Sari la conținut

Bmw G450x


Postări Recomandate

* n-ai venit la Olanesti, ai pierdut ocazia sa mananci o ciorba cu mine. lasa, ca or sa mai fie intalniri enduro, ...sunt tot timpul, noi sa mai fim!

aaa, btw., la anu' o sa vin insotita. fiu-miu tocmai a primit motocicleta de enduro, nu e BMW, dar merge :laugh:. Nu-i nici portocalie :laugh: ...o sa pun niste poze mai incolo la "enduro junior". Poate il inveti cum sa nu-si prajeasca oole pe off-road, respectiv cum sa stea cu fundul cat mai departe de sa, ...ca eu asa am vazut in neinsemnata mea experienta de motociclista (bot up!)

 

 

UUUUUUUUUUUUUU, Mamiiiiiiiiiiiii, cred ca vei fi dezamagita. Nu cred ca am putea bea ciorba la vreo intrunire enduro. Din pacate n-am cu ce :) Dakarul meu nu prea are ce cauta la intalniri cu exc-uri si alte capre de munte. Si asta cred ca va fi si in viitor deoarece urmatorul pe lista e GS-ul 800. Dar cine stie, poate cand voi vedea saua aia incalzita si bordul din lemn de trandafir al G-ului 450, poate-l voi lua si atunci iti dau si ciorba.

 

Pana una alta, macar un ceai sau o apa plata cu lamaie nu vrei mami?................chiar asa :laugh: nu vrei sa ma infiezi si pe mine macar o perioada?........ :) :D B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

UUUUUUUUUUUUUU, Mamiiiiiiiiiiiii, cred ca vei fi dezamagita. Nu cred ca am putea bea ciorba la vreo intrunire enduro. Din pacate n-am cu ce :) Dakarul meu nu prea are ce cauta la intalniri cu exc-uri si alte capre de munte. Si asta cred ca va fi si in viitor deoarece urmatorul pe lista e GS-ul 800. Dar cine stie, poate cand voi vedea saua aia incalzita si bordul din lemn de trandafir al G-ului 450, poate-l voi lua si atunci iti dau si ciorba.

 

Pana una alta, macar un ceai sau o apa plata cu lamaie nu vrei mami?................chiar asa :laugh: nu vrei sa ma infiezi si pe mine macar o perioada?........ B) :laugh: :D

 

* multumesc, da' am ciorba foarte buna acasa, nu te osteni. Idem ceai si apa. GS-ul ala de 800 e foooarte scump, vezi cum faci rost de maruntis, poate te infiaza Ionut, eu nu sunt asa generoasa :)

sa fii sanatos! ...eu am fost la intalnire enduro cu chopperul, ...nu s-a nelinistit nimeni din cauza asta :laugh:

 

:)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* multumesc, da' am ciorba foarte buna acasa, nu te osteni. Idem ceai si apa.

 

Mi-ai frant inima :) M-ai facut din om neom :)

Gata, nu mai suport :laugh: Ma duc sa beau de suparare un cico la cofetarie B) ...................... :laugh:

 

 

 

 

ps- cu chopperul la intrunire enduro numai tu te puteai duce :)

 

 

.

.

.

.

.

aaaaaaaaaa, stai ca acum mi-a picat fisa. Tu te-ai dus acolo cu chopperul ca sa te uiti de pe margine.......... :laugh: ...........la ce k.k.t te-ai mai dus? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai frant inima :laugh: M-ai facut din om neom :)

Gata, nu mai suport :D Ma duc sa beau de suparare un cico la cofetarie B) ...................... :laugh:

 

 

 

 

ps- cu chopperul la intrunire enduro numai tu te puteai duce :)

 

angi + cria = love :laugh:

parca trebuia sa vorbim de bmw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Nu v-ar placea o mobra de hard-enduro indestructibila? Pe care sa va puteti baza oriunde ati fi si care sa nu va lase in mijlocul "naturii"?

