Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

Vizitator ALINU

Si cum o poate inmatricula la primarie ca pe un scuter daca nu ar avea acte la el?:-?

 

Mi-am dat seama ca e furat pt ca nu zice nici de garantie nimic.Mi-as putea face probleme daca as cumparao?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si cum o poate inmatricula la primarie ca pe un scuter daca nu ar avea acte la el?:-?

 

Mi-am dat seama ca e furat pt ca nu zice nici de garantie nimic.Mi-as putea face probleme daca as cumparao?

Mai apareti multi deastia?

Voi ganditi?

Cum poate sa aiba un motor de 125 acte originale de 50,e imposibil..

Furat + niste cunostinte la primarie (niste bani )si lo rezolvat , dar bun il cumperi faci un accident , lovesti o persoana : iti iau astia motoru , il desfac il masoara si o sa vada ca e de 125 ghici ce te asteapta?

Ceea ce vrei tu e ilegal , atat trebuie numa sa te prinda si dupa nu mai pupi carnet cati`va ani buni..

Voi nu ganditi in plm mea?

Ai carnet?Mai bine cumparati bicicleta ca nu ai nevoie nici de carnet si nici de casca :friends:

Editat de Paulikaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am sustinut nimic doar am intrebat.

Nu am inscris niciun scuter nu-mi plac scuterele,is niste porcarii.

Poi iti explica si pridon ca e furat..tu dupa intrebi ce ai putea pati daca il cumperi...

Poi ia gandestete tu logic ce se intampla daca te opreste politia si nu ai acte la motor?

Raspunsul meu normal ca a fost dur...pentru ca tu daca cumperi un motor fara acte incurajezi furtul de motoare.

Cum te`ai simti tu sa-ti cumperi un motor nou(cbr postat de tine este destul de noua as zice) si sa til fure cineva?

Punete in locul pagubitului...

E treaba ta ce faci , dar fa in asa fel sa`ti fie bine;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dar copilul asta e pe toate topicurile de la 125cc?

 

Cumpara ceva si lasa-ne....ca ne-am obosit, serios. Pana la urma fiecare face ce il taie capu, chiar atat ce greu e sa-ti iei carnetu?!

 

Hai baietii cu cebereurile, ceva foto, eu am numai poze triste cu ceberelu, nu cred ca vrea cineva sa le vada :cheers:

 

:rolleyes:

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dar copilul asta e pe toate topicurile de la 125cc?

 

Cumpara ceva si lasa-ne....ca ne-am obosit, serios. Pana la urma fiecare face ce il taie capu, chiar atat ce greu e sa-ti iei carnetu?!

 

Hai baietii cu cebereurile, ceva foto, eu am numai poze triste cu ceberelu, nu cred ca vrea cineva sa le vada :cheers:

 

:rolleyes:

Poi ce ai patit Stefan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand l-am desfacut din curiozitate, al doilea vopseala si am descoperit ca in urma accidentului din vara avea carene crapate.

 

Am dus motorul la tatal meu, la codlea si am lucrat cam am putut la el, apoi a trebuit sa-l terimine el dupa ce vin piesele de la vopsit, insa nu a avut timp nici sa le trimita, asa ca acum astept.... asa ca poze de la voi?! :cheers: :rolleyes:

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut gresala sa dau cu pasta de polis intregul motor, si fiind in culoarea neagra, jos pe plug combinatia de culori e cu negru mat, ghiciti ce sa intamplat, nu a iesit pasta din partie alea....am frecat o zi intreaga pana am reusit s-o curat intr-o parte, mai am de facut cealalta parte.....am scris numa ca sa invatati din greselile mele:)) :rolleyes: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este numarul turatiilor pe minut prevazute de constructor pentru un Cbr 125?? modelul pe carburatie.

Eu nu am cartea motocicletei si nu am unde sa ma uit..

 

Numarul turatiilor pentru ce mah ??? relanti sau ce ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris mai sus 1400+-100 rpm......dar nu stiti cumva, turatia maxima e cumva 12000 rpm?

La 8000rpm ai cuplu max=10,1NM iar 10000rpm ai puterea max=10kw iar daca o turezi in plus nu-i mai creste puterea ba chiar scade(diagrama externa-curs motoare termice an 3),singurul care creste e consumul si am uitat UZURA.foloseste un ulei bun, schimba-l la timp si nu depasi 10000rpm. Apropo voi stiti cate zeci de mii duce un motor bine intretinut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 8000rpm ai cuplu max=10,1NM iar 10000rpm ai puterea max=10kw iar daca o turezi in plus nu-i mai creste puterea ba chiar scade(diagrama externa-curs motoare termice an 3),singurul care creste e consumul si am uitat UZURA.foloseste un ulei bun, schimba-l la timp si nu depasi 10000rpm. Apropo voi stiti cate zeci de mii duce un motor bine intretinut?

ar trebui sa mearga lejer 50.000 mi daca ii bine intretinut, chiar daca ii capacitate cilindrica asa mica, dar am auzit ca duce si mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...