Sari la conținut

De la Cosa Nostra la Yakuza


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Iata ca ajung sa scriu pentru a 3-a oara la rubrica asta :o

Dupa ce anul trecut am batut toate coclaurile cu Moto-Guzzi, a venit vremea schimbarii.De ce? La prima vedere Honda pare o jucarie pe langa "monstrul v2 in curmezis" .

 

Chiar este! :) Numai ca e mai fasneata in oras si mai ales in afara asfaltului...am pierdut ceva la capacitatea de touring cu pasager si bagaje si stabilitate la drum lung dar am castigat la manevrabilitate, frane mai ferme, suspensie cu cursa mai lunga si trecerea de la sistemul clasic pe spate cu amortizare liniara la curba progresiva caracteristica sistemului "prolink" .In schimb, ma eneveaza ca in loc de cardan am lant si la asta trebuie sa stai tot timpul cu sprayul pe el, sa-l intinzi, si la un moment dat in loc sa schimbi uleiul schimbi kit de lant :blbl: Plus faptul ca nu mai simti cuplul motorului direct in roata , socul in transmisie e amortizat de suspensie si elasticitatea lantului, adica senzatia de "putere" e diminuata. Bonus: se ridica mai usor pe o roata :wave:

Inca imi lipsesc cei 2 piticei in V, si am tendinta sa merg subturat, obisnuit fiind cu cuplul inca din relanti. Totusi e bun si monocilindul cu conditia sa nu-i ceri nimic sub 3000 RPM.

 

 

 

Si acuma poze... chiar daca o am de vre-o luna si ceva, de-abia acuma am si poze sa ma laud :P :o

post-49-1118659277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: Abia astept plimbarile lungi din vara :wave: :o Pe spate miu-am tras un cramponat cinstit si in continuare caut unul si pt fata, cu asta de acum ( cam de asfalt), pe iarba sau noroi torn filme de groaza :o

post-49-1118659644_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buey domnule ... o stiu, am vazut-o, te-am vazut pe ea deja... dar tot nu ma pot abtine sa te felicit si sa-ti urez asfalt uscat si fara necaz ...

cam asa ceva....s-o stapanesti sanatos :wave: .

P.S. vad ca pe toate le asortezi la culoarea gecii :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. vad ca pe toate le asortezi la culoarea gecii :wave:

Pai da' ce-ai vrea, sa schimb geaca ???Imi place prea mult si deja s-a "format" pe mine :o

 

 

Urmatoarea motocicleta va contine si alb :blbl: Sau nu mai spal geaca in caz ca in loc de alb e cu gri :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaa, inca unul care a vazut LUMINA. japan power :wave:

 

felicitari, s-o stapinesti sanatos, si sa bati toti coclaurii cu ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...