista o persoana care a mai facut traseul
- recomandam un echipament complet


- cateva reguli de deplasare simple
- se va merge in formatii de cate 4 maxim 5. (formam grupurile in functie de cum ne cunoastem sau cum am mai mers impreuna )
- se va pleca la un interval de 3 - 5 minute
- se va merge in zig zag
- primul tine stanga , al 2-lea dreapta , si tot asa
- distanta dintre noi sa fie suficienta incat sa se poata frana in conditii safe
- ultimul sa stea cat mai pe centru, astfel incat sa poata fi vazut de primul
- viteze maxime ( de stabilit in functie de grupuri in momentul in care plecam )
- nu se depaseste niciodata pe partea dreapta
- daca cineva doreste sa depaseasca da semnal stanga si apasa claxon astfel incat sa se asigure ca cel din fata a observat ca va fi depasit ( este deranjant daca esti depasit fara sa stii, mai ales in conditiile in care ai tobe race - tresari dupa motor )
- daca il trece pe vreunul sa mearga la buda sau i se face rau , semnal, claxon si trage pe dreapta in conditii safe

RECOMANDARE

- rugamintea mea este sa fim concentrati pana la finalul zilei - chiar daca sunt "doar" 320 km este prima iesire mai lunga pentru acest sezon pt multi dintre noi (o data daca uiti sa franezi il pupi pe cel din fata )
- daca sunt persoane care vor sa se dea RACE recomand sa o ia inainte si sa nu influenteze pe ceilalti sau sa se apuce "sa se traga"- ne vedem cu mare placere direct la Veliko si-i admiram cauciucurile tocite dar sa o faca singur
- Punctul de intalnire in Veliko, in caz ca se pierde careva va fi -
la restaurantul: Ştastleviţa

 

 

Ne vedem maine de dimineata.

 

Va salut,

 

Andrei

 

post-20029-0-85855000-1365153678_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt diferentele? Si daca a cazut ce? Putea fi reparat foarte ok. Eu mai atent as fi la motor si cum merge decat la LooK, pentru ca poti vopsi cioara sa arate impecabil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu ma deranja ca ar fi revopsit, doar sa imi zica pe bune in ce context si ce anume a fost reparat, dar proprietarul mi-a zis la telefon ca in prima poza este de cand o adusa el mobra din Italia si ultima poza este de azi, timp in care el a facut doar mici plimbari, a stat mai mult in garaj, cand am intrebat de ce are rezervorul revopsit a zis ca doamne fereste a stat doar in garaj mobra si nu a cazut niciodata cu ea, dupa ce i-am aratat frumos ca stickerele au fost mutate a dat la intors ca a avut mobra lasata la un prieten o luna si poate a revopsit-o respectivul. Asta mi-a ridicat un semn de alarma, mai departe e can-can, ii lipsesc si capetele de ghidon si furca este atinsa...

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu o vezi, e greu sa o judeci dupa poze. Ti-as recomanda sa-ti iei una de mai aproape sau de la vreun cunoscut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Petit

Imi pare rau ca s-a ajuns iar la astfel de discutii.....sincera sa fiu....acum ceva anii in urma ( 2007-2010) ne ocupam mult mai mult sa mergem pe motoare si sa ne simtim bine, decat sa ne jignim pe forum. Asa cum ai vazut din atitudinea mea vis-a-vis de tine, duminica, am stat cu tine la masa, am vb, am ras, am glumit......faptul ca-ti spun ce am de spus pe un ton mai ironic, nu inseamna ca te urasc.....inseamna doar ca nu-mi doresc sa iesi cu noi si sa ne intoarcem asa cum s-a intamplat, in mod tragic, anul trecut cu baiatul cu Diavelul.......baieitii au fost socati ceva vreme., nu este ceva peste care treci usor- moartea unui prieten sub ochii tai......cum am si inceput noi doua, atunci ti-am spus si acum iti repet....te admir pt faptul ca ai incredere in tine si ai o parere buna despre tine, pt faptul ca-ti doresti sa devii o bikerita buna, dar asta atata timp cat nu devine inconstienta si supra-apreciere.....gandeste-te ca nu sufar de sindromul "atentiei totale asupra mea" si cu toate celelalte bikerite de la noi, am o relatie fff buna...cu baietii la fel....da.... si eu am gresit si inca o fac...asta e, recunosc..dar cand m-au tras de urechi am tacut si i-am ascultat....daaa, poate nu mi-a convenit, dar am luat-o ca pe ceva bun......si sincera sa fiu....ei....toti, sunt niste super baieti, de care eu una sunt tare mandra si ma bucur ca imi sunt prieteni.....gandeste-te mai bine ca punem siguranta si viata ta mai presus decat orgoliu si sefia....aici nimeni nu e sef.......asa ca nu te mai supara si invata sa citesti printre randuri nu mot a mot + ca ar trebui sa fii fericita ca ai parte de sfaturi de la niste mesteri in ale motociclismului- Andu, Sinner, , Doru, Andrei, Paul, sa nu uitam Legenda:))))

 

PS: inainte de a iesii prima data din oras, am mers vreo 2 ani singurica, in ritmul meu, in stilul meu, avand grija sa ma tin de motor nu dupa altii(sfat de la Andu- ca toate cele bune), facusem 8000-9000km numai in traficul din Bucuresti...si dupa am mers in afara....de aia zic....nu e o rusine sa mergi mai incet, mai anevois, mai stangaci la inceput....noi doar iti spunem ca si noi am fost ca tine si noi am cazut si mai cadem si noi facem prostii.....

Daaaaa, Legenda. pffff, aia e imposibil de uitat. nici baiatu ala Troy Bayliss nu cred ca m-a uitat.

 

gagica, tu esti prea buna ca sa fii rea. ;)

 

am vorbit cu Petit si pe mess si i-am explicat cat de cat cum stau anumite lucruri. cred ca ea e suparata sau deranjata de atitudinea voastra fata de ea. probabil din cauza incapatanarii crede ea ce crede. poate peste cativa ani cand poate sa dea fum la multi, o sa realizeze ca ceea ce i se reproseaza acum e spre binele ei.

ea totusi trebuie sa aiba rabdare. motociclismul nu se invata intr-o zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am redevenit monsterist recent si sunt curios daca la RAR la autentificare pot trece cu tobele de carbon din dotare, iar daca nu, de unde as putea lua cu imprumut tobe stock 1-2 zile sa pot face autentificarea linistit

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am redevenit monsterist recent si sunt curios daca la RAR la autentificare pot trece cu tobele de carbon din dotare, iar daca nu, de unde as putea lua cu imprumut tobe stock 1-2 zile sa pot face autentificarea linistit

 

multumesc anticipat

e dificil in a primi un raspuns concret. totul depinde de cine dai acolo. dar daca schimbi doar actele, ei nu-ti verifica sunetul cum o fac la ITP. iti verifica seriile si atat. iti recomand sa te duci la un strungar si sa-ti faci db killer. is foarte usor de facu. eu am avut facute intai 2, apoi asta vara inca doua. nu stiu unde le-am pus ca tre sa mai fac un set.

 

te costa vreo 50lei cel mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...