Sari la conținut

Bmw G450x


Postări Recomandate

Eu am o rezerva ca la exploatare hard si trante BMW o sa tina la fel de bine ca si KTM. Si, cum am mai zis, 2000 E in plus sunt bani multi (nu stiu ce au comparat aia din revista lu colegu de le-a iesit mai ieftin bmwu)

Altfel, sunt sigur ca daca te sui pe una noua merge unsa.

:scratch:

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

as spune eu ceva despre "fiabilitatea" lui 690 Enduro, KTM, dar prefer sa nu fiu taran si sa merg la Moto Mania mai intai. Si, da, motocicleta, e super, mega, rupe pamantu, asfaltu, pleci din oras si dai ture pe circuitul de cros, dar...

 

a, da, si chestia aia, domnu burghez s-a apucat de hard enduro, g450... lasa piese in urma pe la erzberg. pana acuma, cel mai misto 450 cmc mi s-a parut noua husaberg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, adu si tu o contributie la forumul asta, ca nu ajung numai pozele cu motocicleta trantita pe jos :scratch:

 

EXACT asta ar fi un test de anduranta - sa-i dam lui Andrei 2 zile noul BMW sa vedem cum sta cu zborul si cu aterizarile fortzate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti cred ca nu accepta BMW-ul sa faca asta. sigur nu vor trece testul.

in politica de promovare a marcii in valcea,450-ul va fi clar folosit in conditii de hard..ori convinge ori dezamageste una din 2,ramane de vazut..o sa fie cred 3 buc pe care le puteti lua la p...la pe rapele de la proba speciala din fedelesoiu,bineinteles fara menajamente si restrictii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma inscriu. consider ca sunt destul de calificat la facut posete. ma recomanda ultima iesire... :)

 

Asa ... si daca iti place, ce faci ? Iti iei BMW ? Cred ca endurista de la BMW este cel mai scump enduro de pe piata romaneasca.

Cu banii aia iti iei orice EXC nou si iti mai ramane bani si de ceva echipament !

 

La mobra asta am observat ca axul basculei coincide cu axul pinionului de tractiune de la motor. Asta inseamna ca lantul nu o sa mai stea asa ,,fleashca" ?! Probabil o sa se simta altfel cum se transmite puterea motorului la sol ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca endurista de la BMW este cel mai scump enduro de pe piata romaneasca.

 

In revista moto life, bmw-ul e trecut la 10.448 euro cu tva. Yamaha wr450f costa 10.490 cu tva.

Nu stiu cat o dau astia de la M.L. in bara cu preturile, dar daca nu...........................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrica, asta este una dinte jmekeriile cu care vine nou bmw-ul, lantul nu va fi influentat de cursa telescopului spate, sau cel putine ei asa spun.alta noutate este rezervorul de benzina plasat sub shea, in intentia de a cobora centrul motoretei, si probabil de a echilibra masa e axe.desi am dubii cu prvire la ambele "inovatii", sunt sigur ca proiectantii au verificat si totul merge ok in realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In revista moto life, bmw-ul e trecut la 10.448 euro cu tva. Yamaha wr450f costa 10.490 cu tva.

Nu stiu cat o dau astia de la M.L. in bara cu preturile, dar daca nu...........................

 

pretul la yamaha diin ml e pentru cititorii de reviste. pretul la care cumpara enduristii in RO e pana in 8000. Zoli la ciuc vinde Honda CRF 450 2008 cu carte de identitate pe la 7000 (chiar mai ieftin pentru crf 250).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul la yamaha diin ml e pentru cititorii de reviste. pretul la care cumpara enduristii in RO e pana in 8000. Zoli la ciuc vinde Honda CRF 450 2008 cu carte de identitate pe la 7000 (chiar mai ieftin pentru crf 250).

cred ca aceiasi situatie va fi si la bmw..dau exemplu site-le mobile.de unde preturile la masini noi oferite de dealeri sunt cu 2-3000 de euro mai mici decat cele publicate de firma producatoare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul la yamaha diin ml e pentru cititorii de reviste. pretul la care cumpara enduristii in RO e pana in 8000. Zoli la ciuc vinde Honda CRF 450 2008 cu carte de identitate pe la 7000 (chiar mai ieftin pentru crf 250).

 

Acelasi lucru poate fi valabil si pentru bmw.