 

 

mah...varianta asta exista! chiar exista un utilaj de hard enduro care urca peste tot si nu se defecteaza in mijlocul naturii...singura chestie e ca tre sa cari catziva morcovi in buzunar sa il motivezi. Da, ati ghicit...vorbesc de magar!! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu se baga altii inaintea noastra in vara 2009 va invitam la un mega drive test cu 450-uri complet echipate..din nefericire nu se poate mai repede fiindca nu va fi reprezentanta gata si nemtii nu ne lasa sa vindem nici un ac pana nu e totul gata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...varianta asta exista! chiar exista un utilaj de hard enduro care urca peste tot si nu se defecteaza in mijlocul naturii...singura chestie e ca tre sa cari catziva morcovi in buzunar sa il motivezi. Da, ati ghicit...vorbesc de magar!! :scratch:

 

nah...camarazii nostri deja au adoptat magarusul ca mijloc alternativ de deplasare prin locuri inguste si abrupte

:)

Editat de Athanasiou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ultimul Moto Verte e un test din care tot ktm e mai bine punctat, bmw are avantaj la pret de 250eu, nesemnificativ.

 

S-ar putea ca bmw-ul sa mai aiba un avantaj de fiabilitate, ceea ce pentru unii poate fi important. Nu toti sunt "raceri" pur sange..........ca majoritatea de pe aici.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW e fiabil nu am ce spune, dar cand vine vorba de curse, si scot ce mai bun dintr-un motor nu prea cred ca mai ai fiabilitate. Asa ca preformanta mare implica fiabilitate mica, iar fiabilitatea mare implica performante scazute. Daca BMW va fi o masina care se va bate cap in cap cu KTM atunci adio fiabilitatea germana... daca nu...

Dar mai bine sa vedem ce se va intampla dupa Romaniacs cu cele 2 BMW....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

explicati-mi si mie ce este toata gargara asta cu fiabilitatea?

Ce inseamna sa nu fie fiabil, ca tot aud pe toata lumea batandu-se in piept ca una-i mai fiabila ca alta..

Daca fiabil inseamna ca te tine 20 de ani, who gives a shit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

explicati-mi si mie ce este toata gargara asta cu fiabilitatea?

Ce inseamna sa nu fie fiabil, ca tot aud pe toata lumea batandu-se in piept ca una-i mai fiabila ca alta..

Daca fiabil inseamna ca te tine 20 de ani, who gives a shit?

 

Iti spun eu cate ceva de fiabilitate !

 

Fiabilitatea unei motociclete este data de lejeritatea si comoditatea posesorului, motocicletei respective !

Cu cat proprietarul este mai puturos si mai stangaci, cu atat fiabilitatea unei motociclete scade !

 

Mai academic, putem enunta cam asa :

 

Def.1)- Fiabilitatea unei motociclete este direct proportionala cu gradul de puturosenie al posesorului.

 

Def.2)- Fiabilitatea unei motociclete este direct proportionala cu patratul nepriceperii posesorului. (La astia nepriceputeni, se strica tot timpul cate ceva)

 

Def.3)- Patratul fiabilitatii unei motociclete este direct proportionala cu priceperea, intretinerea si exploatarea motocicletei de catre posesor.

 

Am dreptate ? Poate ca NU, dar e un sambure de adevar in astea !

 

........... luati-o ca o gluma ! :scratch:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La red bull o sa faca f bine. Riderii sunt mesteri.

 

Cu fiabilitatea a lamurit-o Petrica - in 2008 toate sunt fiabile daca ai grija de ele. Eu am o rezerva ca la exploatare hard si trante BMW o sa tina la fel de bine ca si KTM. Si, cum am mai zis, 2000 E in plus sunt bani multi (nu stiu ce au comparat aia din revista lu colegu de le-a iesit mai ieftin bmwu)

Altfel, sunt sigur ca daca te sui pe una noua merge unsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...