Sari la conținut

bec bord suzuki


Postări Recomandate

Am un bec ars pe bord la o Katana de 600.

Este un bec care lumineaza ceasurile(de fapt doar unul din ceasuri).

12V si 3W asa scrie pe el.

aveti idee pe unde gasesc in Bucuresti?

pe Louis l-am gasit dar costa 0.95 eur, nu cred ca se complica cineva sa mi-l aduca....plus ca dureaza ceva timp.

post-42-1119106987_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e mic( diam bulei sa fie de 3-4 mm) atunci e bec de bord de Dacie si gasesti cu 20.000 la orice magazin.are un soclu negru, patrat, de unde iese prin tragere.

Daca e mai mare , adica un diam de 8-10 mm, gasesti tot la magazine de piese auto , bec de bord de cielo.Eu am luat asa ceva pt semnalizari pe oglinzi (luate de la rusi).. Eu am pus la bordul italiencei mele un bec de semnalizare aripa de Dacia si merge boboc.N-am gasit de 3 W, am gasit de 2 si 4...l-am pus pe cel de 4 sa se vada mai bine, sper sa nu topeasca ceva pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La GSX tot bordu' e luminat cu beculete dintr-alea (cate unu pe fiecare ceas + cate unu pe fiecare indicator, vreo 9 in total). Eu le-am cumparat de la OMV parca, erau mai multe intr-o cutie dreptunghiulara, infipte intr-un carton perforat.

Da' se gasesc peste tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat de Dacie...asta avea la cel mai apropiat magazin.

Este de 1.5W dar lumineaza suficient zic eu.

Am zis ca mai bine sa fie mai mic...unu de 5W poate se incinge si cine stie ce topeste.

Problema rezolvata. Multumesc pt sfaturi.

daca esti din buc, gasesti la intersecti titulescu cu banu manta (langa scoala nr. 3) un magazin BOSCH. acolo au bec de care doresti. eu de acolo am luat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...