Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

 

Ce japoneza ai avut?

f 3 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, Monsterul e un motor in general cumparat de incepatori, am presupus gresit. Gashca, ca sa zic asa se aduna in fiecare miercuri, ora 19-19:30, pe trepte, la Academia Militara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, Monsterul e un motor in general cumparat de incepatori, am presupus gresit. Gashca, ca sa zic asa se aduna in fiecare miercuri, ora 19-19:30, pe trepte, la Academia Militara.

Stiu ca este,mi-a placut tare mult si in momentul in care m-am urcat pe ea..deja am avut un gol in stomac..sper sa nu ma dezamageasca,si nici eu pe ea:D Ms de invitatie..o sa incerc sa rup 2 zile de la servici:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

 

 

f 3 600

 

O sa ai probleme cu ciclistica ( o sa fie mai bombate anvelopele )...daca esti echilibrist nu e nici o problema ( zic din auzite - peronal merg pe stock ). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

(...)

 

De montat se pot monta - dacă vrei să arate caraghios (ca niște baloane) și să strici ciclistica motocicletei.

120 pe față și 160 sau 170 (dacă vrei să fii hardcore) pe spate îți trebuie dacă vrei să dai cu scărițele pe jos în curbe.

 

În rest, s-o stăpânești sănătos și la mulți km fără incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru posesorii de monster mai vechi, la voi esapamentul este prins in vreun fel de colier ? sau doar infipt in galerie ? :unsure:

 

Al meu nu are nici un fel de colier si daca pun mana simt ca are scapari pe acolo :rusinica:

post-68475-0-63520500-1341569618_thumb.jpg

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are coliere, am acelasi motor, le-am dat jos de cel putin 10 ori, doar "se infig" acolo si atat, si la mie are mici scapari dar cred ca de la cazaturi ca inainte nu avea, eventual poti pune putin mastic negru pe interior dar nu cred ca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

 

 

f 3 600

pune asa daca nu gasesti stock, sau daca vrei alte gume. 120/70/17 pe fata ca 130 arata penibil si nu ai la ce sa folosesti. iar spatele poti incerca un 180/55/17 s-ar ameliora din 160/60/17. am sa revin cu site-ul unde poti vedea gumele cand schimbi dimensiunile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru posesorii de monster mai vechi, la voi esapamentul este prins in vreun fel de colier ? sau doar infipt in galerie ? :unsure:

Al meu nu are nici un fel de colier si daca pun mana simt ca are scapari pe acolo :rusinica:

 

Nu are coliere, am acelasi motor, le-am dat jos de cel putin 10 ori, doar "se infig" acolo si atat, si la mie are mici scapari dar cred ca de la cazaturi ca inainte nu avea, eventual poti pune putin mastic negru pe interior dar nu cred ca e cazul.

 

Nu are nici un fel de coliere, ci o garnitură internă (număr de cod: 420.2.001.0A). Dacă aveți scăpări pe acolo, înseamnă că s-a f*tut aia.

 

PS: găsiți manualul complet de piese pentru M600 din 2001, aici.

 

pune asa daca nu gasesti stock, sau daca vrei alte gume. 120/70/17 pe fata ca 130 arata penibil si nu ai la ce sa folosesti. iar spatele poti incerca un 180/55/17 s-ar ameliora din 160/60/17. am sa revin cu site-ul unde poti vedea gumele cand schimbi dimensiunile.

 

Hai mă, ce dracu: 180 pe Monster de 600? laugh.gif

Dacă nu mă credeți pe mine, poate îi credeți pe băieții ăștia.

 

Hai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EDIT: bine că ai rezolvat.

smile.gif

 

Multam Angel!

 

 

Unde l-ai gasit/comandat? Ca vreau sa-mi comanda si eu sonda de ulei, "transpira" ulei si ma enerveaza la culme.

 

Unde ai zis tu :) dafway

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bikes fans are great...but ducati fans are something extra...

 

 

cateva motoare...cativa ducatisti la WDW 2012( 11'30''.... si toooot trec......si dupa....se tot duc in alta parte, ii redirectiona spre cealalta intrare)

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=D79S6we1hq0&NR=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De montat se pot monta - dacă vrei să arate caraghios (ca niște baloane) și să strici ciclistica motocicletei.

120 pe față și 160 sau 170 (dacă vrei să fii hardcore) pe spate îți trebuie dacă vrei să dai cu scărițele pe jos în curbe.

 

În rest, s-o stăpânești sănătos și la mulți km fără incidente.

 

O sa le incerc totusi 100-200 km..dupa care o sa vad daca imi fac probleme..

Ms de urare..la fel si tie.

 

Nu are nici un fel de coliere, ci o garnitură internă (număr de cod: 420.2.001.0A). Dacă aveți scăpări pe acolo, înseamnă că s-a f*tut aia.

 

PS: găsiți manualul complet de piese pentru M600 din 2001, aici.

 

 

 

Hai mă, ce dracu: 180 pe Monster de 600? laugh.gif

Dacă nu mă credeți pe mine, poate îi credeți pe băieții ăștia.

 

Hai noroc!

Am sa le montez totusi,.,o sa fac si un filmuletz ceva sa vedeti cum se comporta..si vedem..

