Sari la conținut

Care Cu Gsxru' Te-ai Lipit De Taxi?


NVS
 Share

Postări Recomandate

adica cum bai inconstientule care este? adica cum "indiferent de situatie" ??? daca era chiar motociclistul vinovat? repede, noi suntem nevinovati, uite si eu mai fac prostii in trafic, si daca pik la gauaz, ercunosc, ca nu mor. uite-asa poate a facut si el motociclistul vreo prostie, de unde stii tu? nu tin partea nimanui in astfel de situatii, cand nu cunosc, dar imi dau si eu cu opinia cum iti dai si tu. pana nu stii despre ce e vorba, nu afirma tu ca stii cine e vinovat. am fost si eu taximetrist, si stiu cum e cu motociclistii, sa ma uit dupa ei ca apar din neant, mai sunt si OAMENI civilizati in tara asta. ma deranjeaza ca spuneti ca motociclistii sunt nevinovati "indiferent de situatie". chiar daca motociclistul e vinovat? lasati-o mai moale cu tupeul, civilizati-va prima data.

 

Cred ca se referea ca in general, foarte multi taximetristi au o atitudine impertinenta.

 

In rest, despre ce s-a intamplat nu stiu ce sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iar vorbiti din povesti fara sa stiti care a fost faza pe bune.Poate era la mijloc o poveste de dragoste neimpartasita..s-a mai vazut cazuri.... :laugh: :)

 

Oricum ii prefer de-o mie de ori pe taximetristi in locul altor categorii de idioti la volan . Macar astia au kilometri la bord in traficul urban si stiu sa ti-o coaca "profesionist" si la o adica te poti feri daca anticipezi situatia.

 

Personal nu am avut parte de nici o situatie generata de un taximetrist care sa necesite nici macar injuraturi.In schimb cu altii am un catalog intreg..... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar vorbiti din povesti fara sa stiti care a fost faza pe bune.Poate era la mijloc o poveste de dragoste neimpartasita..s-a mai vazut cazuri.... :laugh: :)

 

Oricum ii prefer de-o mie de ori pe taximetristi in locul altor categorii de idioti la volan . Macar astia au kilometri la bord in traficul urban si stiu sa ti-o coaca "profesionist" si la o adica te poti feri daca anticipezi situatia.

 

Personal nu am avut parte de nici o situatie generata de un taximetrist care sa necesite nici macar injuraturi.In schimb cu altii am un catalog intreg..... :P

 

 

1000 de puncte si pt tine=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o flegma drept in ochi este rezolvarea

te descarci si nici nu ai alte eventuale probleme(pentru lovire)

 

Poate nu avea flip-up :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca motociclist pana acum nu am avut probleme cu taximetristi, dar ca sofer pot sa imi aduc aminte destule. Unul care mi-a ramas in minte: pe la mall, mergeam pe vitan si s-a bagat un taximetrist si mi-a taiat fata. Daca nu franam brusc il loveam. I-am dat un claxon, dupa 50 m a franat brusc in fata mea, era sa il lovesc a doua oara. A venit la mine gata sa ma bata "de ce ma claxonezi ma?". L-am injurat si eu gata de bataie, a vazut ca nu ma sperie, s-a urcat in masina si a plecat. Cred ca sunt destui care au patit ceva cu taximetristi, pe 2 sau 4 roti. Asa ca "natural born guilty" mi se pare indreptatit.

 

Drive safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca motociclist pana acum nu am avut probleme cu taximetristi, dar ca sofer pot sa imi aduc aminte destule. Unul care mi-a ramas in minte: pe la mall, mergeam pe vitan si s-a bagat un taximetrist si mi-a taiat fata. Daca nu franam brusc il loveam. I-am dat un claxon, dupa 50 m a franat brusc in fata mea, era sa il lovesc a doua oara. A venit la mine gata sa ma bata "de ce ma claxonezi ma?". L-am injurat si eu gata de bataie, a vazut ca nu ma sperie, s-a urcat in masina si a plecat. Cred ca sunt destui care au patit ceva cu taximetristi, pe 2 sau 4 roti. Asa ca "natural born guilty" mi se pare indreptatit.

 

Drive safe.

Auzi da nu iti aduci aminte de unu cu duba...sau unu cu fiatu sau ala cu masina rosie,Fratilor astia sunt 1000 in Bucuresti e normal sa spuneti ca " am avut o problema cu taximetristu Y" daca sunt multi ....nu mai generalizati asta e ideea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxer albastru cumva?

