Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am uitat sa pun garnitura noua la busonul de la baia de ulei si acum picura (putin, putin dar picura) are ceva daca il scot, pun garnitura noua si il introduc inapoi ????

pai ce sa aiba? nu are nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-am suparat pe aia la expozitie ca nu mi-au dat voie sa ma sui pe 696 si pe streetfighter :(, adica pe BMW-uri de nu le-am calarit si topait pe ele fara sa zica nimeni nimica, la Ducati parca erau "basini" in aer ...or avea doar un singur model din fiecare si le era frica sa nu se zgarie vopseaua...ntz

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista garnituri speciale la busonul de la baia de ulei?

 

PS. GG Doru :D

 

Busonul standard, din plastic ieftin, nu are. Busoanele aftermarket (din Al de obicei), au o garnitura pe ele.

 

 

Osom! Multumiri.

 

Ce m-am suparat pe aia la expozitie ca nu mi-au dat voie sa ma sui pe 696 si pe streetfighter :(, adica pe BMW-uri de nu le-am calarit si topait pe ele fara sa zica nimeni nimica, la Ducati parca erau "basini" in aer ...or avea doar un singur model din fiecare si le era frica sa nu se zgarie vopseaua...ntz

 

Pai... chiar asa cred ca e. E penibil, si eu as fi vrut sa vad cum stau pe SF-ul mare dar nu s-a putut. Pe de alta parte cred ca o sa stea Streetfighter-ul ala acolo mult si bine: 20.000 euro pentru un 1098 fara carene, in conditiile in care Panigale S ABS e la 21.000, e putin scandalos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Busonul standard, din plastic ieftin, nu are. Busoanele aftermarket (din Al de obicei), au o garnitura pe ele.

 

Ma refeream la busonul de sub motor, pe unde scurgi uleiul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, parca are. Eu asa imi amintesc. Am avut mai demult probleme cu rahatelu ala, a trebuit sa cumpar altul. Si parca avea garnitura. Nu era de cauciuc, era gen aia de chiulasa.

In alta ordine de idei, cine e tentat de un mers la mare de 1 mai cu motoreta? Deocamdata as fi eu, NePlace (Vali, 749), ciorino (Felician, 1198). Daca ne strangem ceva mai multi (gen 5-6) mergem in grup. Daca nu, cred ca ne alaturam grupui facut de MotoRocker. Ar fi bine sa ne decidem cat mai repede ca sa putem sa facem si rezervari pentru cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa comanzi o saiba de pe ebay e chiar culmea, gasesti in bricostore sau la alte magazine de bricolaj saiba din aluminiu sau cupru care isi face treaba de minune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te duci cu piesa respectiva la un strungar si iti face alta. saiba... c'mon. se gasesc la magazinele de profil auto. dar pe Ebay sa cumperi saiba..... te costa transportul cat........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...