 

Iar pe de alta parte, si g-ul 650 era destul de scump cand a aparut. Acum costa 7473 cu tva, si asta pentru cititorii de reviste, asa ca mine. Cine stie cata reducere poti obtine daca esti endurist adevarat. Iar pe de alta parte, aceeasi categorie de cititori poate cumpara un 690 enduro cu 8220 euro. Deci, mai scump ktm. Daca asta ar putea fi considerat un precedent, intr-un an, maxim 2, g-ul ar putea fi mai ieftin decat ktm-ul 450, si aici comparand preturile pentru cititori.

 

Te luasei de unu' mai inainte ca scosese bmw-ul mai ieftin. Pai poate ala e endurist-bmwist adevarat si cumpara mai ieftin, cum faceti voi, enduristii din Ro.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Una peste alta, din mai greu, cum se vehicula la inceputul topicului, s-a dovedit ca acest g e mai usor, comparativ cu exc 450. De stricat mai greu, cred ca se va strica mai greu, cel putin motorul. Idei noi si poate inovatoare exista la modelul g. Legat de pret vom vedea, dar putem folosi modelul g650 si ne putem face o idee.

Astept cu ranjetul pe buze sa vad ce dezamagiri va mai provoca acest model ktm-istilor inflacarati :)

 

 

 

 

ps- hai, acum sariti toti..............................toata lumea, toata lumea sare acum cu mine :laugh:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pe de alta parte, si g-ul 650 era destul de scump cand a aparut. Acum costa 7473 cu tva

 

pai cred si eu ca s-au ieftinit - trebuie sa scape cumva de ele :) A vazut cineva vreun G650 pe strada/ulita/poteca pe undeva? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cred si eu ca s-au ieftinit - trebuie sa scape cumva de ele :) A vazut cineva vreun G650 pe strada/ulita/poteca pe undeva? :laugh:

 

 

Stiu ca glumesti, dar daca n-ai fi facut-o, cauta pe advrider, ca aia sunt mai putin suspiciosi la tot ce e nou si de alta marca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul la yamaha diin ml e pentru cititorii de reviste. pretul la care cumpara enduristii in RO e pana in 8000. Zoli la ciuc vinde Honda CRF 450 2008 cu carte de identitate pe la 7000 (chiar mai ieftin pentru crf 250).

 

Ce trebuie sa faci ca sa fii endurist din RO? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-15042-1221455209_thumb.jpgca sa revenim un pic la subiectul initial,am vazut bmw-urile in actiune la romaniacs,respectiv la prolog,urcari si coborari extreme..se comporta admirabil..la o urcare de expert/hobby unde 80% nu au dovedit-o din prima,bmw-ul a urcat impecabil,fara ajutor,fara nimic,bine..mai conteaza si pilotul dar motorul a functionat excelent..pana acum ma impresionat..sa vedem cum se descurca pana la final..

pun o poza cu cea mai nasoala urcare unde toti profi au fost trasi cu troliul pe ultima portiune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-15042-1221455209_thumb.jpgca sa revenim un pic la subiectul initial,am vazut bmw-urile in actiune la romaniacs,respectiv la prolog,urcari si coborari extreme..se comporta admirabil..la o urcare de expert/hobby unde 80% nu au dovedit-o din prima,bmw-ul a urcat impecabil,fara ajutor,fara nimic,bine..mai conteaza si pilotul dar motorul a functionat excelent..pana acum ma impresionat..sa vedem cum se descurca pana la final..

pun o poza cu cea mai nasoala urcare unde toti profi au fost trasi cu troliul pe ultima portiune..

 

 

Attila

 

Tu crezi sincer ca BWV ul a urcat singur?pilotul care a urcat cu BMW sunt convins ca putea sa ia oricare motocicleta de 450 in patru timpi in aceiasi stare de functionare cu aceleasi calitate de amortizor si se urca la feli!!

Personal sunt convins de calitatea oricarei motociclete BMW.De fiecare data cand BMW a vrut sa faca o motocicleta de strada,turing,raliu,le-au facut de cea mai buna calitate si de foarte departe e cea mai buna fabrica europeana de motociclete.

Cateodata am impresia cand ma uit pe forum ca motocicletele nu au nevoie de piloti.

Din partea mea poti sa iau motocicleta din fotografie si sa incerc sa fac uricare ala greu si nu o sa reusesc sa fac!!

Ar fii simplu sa cumperi KTM 250 al lui Cyril si totodata talentul lui.Am incercat 250 am avut dar pentru talent raman cu speranta....

 

cu prieteni patrick

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...