Oricum nu sunt agitat in curse..asa ca o sa fiu linistit:D

 

bikes fans are great...but ducati fans are something extra...

 

Like a dream :

 

Un set ambreiaj(10 palcute) M600, cine are?

Editat de albert's
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici se vede sesiunea de pe pista de sambata dimineta. e doar linia de start unde apar eu si parca si Doru.

minutul 1:37

 

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot Alex (Dafway) parcă avea. Dacă nu, dealer. Dacă nu, ebay. laugh.gif

 

Nou e vreo 200€, deci nu cred că vrei.

 

Am vb cu el,are ceva in jur de 250 e second..deci e cam scump baiatu..

Ma gandeam la ceva pana in 200 lei..-250 maxim dar sa fie bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu el,are ceva in jur de 250 e second..deci e cam scump baiatu..

Ma gandeam la ceva pana in 200 lei..-250 maxim dar sa fie bune..

 

Nu-ți face speranțe deșarte, n-o să găsești la prețul ăsta la noi.

Sunt consumabile, deci trebuie să iei de la cineva care dezmembrează, iar Ducati-uri nu sunt încă atât de multe în România.

 

Caută pe site-urile de SH din afară: Italia, Germania, etc. După o căutare succintă, am reușit să găsesc pe subito.it la 40€ SH sau 100€ nou.

 

Spor la căutat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ți face speranțe deșarte, n-o să găsești la prețul ăsta la noi.

Sunt consumabile, deci trebuie să iei de la cineva care dezmembrează, iar Ducati-uri nu sunt încă atât de multe în România.

 

Caută pe site-urile de SH din afară: Italia, Germania, etc. După o căutare succintă, am reușit să găsesc pe subito.it la 40€ SH sau 100€ nou.

 

Spor la căutat!

 

Ai idee cum pot sa comand eu acolo? :-?

Prefer unu nou la banii astia..ai garantia ca tine ceva timp..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee cum pot sa comand eu acolo? :-?

Prefer unu nou la banii astia..ai garantia ca tine ceva timp..

am citit posturile cu cauciucurile doamne fereste de 130 pe fataaa jesus nu face greseala asta orice ar zice astia punei dimensiunea originala sau maxim cu 170 pe spate desi nu e nevoie ...asta daca vrei sa te bucuri de tine si de moto in continuare auzi la ei ca arata ca naiba dar cum merge cum o fii creca zici ca mergi prin nisip :)))))...asta e parerea mea si nu numai :)...nu vb ca sa ma aflu in treaba dar cu cauciucurile nu e de joaca ...oricum bine ai venit si la cati mai multi km mama deja 2 monsteristi in 2 3 zile f tare :)) bafta

PS: nu te supara dar din filmulet nu cred ca o sa ne dam seama de comportamentul motoretei ...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit posturile cu cauciucurile doamne fereste de 130 pe fataaa jesus nu face greseala asta orice ar zice astia punei dimensiunea originala sau maxim cu 170 pe spate desi nu e nevoie ...asta daca vrei sa te bucuri de tine si de moto in continuare auzi la ei ca arata ca naiba dar cum merge cum o fii creca zici ca mergi prin nisip :)))))...asta e parerea mea si nu numai :)...nu vb ca sa ma aflu in treaba dar cu cauciucurile nu e de joaca ...oricum bine ai venit si la cati mai multi km mama deja 2 monsteristi in 2 3 zile f tare :)) bafta

PS: nu te supara dar din filmulet nu cred ca o sa ne dam seama de comportamentul motoretei ...

 

Astea cu anvelopele,o sa le incerc..cel putin 100-200 km..ceva viraje ..dar nu o sa ma dau foarte tare..

Iar cu filmul..tocmai la asta ma refeream ..o sa iau pe cineva sa ma filmeze din spate..;)

Ms.de sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici se vede sesiunea de pe pista de sambata dimineta. e doar linia de start unde apar eu si parca si Doru.

minutul 1:37

 

acum teai linistit cu circuitul :)))) glumesc....si daca vrei sa stiii in filmuletul care la postat madalina cu parada eu si cu andrei si fratele avem prim planul in parcarea de la parada sac sac :)))))) pe la minutul 5 20...eu total opus de la red planet albastru si casca galbena hahaha pai doar sunt petrolist de la ploiesti :))...glumesc si eu de plictiseala :)) bafta

 

Astea cu anvelopele,o sa le incerc..cel putin 100-200 km..ceva viraje ..dar nu o sa ma dau foarte tare..

Iar cu filmul..tocmai la asta ma refeream ..o sa iau pe cineva sa ma filmeze din spate..;)

Ms.de sfat.

eu zic ca risti cam mult nu tre sa te dai tare ca sa tio furi cu cauciucurile astea tocmai daia producatorii dau niste dimensiuni nu de nebuni ...dar sper sa iti dai seama din primele minute ca nu e ok si sa nu te avanti la o plimbare mai ales cu viraje 100 200km e cam muuult...si din spate tot nu ne dam seama de comportament...in fine numai insist daca vrei tu sa faci testul asta esti liber oricum totusi inainte intreaba si un profesionist de ex. Andu/Cristi...bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...