 

ledit: scuze, nu am vazut ca scrie deja... :) am o mica banuiala... :P))

GSXR alb-albastru, an 2000-2003, motociclistul avea casca negra, atat mai retin... nu cred ca sunt multi cu numar dasta shmecher...

 

 

Poate nu avea flip-up :(

nu era flip-up, dar avea viziera ridicata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit unu cu coitze :) foarte bine ca i-a tras,indiferent de situatie,motociclistii au dreptate .!

cred ca i-a cam traso, cum am zis...cand am trecut eu cu 66-le, taxiul era tot pe loc. ori isi suna "galbeneii" sa-l anunte pe motociclist, ori se trezea din somn :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era flip-up, dar avea viziera ridicata :laugh:

 

E naspa prin viziera. Eu am flip-up si am mers o zi cu casca unui prieten. Casca integrala... Sa vezi chinuri sa ma scarpin pe buza superioara... De flegme nu mai zic, ca era sa dau una in casca... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica cum bai inconstientule care este? adica cum "indiferent de situatie" ??? daca era chiar motociclistul vinovat? repede, noi suntem nevinovati, uite si eu mai fac prostii in trafic, si daca pik la gauaz, ercunosc, ca nu mor. uite-asa poate a facut si el motociclistul vreo prostie, de unde stii tu? nu tin partea nimanui in astfel de situatii, cand nu cunosc, dar imi dau si eu cu opinia cum iti dai si tu. pana nu stii despre ce e vorba, nu afirma tu ca stii cine e vinovat. am fost si eu taximetrist, si stiu cum e cu motociclistii, sa ma uit dupa ei ca apar din neant, mai sunt si OAMENI civilizati in tara asta. ma deranjeaza ca spuneti ca motociclistii sunt nevinovati "indiferent de situatie". chiar daca motociclistul e vinovat? lasati-o mai moale cu tupeul, civilizati-va prima data.

 

Mestere, vezi ca incidentul s-a intamplat in Bucuresti iar tu esti from Zalau centru. Nu stiu cum o fi la tine acolo dar aici traficul e haotic. Si nu iti exagerez cand iti spun ca taximetristii au un sictir si o nesimtire in ei cum rar vezi. Oi fi fost tu taximetrist si stii cum e cu motociclistii, dar eu sunt motociclist (si conduc si auto) si stiu cum e cu taximetristii, dar cu astia de aici din Bucuresti. Si in afara de asta cand am zis ca taximetristul este vinovat, am zis-o la misto. Mare mai e forumul asta si multi membri are!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un conflict cu taximetristii primul lucru la ordinea de zi este ruptul antenei :laugh: Dupa urmeaza batutul cu antena :)

Bine i-a facut motociclistul!!! La mai mare :P

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cleste sfic la indemana si tzac pe cablul de la antena care de obicei iese din porbagaj pe partea stanga. Nici nu se prinde in prima clipa si ii iei painea pe o zi cel putin.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha .....mare prostie ca aveti nr de la moto afisate...TAXIMETRISTU dupa forum le vede=)))

Tre' sa mai fie si bune nr. alea afisate la profil :laugh: . Poate daca le cauta "dupa forum" le va gasi.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cleste sfic la indemana si tzac pe cablul de la antena care de obicei iese din porbagaj pe partea stanga. Nici nu se prinde in prima clipa si ii iei painea pe o zi cel putin.. :laugh:

 

 

 

 

wow ce meserias=)))sau mai poti sa stai cu gura la tzeava lor de esapament cand iau comanda=)))))))=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow ce meserias=)))sau mai poti sa stai cu gura la tzeava lor de esapament cand iau comanda=)))))))=))

Nu-i nevoie. Auzi de-afara. Ciorile au gura mare. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

cine stie unde se pot cumpara parapetzi d-aia de autostrada?

vreau sa imi fac circuit la broscute in cada!

 

 

care ciori?

alea care caraie in zbor cand schimba vitezele

 

Later Edit: ce imi place cum suna later edit!

Editat de Wizzie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie unde se pot cumpara parapetzi d-aia de autostrada?

vreau sa imi fac circuit la broscute in cada!

 

 

Later Edit: ce imi place cum suna later edit!

 

 

alea care caraie in zbor cand schimba vitezele

 

 

te referi la taximetristi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...