Sari la conținut

May 11 2008, Radauti ..acc Mortal Dupa Amiaza


cata_30
 Share

Postări Recomandate

R.I.P. si condoleante familiei ! Totusi 200 la ora in localitate unde sant si multi din astia veniti de afara sa se faleasca cu masinile lor...nu e mult?!! Eu am patit aceeasi faza pe drum european ,dar eram cu masina si am reusit sa opresc .O "vita" a incercat sa intoarca dintr-o bucata si cu indemanarea caracteristica nu a reusit ca dadea intr-un sant .Sa vezi ce frane a dat tiru de langa mine ...cand a vazut ...ca vita s-a oprit dea curmezisul pe sosea .Deci...mare atentie...la grabitii care considera ca pot sa o faca scurt si repede...eu in genere ii reperez si daca am viteza mica ...pot sa evit o catastrofa !!!

 

 

p.s. Dac pot sa ma invoiesc am sa vin si eu la inmormantare

cine ti-a zis ca avea 200 la ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lumea zicea ca avut viteza! 200 o fi o exagerare

"sunt nou.pe forum...sunt din botosani....atunci pe 11 05 2008 (cand s-a intamplat accidentul )am fost cu familia ... la suceva ..si pe drum spre casa...am vazut si eu...ce era pe acolo..am vazut audi A8 ..intr-un gard fara o raoata .... o motocicleta hayabusa ..distrusa...curios m-am dat jos din masina sa vad...si ..l-am vazut pe bietu juni (nu il cunosc..dar din spusele voastre era un om de treaba)....sincer..deci..venisem dupa 10 min de dupa accident. .....am stat acolo...sa vad c s-a intamplat ...nu credeam ca am sa vad asa ceva in fata ochilor mei vreodata ...era intr-o balta de sange ...m-am utat la orice detaliu..casa nu patise nimic....da totusi avea sange pe fata.....si am vazut si pe fratele lui cum plangea...si.bagamiash eu ceva in politie si in ambulanta...aproape dupa ora au venit la fata accidentului...l-am vazut si pe soferu de audi....care isi cerea scuze pe acolo....de park scuzele ar putea sa aline cu ceva pe oamenii apopiati lui juni ...

 

Sincere condoliante familiei si aporpiatilor lui !!.. " scris de monstruletz pe celalalt forum

 

mai scria cineva ca erau si 30m de frane

 

Parerea mea e ca a avut viteza relativ mare din pacate. Acum sincer, e greu sa dai prioritate unuia care vine cu viteza mare.

 

pare rau :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveau radarul pe gard ....

 

mai terminati ma cu tampenia cu radarul. E forum aici, nu e politie. Nu-mi trebuie nici o expertiza sa spun ca daca muti un Audi A8 (care are lejer o tona si jumatate daca nu chiar mai mult) la distanta la care s-a dus masina din poze de i-au mai zburat si rotile, poti sa presupui o viteza MULT PRE MARE fie ea si 100 si 130 si 250. Avea casca intreaga si fatza plina de sange. Asta-i semn de decelerare brusca de la o viteza mult prea mare.

 

Unii cu radar in ochi si altii judecatori din nascare. Forumul contine pareri ca nu-i decat o discutie. Vreti dovezi, fuga la tribunal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar treb sa fie scris altcumva, ceva de genul "Cati or mai trebuii sa se "sacrifice"...sa plateasca asa scump...pana cand noi o sa mergem incet sa fim vazuti?

asfalt uscat !!!

 

Ai perfecta dreptate, cine nu reuseste sa-si stapaneasca palma dreapta plateste scump. 30 de m de frana inseamna viteza mare. Sa-i fie tarana usoara....dar si-a cautat-o!

 

Asfalt uscat tuturor si mergeti incet!

Editat de Bogdanel_P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate, cine nu reuseste sa-si stapaneasca palma dreapta plateste scump. 30 de m de frana inseamna viteza mare. Sa-i fie tarana usoara....dar si-a cautat-o!

 

Asfalt uscat tuturor si mergeti incet!

nimeni nu si o cauta..nu poti spune asta..toti avem momentele de bucurie si de superioritate..toti avem instinctul ala sa bagam mana in gaz sa bagam capul in rezervor si sa vedem cum mai e cu mobra dupa lunga perioada de stat in masina :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara....dar si-a cautat-o!

 

Asfalt uscat tuturor si mergeti incet!

