Sari la conținut

May 11 2008, Radauti ..acc Mortal Dupa Amiaza


cata_30
 Share

Postări Recomandate

E suficient să mergem încet Âşi cu ochii în patru. Cât de încet? Cât să rămânem în viață, asta contează până la urmă. Nu văd nici un sacrificiu aici, doar un accident de circulație între o maÂşină care nu s-a asigurat suficient (o fi crezut că are timp să facă manevra?) Âşi o motocicletă care sigur mergea prea repede. Cât de repede? Atât de repede că pilotul e mort - asta e dovada vitezei prea mari.

 

 

Ai dreptate, insa mi s-a intamplat de atatea ori sa incerc sa ma incadrez pe stanga pt efectuarea virajului, insa traficul intens nu mi-a permis. Eu de ce am putut sa mai merg 100, 200, 500 m pana cand am reusit sa ma bag in siguranta pe acea banda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

RIP :lol: ...Dumnezeu sa'l ierte...

Cati or mai trebuii sa se "sacrifice"...sa plateasca asa scump...pana cand noi o sa fim vazuti? Ce mai trebuie sa facem...io nu mai inteleg...

 

Poate ca ar trebui sa gandim "Am fost vazut sau nu? Stie ca sunt aici sau nu? Aaaa, acum m-a vazut stie ca sunt si eu pe aici" Cred ca asa ar trebui sa facem si nu invers, in definitiv e pielea noastra, nu a lor. Berbecul indoaie tabla iar eu, gatul, asa ca de ce sa ma bazez pe el si nu pe mine, care am o sansa, nu 2 ??

 

Condoleante familiei ! ! ! Odihna vesnica si in pace !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am apucat de scoala, motorul e pe vine, mi-am comandat/cumparat echipament...si acum ma intreb oare mai merita?! cu ditamai responsabilitatea pe capul meu (2 pitici) nu stiu daca voi avea curaj sa ies in trafic...si conduc 4 roti de 9 ani in mizeria asta de oras...cred ca o sa ma rezum la plimbat motorul prin parcare.. cu ce viteza trebuie sa mergi ca sa fii sigur ca te intorci acasa?

 

RIP...nu vreau sa ma gandesc ce este acum in sufletul familiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am apucat de scoala, motorul e pe vine, mi-am comandat/cumparat echipament...si acum ma intreb oare mai merita?! cu ditamai responsabilitatea pe capul meu (2 pitici) nu stiu daca voi avea curaj sa ies in trafic...si conduc 4 roti de 9 ani in mizeria asta de oras...cred ca o sa ma rezum la plimbat motorul prin parcare.. cu ce viteza trebuie sa mergi ca sa fii sigur ca te intorci acasa?

 

RIP...nu vreau sa ma gandesc ce este acum in sufletul familiei...

 

 

Intrebarea ta isi are raspunsul in ce ti-ai comandat!!! :lol: Daca vei fi cumpatat, cu siguranta ca va merita ...

 

Condoleante familiei....pacat....foarte mare pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa ma intreb cum o sa fie cand o sa imi intoarca o masina in fata sau ceva de genu'..Ce o sa simt cand o sa ma lovesc de ea(asta daca o sa simt ceva)..Cum o sa ma simt la 4 metri sub panat chiar daca dreptatea e de partea mea..Incep sa ma gandesc la multe lucruri dar nu are rost sa le scriu pe forum.Atatea accidente intr-un timp atat de scurt incep sa ma puna pe ganduri..Prea multe accidente de cand a inceput anul si majoritatea DIN CAUZA CONSERVARILOR..Incep sa ma intreb daca merita.Poate peste 10,20 de ani o sa se schimbe mentalitatea oamenilor si atunci o sa merite sa te plimbi cu motorul si sa te bucuri de el fara sa stai incordat gandindu-te ca da vrun berbec peste tine..

 

RIP pentru baiat.

Condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Frate motociclist...o singura intrebare am :lol:

Am ce sa caut pe r6 daca nu sunt teribilist si fara figuri?

e o motocicleta mult prea nenorocita? merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intii condoleante, e pacat ca a plecat un tinar dintre oameni. Nu vreau sa dau cu parul dar dupa cum mai spuneam in general mor cei tineri pina in 30 ani, in general cu vitezane,, sau scuteristi asta e o alta categorie, si se pare ca cei la care ma refeream mai sus nu baga nimic la cap din toate aceste evenimente nedorite. Eu pot sa spun un lucru daca respecti legea, adica viteza si o adaptezi conditiilor,daca esti echipat si mereu atent riscul ca sa ,,pleci ,, dintre vii este foarte mic. Sper ca o sa reflectati putin mai mult la cele spuse de mine iar daca se ridica vreunul sa dea lectii nu prea are cui. Cea mai buna lectie de viata este sa fii sanatos sa te deplasezi normal si sa inveti sa-ti pazesti pielea. Daca mergi cu 200 la ora sansa ca sa o patesti e mare. Tinarul de mai sus daca avea max 50-60 cum spune legea cred ca azi traia si ne povestea noua ca datorita vitezei mici si atentiei a scapat , dar nu a fost asa si e pacat... Motocicleta e ceva periculos si trebuie sa stii ca o poti pati oricind oricit de Valentino Rossi ai fi.

Asa ca invatati din greselile altora si Domnul sa fie cu voi.

 

Salut !

Frate motociclist...o singura intrebare am :lol:

Am ce sa caut pe r6 daca nu sunt teribilist si fara figuri?

e o motocicleta mult prea nenorocita? merci...

cu R6 poti sa te dai pe un circuit sau o liniuta pe unde nu trece nimeni ca altfel sa mergi in oras e si incomod si nu-ti trebuie decit 2 viteze, asa ca ce rost are sa ai Ferrari daca nu ai unde merge nu crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu R6 poti sa te dai pe un circuit sau o liniuta pe unde nu trece nimeni ca altfel sa mergi in oras e si incomod si nu-ti trebuie decit 2 viteze, asa ca ce rost are sa ai Ferrari daca nu ai unde merge nu crezi?

 

cu a2-a?........r6 in vit 2 merge kiar si 170............si apoi...rip

r6 mi se pare o mobra f periculoasa.......te provoaca la turatii mari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa pilotezi o motocicleta ca R6 trebuie sa ai limitarea in minte si in incheietura maini nu la motor.Docamdata nu am R6.Dar din ce mi-a povestit un prieten trebuie sa ai grija cum tii acceleratia pentru ca la denivelari risti sa ramai in urma..In oras e foarte incomoda din cauza pozitiei ,,in maini"..Intradevar a spus ca este foarte periculoasa si se gandeste sa o schimbe pe un fireblade.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva foto de la marsul pentru Juni: http://forum.bulletsquadron.ro/index.php/topic,194.15.html

 

inmormantarea va avea loc miercuri la ora 14 ;pe Juni il chema POPESCUL BOGDAN iar motorul SUZUKI HAYABUSA avea nr. de inmatriculare SV BMF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. si condoleante familiei ! Totusi 200 la ora in localitate unde sant si multi din astia veniti de afara sa se faleasca cu masinile lor...nu e mult?!! Eu am patit aceeasi faza pe drum european ,dar eram cu masina si am reusit sa opresc .O "vita" a incercat sa intoarca dintr-o bucata si cu indemanarea caracteristica nu a reusit ca dadea intr-un sant .Sa vezi ce frane a dat tiru de langa mine ...cand a vazut ...ca vita s-a oprit dea curmezisul pe sosea .Deci...mare atentie...la grabitii care considera ca pot sa o faca scurt si repede...eu in genere ii reperez si daca am viteza mica ...pot sa evit o catastrofa !!!

 

 

p.s. Dac pot sa ma invoiesc am sa vin si eu la inmormantare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Frate motociclist...o singura intrebare am :(

Am ce sa caut pe r6 daca nu sunt teribilist si fara figuri?

e o motocicleta mult prea nenorocita? merci...

 

daca esti asa cum pretinzi ca esti, atunci R6, e doar daca nu ai ce face cu bani... in rest merge orice scuter pana in 50cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...