Sari la conținut

Accident ca-n filme


XCS911
 Share

Postări Recomandate

Ieri cu masina... mergeam incet cu 60 km/h pentru ca s-au aburit geamurile si ploua f.f.f. tare. Am acvaplanat, intrat intr-un podet, faza la care am zburat din dreapta fatza prin geamul din dreapta spate... daca aveam costumul moto scapam usor... si oricum am scapat usor ca nu am fracturi. Soferul a scapat mai lejer. Pun indata si poze cu mine dupa accident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarumana... nu am avut centura... daca o aveam nu zburam din masina... dar aveam sigur coaste rupte

din cate stiu eu centururile din ziua de azi sunt calculate in asa fel incat sa nu-ti provoace daune.....ea se rupe partia si se intinde. sigur nu zburai din masina si scapai fara coaste rupte. Recuperare rapida.

Sunt adeptul centurii indiferent de locul ocupat in masina :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Centuraaaaa!! Cunosc PERSONAL multe cazuri (ca sa nu mai zic de cele auzite) in care clar putea fi mai rau daca nu era centura, si/sau in care ocupantii fara centrura... sa zicem "fie-le tarana ushoara!" iar cei CU, au scapat fara urmari grave! :banana:

 

In rest... sanatate!

(dupa faza asta... cred ca o sa mergi cu protectii + casca + centura si in masina de teren, nu?! :what: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa faza asta... cred ca o sa mergi cu protectii + casca + centura si in masina de teren, nu?! :what:

spirit de motorist...

sa stii ca m-am gandit la treaba asta. acum nu stiu daca sunt destul de nebun s-o fac. ii mai pun la masina un roll-bar sau ceva si zic ca participam la un raliu, dar m-am ratacit... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm... nasol moment, centura e sfanta. Insanatosire grabnica

 

Insist insa pe o chestie: mergeam incet cu 60 km/h pentru ca s-au aburit geamurile si ploua f.f.f. tare

 

Sincer nu mi se pare ca 60 km/h este o viteza foarte adaptata la conditiile spuse mai sus. Adica ploaie puternica si geamuri aburite.

Editat de Escu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi sa fim sanatosi.....Ca boala vine singura.....

 

Insanatosire grabnica.... :banana:

 

In ceea ce priveste centura...Rau ai facut....ca n-ai purtat-o.

 

Apropo de centura... Vochina..reflectii rutiere...prezinta un accident...masina in copac...Soferul nu purta centura...capul la 10m de masina..o mana la 15, alta la 20...imprastiat tot...., dar uitati...pasagerul din dreapta purta centura..

PARCA-I VIU!!

 

Sa auzim numai de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

stiu ca f multi nu o sa fie de acord cu ceea ce o sa spun:

uneori e mai bine sa nu ai centura si sa fi aruncat din masina la socul initial, fie pt ca urmeaza un alt soc cu un alt vehicul sau cu un pom, zid etc - care te poate strivi in masina; fie pt ca poti sa cazi cu masina in rau si...sa te inneci legat de masina nu e tocmai placut.

cu toate astea eu prefer sa port centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 60 nu intri in acvaplanare si nici la 80 si nici la 90.

bine ca ati scapat sanatosi.

206927[/snapback]

 

Poti sa intri in acvaplanare si la viteze mai mici!!!Depinde de cantitatea de apa de pe drum, starea drumului si a cauciucurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primu' rand, insanatoshire grabnica... shi fara vreo urmare permanenta...

In al doilea rand, centura ii sfanta... eu am o vecina care o avut un accident cu un Jeep (ea era in jeep, pe locu' din dreapta, prietenu' ei conducea)... la o curba tipu' o ieshit in decor... el, ca noroc, s-a infipt in volan si a ramas in mashina... ea, nu avea centura asha ca a zburat din mashina... acuma e paralizata de la sholduri in jos... shi are 27 de ani... daca ar fi avut centura pusa ar fi scapat mult mai ushor... deci chiar shi daca mergi cu tancu' sa nu mergi fara centura... parerea mea..

 

 

:birthday:

 

DDC

Editat de ddcristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...