 

Asa spuneam si eu inainte de a-mi lua moto de viteza dar acum imi dau seama ca practic o asa "motoreta" te atrage sa mai pisti din gaz cateodata, ca altfel ne luam scutere daca era sa le tinem toata ziua numai in 50-60. Acum tine si de dramul de noroc pe care il are fiecare. Unii merg o viata iresponsabil si nu au nimic iar altii pt. o secunda in care risca isi dau tribut viata lor. E pacat de baiat si de viata sa. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai terminati ma cu tampenia cu radarul. E forum aici, nu e politie. Nu-mi trebuie nici o expertiza sa spun ca daca muti un Audi A8 (care are lejer o tona si jumatate daca nu chiar mai mult) la distanta la care s-a dus masina din poze de i-au mai zburat si rotile, poti sa presupui o viteza MULT PRE MARE fie ea si 100 si 130 si 250. Avea casca intreaga si fatza plina de sange. Asta-i semn de decelerare brusca de la o viteza mult prea mare.

 

Unii cu radar in ochi si altii judecatori din nascare. Forumul contine pareri ca nu-i decat o discutie. Vreti dovezi, fuga la tribunal.

 

"avea radarul pe gard"

era o ironie la cei care vin cu cifre exacte..gen 200+ etc.......normal ca avea viteza ca masina avea spatele varza..dar numai o expertiza tehnica poate da viteza la impact......nu toti neavenitii..cu Xkm/h...am prieten care statea pe loc si astepta sa treaca pietonii..l a lovit o baba usor cu masina..vine aia repede ....ca "avea viteza"..normal ca ma inflamez la expresii din astea...date la oha

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate, cine nu reuseste sa-si stapaneasca palma dreapta plateste scump. 30 de m de frana inseamna viteza mare. Sa-i fie tarana usoara....dar si-a cautat-o!

 

Asfalt uscat tuturor si mergeti incet!

 

Lupilor moralisti, se poate muri foarte usor si la viteze mai mici, nu mai bagati texte moralizatoare ca nu-ti iei motor sa te tarai cu el. Urmatorul poate fi oricare dintre noi asa ca putina moderatie n-ar strica!

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate, cine nu reuseste sa-si stapaneasca palma dreapta plateste scump. 30 de m de frana inseamna viteza mare. Sa-i fie tarana usoara....dar si-a cautat-o!

 

Asfalt uscat tuturor si mergeti incet!

ba da ce dreq e cu tine?! tu ti-ai cautat-o azi? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace....! ;)

 

 

Ai perfecta dreptate, cine nu reuseste sa-si stapaneasca palma dreapta plateste scump. 30 de m de frana inseamna viteza mare. Sa-i fie tarana usoara....dar si-a cautat-o!

 

Asfalt uscat tuturor si mergeti incet!

 

mai gandeste-te cateun pic... despre un om cine nu mai e, nu e chiar "corect" sa vorbesti asa...pe langa faptul ca poate ai dreptate intr-un sens in legatura cu viteza.

dar si daca a fost de vina 100%, "a platit" deja, nu cred ca e mai nevoie si de critica! suntem doar oameni, nu Dumnezeu, sa judecam ulterior...

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni, ;)

Putem sa ne lamentam si sa acuzam mortul pana facem gingivita si bataturi la degete... mortul inapoi nu-l aducem si nici mentalitatile conforma carora "nu mor tocmai eu" nu o sa le schimbam. Numarul motociclistilor in Romanica este intr-o continua crestere, iar numarul mortilo pe doua roti este direct proportional cu numarul posesorilor moto.

 

Haideti sa nu nu mai judecam, sa nu ne mai ambaam, sa discutam (eventual) la rece, daca se poate, astfel incat sa vedem daca cumva putem invata ceva din pataniile lor.

 

Despre motociclistul care face subiectul acestui topic.... sa-l odihneasca Dumnezeu...

Despre cei care vor urma.... idem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni, :laugh:

Putem sa ne lamentam si sa acuzam mortul pana facem gingivita si bataturi la degete... mortul inapoi nu-l aducem si nici mentalitatile conforma carora "nu mor tocmai eu" nu o sa le schimbam. Numarul motociclistilor in Romanica este intr-o continua crestere, iar numarul mortilo pe doua roti este direct proportional cu numarul posesorilor moto.

 

Haideti sa nu nu mai judecam, sa nu ne mai ambaam, sa discutam (eventual) la rece, daca se poate, astfel incat sa vedem daca cumva putem invata ceva din pataniile lor.

 

Despre motociclistul care face subiectul acestui topic.... sa-l odihneasca Dumnezeu...

Despre cei care vor urma.... idem!

 

Mi-ar parea bine sa invete cineva din ce scrie aici numai ca nu cred ca este asa. Acum, in aceste momente cand citim ne pare rau, si sincer mie mi se rupe sufletul de ce citesc aici, dar daca iesim in trafic cu gasca o sa uitam ce am citit (in mare parte cei care nu l-au cunoscut deloc pe Juni), si o sa ne "destrabalam" ca si pana acum. Asa ca nu mai faceti acuzatii ca toti suntem la fel.

Sincere condoleante. ;)

Odihneasca-se in pace. ;)

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...