Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maine, la 10.00, la petromul de pe soseaua giurgiului, pe dreapta, dupa liniile de tramvai. plecam catre veliko tarnovo, gabrovo, stara zagora (daca ne permite timpul). vor fi 21 de grade, cu soare. pana la veliko sunt 180 de km. eu cu neamuu o sa ne intoarcem tot maine, adi doftoru si cu ciorino ar ramane peste noapte. cazarea e in jur de 20 de euro camera dubla, cu mic dejun inclus. pentru detalii: 0753.379.594 sau aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

vand baterii moto pe gel 12v-17Ah nou noute...pret 200ron

am atasat si cateva poze ce contin detaliile fabricantului si dimensiunile aferente...

ca idee am montat toamna trecuta pe M600 o asemenea baterie care functioneaza si in prezent fara probleme,

 

o seara placuta

 

 

:lol: numai eu :D pot confirma (dak bateria de pe M600-le de care spune kindaru) ca inca tine :moron: :rolleyes:

 

O zi buna la toti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

vand baterii moto pe gel 12v-17Ah nou noute...pret 200ron

am atasat si cateva poze ce contin detaliile fabricantului si dimensiunile aferente...

ca idee am montat toamna trecuta pe M600 o asemenea baterie care functioneaza si in prezent fara probleme,

 

o seara placuta

daca bateria se potriveste al S2R 800 ma abonez si eu la una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are un baiat de vanzare un Monster de 954 rosu cu 2 tobe carbon. Il da cu 1500 e. negociabil Are numeroase defecte optice, carena cu urme de lovituri de la pietricele, parbriz crapat in 2 locuri, cateva razuituri si o bucata lipsa din codita.

Tipul e samsar, se ocupa cu vandutul din Germania, Italia de astfel de motoare si autoturisme. Il are adus din august. Motoru suna ca un bombardier, trezeste tot cartierul.azi il proba unu care parea de la tara, un nene la vreo 45-50 ani, mi-i ca isi va rupe gatul. Tipul taran parea ca fusese conducator de IJ-uri.

Voiam sa stiu daca se merita pretul, ma interersam pt un amic din Iasi. Eu sunt din Tecuci, unde poate fi vazut si motorul. e chiar in fata unei spalatorii unde e iesirea dinspre oras spre Barlad.

Dupa parerea mea motoru e f bun, are trancanitul specific la ambreiaj, targe tare. Nu stiu anul...probabil e din 1999 si are 52 300 km.

Multumesc de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri de parcare peste iarna in garaj ?? Unde ?? Ma bag si eu dak mai sunt locuri libere ??

Mesaj completat

Locuri de parcare peste iarna in garaj ?? Unde ?? Ma bag si eu dak mai sunt locuri libere ??

 

"b28jmp" ma primesti si p mine ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri de parcare peste iarna in garaj ?? Unde ?? Ma bag si eu dak mai sunt locuri libere ??

Mesaj completat

 

 

"b28jmp" ma primesti si p mine ??

Din pacate garajul este in Jilava , in incinta fabricii Arteca . In momentul in care stiu exact cat loc am si cat ar costa de caciula , va anunt . Momentan am o lucrare complexa de transplant de motor intre 2 Golfuri 3 si e cam aglomerat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate garajul este in Jilava , in incinta fabricii Arteca . In momentul in care stiu exact cat loc am si cat ar costa de caciula , va anunt . Momentan am o lucrare complexa de transplant de motor intre 2 Golfuri 3 si e cam aglomerat .

 

Multumesc ! pentru raspuns...

E prea departe pentru mine la Jilava .... vreau ceva mai aproape ... Multumesc oricum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce monster ? ce carene ? ce 954 ? :rolleyes:

 

 

Saltare.. imi pare rau ca nu am facut niste poze azi , nu aveam tel. mobil cu mine. daca doriti maine dupa-amiaza le ve-ti vedea... inca mai e de vanzare Monsterul, are o noua coala A4 agatata de rezervor... motorul e in fata unei spalatorii, se vede ca abia a fost spalat.

Pret 1500 e negociabil, un Ducatti rosu, tobe carbon noi, ceva defecte optice, 52 mii km in bord, anul fabrcatiei 2002.

De acte nu am putut afla nimic ca nu era nimeni langa motor..am stat vreo 5 min p-acolo....liniste...m-am suit si pe el..am verificat levierul ambreiajului care paare cam tare, ca la wc-ul meu de Diversion.

Deci..pe miine aveti poze daca doriti.Eu intru rar pe net, mai intru peste 24 ore deci.. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Monsteristi! abia acum am reusit sa fac niste poze motorului, din fata spalatoriei auto unde sta de 10 zile...ieri nu am putut deoarece nu era. Sunt facute cu tel meu mobil. Cam atat am putut face. Cu proprietaru nu am putut vrb , probabil e in Italia,pleaca frecvent,revine la fel.era un nene care ma intreba de vreu sa o probez. Deci, nu stiu situatia actelor. tipul care o vide cu asa ceva se ocupa, probabil nu sunt probleme cu actele. Acum , dati- va cu parerea!

Eu m-am tinut asadar de cuvant cu pozele..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Monsteristi! abia acum am reusit sa fac niste poze motorului, din fata spalatoriei auto unde sta de 10 zile...ieri nu am putut deoarece nu era. Sunt facute cu tel meu mobil. Cam atat am putut face. Cu proprietaru nu am putut vrb , probabil e in Italia,pleaca frecvent,revine la fel.era un nene care ma intreba de vreu sa o probez. Deci, nu stiu situatia actelor. tipul care o vide cu asa ceva se ocupa, probabil nu sunt probleme cu actele. Acum , dati- va cu parerea!

Eu m-am tinut asadar de cuvant cu pozele..bafta

 

E un Ducati ST2...Motor de 944 cmc cu 2 supape pe cilindru si racit cu aer(parca).

 

1500 eu repr o suma f mica pt motorul respectiv. Eu am fratele mai mare,identic dpdv optic ST4 :rolleyes: Vezi sa nu dai 1500 pe ea si sa nu-i mai dai de cap dupa,daca esti hotarat sa o iei ia un mecanic ,care se pricepe bine la Ducati ,cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

umbla zvonul ca ducati ar urma sa anunte, inainte de show-ul de la milano, lansarea a inca 2 modele (pe langa mediatizata strada aperta si hyoer 796 deja anuntate) complet diferite fata de ce a fost vehiculat in presa. cumva treaba asta s-ar incadra in ce au spus ei la inceputul lui 2008 ca pana la finalul lui 2010 vor lansa 10 modele noi (mai lipsesc 2). desi nu cred ca proiecte cum ar fi ducati vyper (o ipotetica replica la noul v-max) vor fi lansate (fapt infirmat oficial si de ducati) sunt foarte curios ce vor scoate. cred ca niste variante folosind motorul de pe noul monster 696/1100 dar sa vina din nou cu o clasa SS ca in trecut, nu stiu cata logica ar avea. performantele motoarelor astea doua, sunt departe de orice varianta japoneza si daca la un superbike se justifica un pret mare, pentru componente/design/motor de top, pentru ceva entry level nu cred ca are sens. mai ales ca ducati inca se resimte dupa esecul 999 (dpmdv, financiar doar) si toate aceste noi modele sunt realizate tocmai in scopul reabilitarii companiei.

voi ce credeti? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...